www.seniorzy.lodz.pl
Strona główna Facebook Bip

Piątek, 28 Lipca 2017


AKTUALNOŚCINowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zapraszamy do zapoznania się z oferta nnowego partnera Miejskiej karty Seniora - CLINIC VISION
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapozoanania się z ofertą nowego partnera Miejskiej karty Seniora - Leśnym Domem Seniora
Zapraszamy na warsztaty muzyczne „Witaj w mieście”!

Zapraszamy na kolejna odsłonę warsztatów muzycznych „Witaj w mieście” dedykowanym osobom dojrzałym. Tematem przewodnim będzie muzyka hip-hop. Zapraszamy 12 sierpnia do Parku Staromiejskiego
WYCIECZKI ZABYTKOWYM TRAMWAJEM SANOK

 Zapraszamy sobotę 22 lipca na cykl bezpłatnych wycieczek zabytkowym tramwajem Sanok, które organizuje łódzki oddział Towarzystwa Opieki Nad  Zabytkami
AKTYWIZACJA SPOŁECZNA 50+

Fundacja  Go-Now  ma  przyjemność poinformować, iż wystartowała rekrutacja do kolejnej grupy w ramach projektu "Aktywizacja społeczna 50+".
Zaproszamy wszystkich seniorów w wieku 50+ do udziału w bezpłatnym projekcie, współfinansowanym ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO 2017.

 
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora Pensjonatu Familia.

 
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora
Marsz dla zdrowia

Szpital przy ul. Przyrodniczej zaprasza na marsz w dniu 29 lipca 2017 r.

 
Nocne pływanie na Fali

Nocne pływanie na Fali 
15 lipca (sobota), 22:00 - 1:00 
- Aquapark FALA (al. Unii Lubelskiej 4)
Plenerowa potańcówka dla Seniorów

Plenerowa potańcówka
17 lipca (poniedziałek) o godzina 17:00
w  ogrodzie Ośrodka Kultury Górna.

 
Spacer Zielonej łodzi

Zapraszamy w niedzielę 16 lipca na spacer po obecnych i dawnych granicach "Ogrodu przy ul. Pańskiej". Zaczniemy od południowej części parku, tuż przy Rzeźni Miejskiej.
Kino Łóżkowe od 13 lipca w Pasażu Schillera

Kino Łóżkowe to unikatowy pomysł festiwalu Transatlantyk. Oprócz seansów filmowych, które odbywają się po zachodzie słońca, Łóżkoteka zaprasza festiwalową publiczność także w ciągu dnia - w łóżkach będzie można poczytać książki i magazyny lub pograć w gry.
Eco Weekend – Kawa i samochody w Łodzi!

Kawa i samochody to wydarzenie inspirowane ogólnoświatowym cyklem Cars and Coffee. Pierwsza odsłona odbędzie się 15 i 16 lipca na terenie Piotrkowskiej 217.
Międzynarodowy spektakl MŁODY DUCH TAŃCA

Młodość, entuzjazm, pasja i największe zaangażowanie.
MŁODY DUCH TAŃCA, czyli unikatowy projekt artystyczny łączący talent i ambicje najzdolniejszych uczniów europejskich szkół baletowych oraz zespołu bębniarzy z Japonii.

 
Koncert Geyer Music Factory

Podczas dziewiątej edycji uwielbianego przez Łodzian letniego festiwalu zagrają artyści, w twórczości których szczególną rolę odgrywa tekst, poezja, treść. Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na kolejny koncert Geyer Music Factory 14 lipca, godz. 21.00.
Wystawa „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego”

Krajobraz włókienniczej Łodzi to nie tylko potężne przedsiębiorstwa, ale także małe, rodzinne zakłady rzemieślnicze. Historię jednego z nich będzie można poznać podczas oprowadzania kuratorskiego po wystawie „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego”, 22 lipca o godz. 13.00.
Aktywne lato seniorów i wnucząt, edycja 2017

Fundacja Siłaczka zaprasza na bezpłatne zajęcia aktywności fizycznej z elementami kuglarstwa, relaksacjami oraz grami rekreacyjnymi dla seniorów z Łodzi w ramach projektu pt. „Aktywne lato seniorów i wnucząt, edycja 2017"
LETNIE KONCERTY W ALTANIE W PARKU ŹRÓDLISKA I

Po raz piąty Zarząd Zieleni Miejskiej i Akademia Muzyczna w Łodzi zapraszają na plenerowe koncerty z cyklu „Letnich koncertów w Altanie”. Miejscem 8 wakacyjnych koncertów jest – jak w poprzednich latach – zabytkowa altana w Parku Źródliska I. Początek każdego z nich o godz. 17.00
Nocne świecenie na owady

Zielona Łódź zaprasza 7 lipca o godz 22:00 na bezkrwawe łowy! Zbiórka na rogu ul.Konstantynowskiej i ul.Krakowskiej, w pobliżu przystanku tramwajowego.
KINO PLENEROWE ZAPRASZA!

Tradycyjne Letni Festiwal Filmowy „Polówka”, Letni Kinematograf Rozrywkowy oraz nowe Kino Trotuar zagoszczą w wakacje w Łodzi.
Lato zachęca, by wiele przyjemnych rzeczy robić „pod chmurką”. Wśród nich jest wspólne oglądanie filmów. W czasie wakacji kina plenerowe działać będą w kilku miejscach.
Konkurs ofert w ramach projektu „60+WOLONTARIAT” cykl spotakań edukacyjnych

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza otwarty konkurs ofert w formie wsparcia realizacji zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, dotyczącego aktywizacji społecznej najstarszych mieszkańców Miasta Łodzi oraz promowania idei wolontariatu, polegającego na organizacji i przeprowadzaniu cyklu spotkań edukacyjnych w ramach projektu „60+WOLONTARIAT”.
Konkurs ofert w ramach Programu „Aktywizacja 60+" szkolenia komputerowe

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza otwarty konkurs ofert w formie wsparcia realizacji zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, w ramach Programu „Aktywizacja 60+”, dotyczącego przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Miasta Łodzi, polegającego na organizacji i przeprowadzaniu cyklu szkoleń komputerowych.
XII Międzynarodowy Plener Form z Wikliny i Sztuki Land Art

Ogród Poleskiego Ośrodka Sztuki ponownie, bo już dwunasty raz stanie się miejscem spotkań artystów, studentów związanych ze sztuką rzeźby, wikliny i land artu, a także mieszkańców Łodzi, pragnących tworzyć w wiklinie.
Lato w Kinie Przytulnym

Jedną z wakacyjnych propozycji Kina Przytulnego jest przegląd filmów z Sophią Loren, Audrey Hepburn oraz filmów Romana Polańskiego i Pedro Almodovara 
Doradcy emerytalni w ZUS

Od 3 lipca na Salach Obsługi Klientów w ZUS doradcy emerytalni przyjmować będą  klientów, którzy jeszcze w tym roku będą chcieli skorzystać z obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
Międzypokoleniowy warsztat filmowy

Pracownia Aktywnych „ W Łodzi zawsze młodzi” CH-R zaprasza 4 lipca 2017 na międzypokoleniowy warsztat filmowy pt. "Jak utrwalić wspomnienia – filmowanie za pomocą smartfona  lub tabletu"
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - SPEAK UP ENGLISH SCHOOL
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - 22 Wojskowym Szpitalem Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Ciechocinku
Łódzkie Towarzystwo Przyjaciół Książki zaprasza

Łódzkie Towarzystwo Przyjaciół Książki zaprasza na spotkanie wokół książki Jacka Ladoruckiego "Gdy otworzyli bramy, zaczęłam iść w stronę domu…Rozmowy z Joanną Muszkowską-Penson".
Informacja od Partnera Miejskiej Karty Seniora

Teatr Wielki zaprasza na operetkę NOC W WENECJI 1 i 2 lipca. Bilety dostepne w promocyjnej cenie od 20 zł
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Kręgielnią "Król Kul"
Śniadanie w Parku Źródliska !

W sobotę 24 czerwca rusza Park Śniadaniowy w Parku Źródliska I. Już od pierwszej soboty cała masa pysznych propozycji śniadaniowych, warsztatów i innych atrakcji! Park Śniadaniowy to naprawdę sloooow food, próbowanie, śniadaniowanie, śpiew ptaków, czas na rozmowy, zabawy, sport i ludzi. Tak jak lubicie najbardziej od 9:00 do 13:00!
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Sklepem EKO
XXXII MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY FOLKLORYSTYCZNE - 1-7.07.2017

Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne to impreza cykliczna, organizowana co dwa lata przez Centrum Kultury Młodych wraz z Zespołem Pieśni i Tańca "Łódź" oraz przez Widzewskie Domy Kultury wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Anilana”. 
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Sklepem Medycznym AWICENNA
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - SANITPLAST. który oferuje zakup wanien
SENIOR W SIECI - OSTATNIE WOLNE MIEJSCA

Zachęcamy do zapisów na ostatnie przed wakacjami warsztaty z cyklu "Senior w Sieci" - tym razem będziemy uczyć się jak za pomocą komputera gromadzić, edytować i tworzyć wirtualne albumy zdjęć. 
Spotkanie z Błażejem Torańskim- 21.06.2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na spotkanie z Błażejem Torańskim i promocję książki "Knebel - cenzura w PRL"
ARTYSTYCZNY HELENÓW Z AWANGARDĄ W TLE – 25.06.2017

Już po raz piąty Centrum Dialogu im. Marka Edelmana  zaprasza wszystkich do parku Helenowskiego. W tym roku bawimy się pod hasłem ARTYSTYCZNY HELENÓW Z AWANGARDĄ W TLE.Tegoroczny piknik odbędzie się 25 czerwca 2017 roku, w pierwszą niedzielę lata.
Koordynowana Opieka Senioralna

Jednym z największych wyzwań współczesności jest proces starzenia się społeczeństw. Za dziesięć lat co czwarty mieszkaniec naszego kraju będzie miał ukończone 65 lat.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Studiem 10 Lutego
Międzypokoleniowa pracownia plastyczna "Młodzi Duchem

Centrum Służby Rodzinie od sierpnia 2017 r. będzie realizowało projekt dla seniorów - Międzypokoleniowa pracownia plastyczna "Młodzi Duchem". Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Łódzkiego, reprezentowanego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. 
Bezpłatne zajęcia dla aktywnych, pełnych radości życia seniorów

Projekt „POMOCNI AKTYWNI SENIORZY” skierowany jest do osób 60+. W ramach projektu seniorzy- wolontariusze zapewnią doraźną opiekę lub pomoc w codziennym życiu osób starszych o ograniczonej samodzielności z chorobami otępiennymi.
Spektakl "Wizyta"

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102. Spektakl „Wizyta” - to przewrotna komedia o stosunkach międzyludzkich, o ponadczasowych wartościach takich jak: lojalność, wierność, uczciwość oraz jawność relacji i poczynań.
ŻYDOWSKIE TEMATY. Religia. Tradycja. Kultura.

Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana zaprasza na wykład Kultura żydowska a awangarda  w Polsce - Jarosław Suchan, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi 
Piknik Ekologiczny

Piknik jako wydarzenie jest wydarzeniem idealnym dla rodzin z dziećmi. Służyć będzie integracji międzypokoleniowej i poznawaniu miejsc atrakcyjnych przyrodniczo w regionie oraz edukacji ekologicznej, polegającej na przyswojeniu zasad ochrony przyrody przez całe rodziny
Koncerty w Willi Grohmana

Wydarzenie nawiązuje do historycznych wydarzeń, czyli cyklicznych koncertów, które organizował w swojej willi łódzki biznesmen i filantrop, a których bohaterem był m.in. Ignacy Jan Paderewski. Wstęp wolny. 
Festiwal Kapel Ulicznych

Już w sobotę, 10 czerwca rynek Manufaktury stanie się areną dla muzyki ulicznej. Na pierwsza edycję Festiwalu Muzyki Ulicznej zaprosiliśmy street bandy z Francji, UK i Polski
Łódzki Międzynarodowy Festiwal Sztuk Ulicznych i Magii

Magia od wieków fascynuje i budzi zachwyt, sztuczki iluzjonistów z zapartym tchem śledzą dziesiątki widzów, o czym przekonaliśmy się podczas ubiegłorocznej edycji Łódzkiego Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Ulicznych i Magii Hokus Pokus. Tegoroczna – druga edycja – rozpocznie się 9 czerwca i potrwa trzy dni.
XVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW PRZYRODNICZYCH IM. WŁ. PUCHALSKIEGO

Celem Festiwalu jest popularyzacja krajowego i międzynarodowego dorobku filmu przyrodniczego, dokonanie oceny dzisiejszego stanu i perspektyw rozwoju filmu przyrodniczego, określenie możliwości wykorzystania filmu przyrodniczego w edukacji młodzieży i wyróżnienie najbardziej wartościowych filmów i programów TV o tematyce przyrodniczej. 
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Centrum Medycznym Bimed
IV WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DOJRZAŁEJ „PRZYSTANEK 60+”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „PRZYSTANEK 60+” – Malarstwo i Rzeźba. Zachęcamy wszystkie osoby po 60 roku życia do nadsyłania prac konkursowych wraz z kartą zgłoszenia do 26.06.2017
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Expert School
Zielona Łódź zaprasza

Zielona Łódź zaprasza na spacer "Co rośnie na Kocim Szlaku?" oraz zajęcia jogi w parku. Zachęcamy do udziału. 
ŁÓDZKA AKADEMIA ZDROWIA - 20.06.2017

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Prezydenta w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Biurem Turystycznym VITASUN
PROJEKT "60+WOLONTARIAT"

Projekt dedykowany osobom, które chcą być na bieżąco z wydarzeniami w Łodzi, spędzać aktywnie czas, brać udział w interesujących inicjatywach, poznawać nowych ludzi i służyć nabytą wiedzą swoim rówieśnikom. 
AKADEMIA KULTURY SENIORA - 29.05.2017

Wydział Kultury oraz Zespół ds. Seniorów zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Akademii Kultury Seniora "Od dzikich kotów, do boga złodzei. Barwne oblicza łódzkich elewacji". 
Pokaz filmów kanadyjskiego zespołu RUBBERBANDance Group

26 maja 2017 r. o godz. 20:00 Teatr Wielki zaprasza do Sali Kameralnej na pokaz filmów zrealizowanych przez kanadyjski zespół RUBBERBANDance Group połączony z dyskusją z artystami. 
Informacja od Partnera Miejskiej Karty Seniora

Uzdrowisko Kraków Swoszowice zaprasza Łódzkich Seniorów do skorzystania z pakietu Leczniczy Pobyt Seniora
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowortnej ZACISZE
Informacja od Partnera Miejskiej Karty Seniora

Teatr Pinokio pragnie zaprosić Państwa na spektakle grane w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela. Oferujemy bilety w cenie 5 zł na spektakl "POLSKA 120" oraz 12 zł na "Český díplom".


Dancing międzypokoleniowy & Milonga

Lubisz tańczyć, jeśli tak to ten wieczór jest dla Ciebie.

czytaj więcej »


Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Księgarnią Psotki i Śmieszki
Zdrowe i kolorowe życie seniora - 20.05.2017

Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, badanie cholesterolu, ważenie, mierzenie, badania przesiewowe słuchu, warsztaty z dietetykiem, układanie jadłospisów dla diabetyków, ćwiczenia na piłkach, z taśmami dla osób ze schorzeniami kręgosłupa, badanie podologiczne stóp, nordic walking i wiele innych 
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA Z WNUKAMI

Łódzkie Senioralia, jak nazwa wskazuje są inicjatywą skierowaną do seniorów, ale nie tylko. W programie znajdują się również wydarzenia, w których mogą brać udział całe rodziny. Zachęcamy do zapisów i kreatywnego spędzania czasu z wnukami.
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - ZAJĘCIA JOGI

Informujemy, iż są jeszcze wolne miejsca na jutrzejsze tj. 17.05.2017 jogi. Zapraszamy do udziału
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Ośrodkiem Szkoleniowo-Wypoczynkowym Ondraszek
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 25 MAJA 2017

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach IV Łódzkich Senioraliów w dniu 25 maja 
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 24 MAJA 2017

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach IV Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja 
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 23 MAJA 2017

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach IV Łódzkich Senioraliów w dniu 23 maja 
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 22 MAJA 2017

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach IV Łódzkich Senioraliów w dniu 22 maja 
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 21 MAJA 2017

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach IV Łódzkich Senioraliów w dniu 21 maja 
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 20 MAJA 2017

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach IV Łódzkich Senioraliów w dniu 20 maja 
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 19 MAJA 2017

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach IV Łodzkich Senioraliów w dniu 19 maja 
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 18 MAJA 2017

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach IV Łodzkich Senioraliów w dniu 18 maja 
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 17 MAJA 2017

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach IV Łodzkich Senioraliów w dniu 17 maja 
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 16 MAJA 2017

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach IV Łodzkich Senioraliów w dniu 16 maja 
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 15 MAJA 2017

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach IV Łodzkich Senioraliów w dniu 15 maja 
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 14 MAJA 2017

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach IV Łodzkich Senioraliów w dniu 14 maja 
INFORMATOR IV ŁODZKIE SENIORALIA

W ramach "IV Łódzkich Senioraliów" w dniach 13-26 maja odbędzie się 700 wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, sportowo/ rekreacyjnych oraz zdrowotnych. Szczegółowy wykaz wydarzeń zamieszczony został w informatorze „IV Łódzkie Senioralia"
INAUGURACJA IV ŁODZKICH SENIORALIÓW - KRZYSZTOF KRAWCZYK

Zapraszamy 13 maja na inaugurację IV Łódzkich Senioraliów połączoną z koncertem Krzysztofa Krawczyka. W programie nie zabraknie również występów kabaretowych, tanecznych i muzycznych przygotowanych przez seniorów. 
"Reymont. Nobel. Awangarda" , czyli obchody 150. rocznicy urodzin Władysława Reymonta w Łodzi

Projekt startuje 7 maja w Archikatedrze Łódzkiej. Przez kolejne soboty i niedziele maja będzie można być w niezwykłych miejscach naszego miasta, jak również Województwa, realizować ideę wspólnego czytania powieści „Chłopi”, wspólnego oglądania filmów gloryfikujących Łódź i województwo tj. „Ziemię Obiecaną i „Chłopów”.
Informacja od Partnera Miejskiej Karty Seniora

Partner Miejskiej Karty Seniora Sanatorium Ustroń przygotował specjalną ofertę dla posiadaczy Karty Seniora
Otwarcie sezonu w Muzeum Kanału "Dętka"

W najbliższy czwartek 4 maja, Muzeum Kanału „Dętka” zostanie otwarte dla zwiedzających po zimowej przerwie.
Zapraszamy na wystawę

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza 5 maja o godzinie 11:30 na wystawę "Sprusiak jakiego nie znamy"
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miesjiej Karty Seniora - Centrum Medycznym RENOMA
KONKURS DRZEWO POKOLEŃ - GŁOSOWANIE

W dniu 28 kwietnia wystartowało głosowanie na seniorów- liderów, ngo, samorządy i firmy nominowane do nagrody w Konkursie Drzewo Pokoleń. Zachęcamy do oddawania głosów na Państwa kandydatów do zwycięstwa za pośrednictwem strony drzewopokolen.umed.pl do dn. 19 maja. 
Zielona Łódź zaprasza na Koncert w Altanie !

Inauguracja sezonu muzycznego w łódzkich parkach. Zapraszamy 30.04 o godz. 16.00 do Parku Źródliska I na pierwszy w tym sezonie Koncert w Altanie
IV ŁÓDZKIE SENIORALIA - 13-26.05.2017

W dniach 13- 26 maja 2017 odbyły się „IV Łódzkie Senioralia”- 700 wydarzeń dla seniorów organizowanych przez Zespół ds. Seniorów we współpracy z Uniwersytetem Medycznym  w Łodzi, Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi  oraz 125 organizacjami pozarządowymi, jednostkami miejskimi, instytucjami i partnerami Miejskiej Karty Seniora.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskieju Karty Seniora - Willą Etiuda we Władysławowie
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznanaia się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Sklepem Medycznym Aga-Polmed
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Centarlnym Muzeum Włókiennictwa
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznaia się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Krainą Wycieczek
Zielona Łódź zaprasza

W najbliższy weekend zapraszamy na warsztaty fotograficzne i na spacer, natomiast już teraz prosimy o zarezerwowanie również czasu w kolejne niedzielne popołudnie.
WYKAŻ INICJATYWĘ 5.0.

Ośrodek Kultury „Górna” już po raz piąty szuka inicjatorów wydarzeń kulturalnych, inspiracji do nowych działań. Każdy, kto ma pomysł na imprezę kulturalną czy akcję społeczną, może wziąć udział w konkursie WYKAŻ INICJATYWĘ 5.0.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Centrum Rozwoju Sportu KołoWrotki
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Pałacem Łazienki w Ciechocinku.
ŁÓDZKI INFORMATOR DLA SENIORÓW - II EDYCJA

Zachęcamy do zapoznania się z drugim - zaktualizowanym wydaniem "Łódzkiego Informatora dla Seniorów" opracowaną przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ. 
Projekt Profesjonalna Opiekunka 50+

Celem projektu „Profesjonalna Opiekunka 50+” jest podjęcie aktywności zawodowej przez kobiety po 50 r. ż. w roli opiekunki dzieci.
ŻYDOWSKIE TEMATY. Religia. Tradycja. Kultura. - 15.05.2017, godz. 18:00

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi,przy ul. Wojska Polskiego 83 zaprasza na cykl wykładów towarzyszących wystawie LODZER MISZMASZ.
Wiosenne Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej

Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej odbywają się cyklicznie dwa raz w roku od ponad 10 lat. Organizowane są przez Fundację Carpe Diem i Parafię Archikatedralną św. Stanisława Kostki (ul. Piotrkowska 265​)
Linia 41 // pokaz filmu – 13.04.2017, godz. 18:00

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, przy ul. Wojska Polskiego 83 zaprasza na projekcję filmu "Linia 41" 
„Jan Młodożeniec. Małe wielkie prace”- wernisaż

w czwartek, 20 kwietnia o godz. 19 zapraszamy do Muzeum Kinematografii na wernisaż wystawy „Jan Młodożeniec. Małe wielkie prace”. 
Wiosenny Piknik - Zdrowi Razem

22 kwietnia 2017r. – w sobotę w godz. od 10.00 - 14.00 Miejskie Centrum Medyczne Jonscher zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów  do udziału w pikniku, który odbędzie się w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 
Dzień Wnuczka w Jagiellońskim Ośrodku Kultury

Jagielloński Ośrodek Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej im. Władysława Jagiełły wraz z Fundacją „Jagiełło” serdecznie zapraszają w dniu 09.04.2017 roku o godzinie 11.00 do siedziby Ośrodka (ul. Wspólna 6) na: „Dzień Wnuczka”
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznaia się z oferta nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Przychodnią Lekarską MEDAR PRO
60+WOLONTARIAT - OSTATNIE WOLNE MIEJSCA

10 kwietnia w ramach projektu „60+WOLONTARIAT” odbędzie się trzecia część szkolenia na rzecz poprawy przestrzegania zaleceń terapeutycznych przez pacjentów 60+, które poprowadzi Fundacja "Centrum Rozwoju Medycyny" współpracująca z Ministrem Zdrowia.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Poradnią Lekarską ORTMED
Dzień Zdrowia Seniora w Warszawie

Głos Seniora oraz Fundacja Zdrowie Poprzez Sport zapraszają na Dzień Zdrowia Seniora, który odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
KONKURS DRZEWO POKOLEŃ - WYDŁUŻAMY TERMIN

W związku z dużym zainteresowaniem konkursem i licznymi zapytaniami ze strony podmiotów i seniorów, którzy chcą wziąć w nim udział, informujemy, że przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń do dnia 10 kwietnia.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Centrum Medycznym PRO-MEDYK
Kwiecień w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami realizowanymi w CMW w kwietniu 2017. 
Nie płacz, kiedy odjadę // pokaz filmu i spotkanie

Już 6 kwietnia o godzinie 18.00 zapraszamy do Centrum Dialogu na pokaz filmu "Nie płacz kiedy odjadę".
Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

VII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi odbędzie się 3-10 kwietnia 2017 r. W programie m.in. kilkaset wydarzeń naukowych, kulturalnych i artystycznych przygotowanych m. in. przez łódzkie uczelnie wyższe oraz inne instytucje naukowe i kulturalne.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą  nowego partnera Miejskiej Karty Seniora Centrum Audiologiczno-Protetyczne „MAYTONE”
60+WOLONTARIAT - ZAPISY

W kwietniu w ramach projektu „60+WOLONTARIAT” odbędzie się trzecia część szkolenia na rzecz poprawy przestrzegania zaleceń terapeutycznych przez pacjentów 60+, które poprowadzi Fundacja "Centrum Rozwoju Medycyny" współpracująca z Ministrem Zdrowia. 
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - KIND Aparaty Słuchowe
Kwiecień w Muzum Miasta Łodzi

Zachęcamy do zapoznania się z planami Muzeum Miasta Łodzi na najbliższy miesiąc.
Życie zaczyna się po "50-tce". Spotkanie z pomysłami.

Stowarzyszenie Akademia Mądrego Życia zaprasza na spotkanie podczas którego chcemy omówić różne pomysły na zagospodarowanie energii i doświadczeń osób które mają już za sobą gonitwę z czasem i chętnie włączą się w różnego rodzaju działania podczas których można poznać bliżej nowych, wartościowych ludzi, wymieniać się doświadczeniami, poszerzać zainteresowania i dobrze bawić.
Spacer z Zieloną Łodzią

Powitanie wiosny w Parku Klepacza.Wycieczka odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia o 12.00. 
Trzej Reżyserzy i Mistrz - spotkanie w Muzeum Kinematografii

Spotkanie poświęcone Kazimierzowi Karabaszowi. Naszymi gośćmi będą Leszek Dawid, Mirosław Dembiński i Andrzej Sapija, oraz inni twórcy filmów dokumentalnych i wykładowcy Szkoły Filmowej w Łodzi. Wstęp wolny.
Pieśni na 2 i 3 głosy - koncert kameralny studentów Akademii Muzycznej

Brahms, Schubert, Mendelssohn czy Bernstein w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Utwory tych i innych wielkich kompozytorów muzyki klasycznej będzie można usłyszeć 4 kwietnia w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - British Centre Szkołą Języków Obcych
ŁÓDZKA AKADEMIA ZDROWIA - 30.05.2017

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu Łódź - Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia. 
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznani a się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora – Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Sosenka
Akademia Kultury Seniora

Wydział Kultury UMŁ oraz Zespół ds. Seniorów zapraszają na IV spotkanie w ramach Akademii Kultury Seniora: RYSZARD BONISŁAWSKI "ŁÓDZKIE  ŚLADY  TUWIMA"​
TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2017 / 27.03-02.04

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W dotychczasowych sześciu edycjach kampanii w Polsce uczestniczyło już 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób.
"e-Pasjonaci" nie tylko w 3D

Spotkanie w ramach akcji Tydzień z Internetem 2017 Razem z Gośćmi wychodzimy na spotkanie z drukarką 3D, odpowiemy też na pytania: - O co chodzi z tym 3D? - Jak drukuje drukarka 3D? - Jak stworzyć własną zakładkę do książek, własny wazonik, czy inny przydatny drobiazg? 
Robert Więckiewicz w Muzeum Kinematografii

Robert Więckiewicz, jeden z najpopularniejszych aktorów, będzie gościem Muzeum Kinematografii w czwartek, 30 marca. Przed spotkaniem z aktorem, o godz. 17 zapraszamy na projekcję filmu Konwój.
Na sofie z Ryszardem Bonisławskim

Pedagogiczna Bibliotek Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi zaprasza na spotkanie z cyklu "Na Sofie".24 marca 2017 r. godz. 16.30 Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, II p. s. 220
Wykład z Cyklu „Zdrowa Łódź” - 31.03.2017

All-Med Centrum Medyczne zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Zdrowa Łódź”.
Kino Przytulne FILMOWA FEMME FATALE

Kino Przytulne ŁDK przygotowało kolejne spotkanie z klasyka kina.  Zapraszamy na pokazy filmów, których bohaterkami będą uwodzicielki, kusicielki, intrygantki, manipulatorki, oszustki, prowokatorki i inne najsłynniejsze damskie "czarne charaktery" w historii kina. 
Międzypokoleniowa Akademia Aktywności

Fundacja Euro Event ma przyjemność zaprosić wszystkie osoby w wieku 60+ do udziału w BEZPŁATNYCH międzypokoleniowych warsztatach realizowanych w ramach programu ASOS. 
Klub Dojrzałego Mieszkańca - zaproszenie na spotkanie

W piątek, 17 marca w samo południe w Miejscu Spotkań czekać będzie na zainteresowanych Seniorów i Seniorki Anita Błaszczyk, która pomoże rozgościć się w naszych progach. Anita zachęcać też bedzie do wspólnych rozmów, z kim się spotykać co organizować itd...
Projekt "Aktywizacja społeczna 50+"

Fundacja  Go-Now  ma  przyjemność  zaprosić  seniorów  w wieku 50 + do udziału w bezpłatnym projekcie pt; "Aktywizacja społeczna 50+". 
WARSZTATY SENIOR W SIECI - 21.06.2017

Zapraszamy na kolejne warsztaty „Senior w Sieci”. Podczas najbliższego spotkania będziemy uczyć się jak za pomocą komputera tworzyć wirtualne albumy zdjęć
Spacer z Zieloną Łodzią

Tradycyjnie spotykać się będziemy w prawie każdą niedzielę, prawie zawsze o godzinie 12.00. Odwiedzimy pieszo i na rowerach dziesiątki parków, lasów i ogrodów, usłyszymy setki ciekawych opowieści o przyrodzie i historii naszego miasta.
Psychologiczna Akademia Filmowa

Kino Przytulne ŁDK i Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zapraszają na kolejny pokaz w ramach Psychologicznej Akademii Filmowej.
Frankofonia 2017

Festiwal Frankofonii to seria koncertów, pokazów filmów, spektakli, konferencji i spotkań literackich w całej Polsce. Festiwal Frankofonii trwa w Łodzi w tym roku przez dwa miesiące, tj. marzec i kwiecień.
DZIEŃ KOBIET NA FABRYCZNYM – 08.03.2017

8 marca z Łódzką Koleją Aglomeracyjną, bo ŁKA „też jest kobietą”. Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprasza 8 marca wszystkie panie na imprezę adresowaną specjalnie dla nich. Będzie się ona odbywać na terenie nowo otwartego Dworca Łódź Fabryczna.
Opera w Teatrze Wielkim !

3 i 5 marca 2017 r Teatr Wielki w Łodzi zaprasza Seniorów na operę HOLENDER TUŁACZ, romantyczne dzieło Wagnera zapowiadające nową epokę w operze. Z legitymacją emeryta, Miejską Kartą Seniora w Łodzi mogą Państwo kupić bilety ulgowe w strefach I i II w niższych cenach - 35 zł (I strefa) i 30 zł (II strefa).
Poszukiwani seniorzy statyści !

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi poszukują do etiudy szkolnej osób (statystów), które zechciałyby nas wesprzeć i zagrać parafian modlących się w Kościele. Zdjęcia odbędą się w Parafii Św. Jerzego, przy ul. Świętego Jerzego 9 w Łodzi 8 marca 2017 i potrwają od godziny 11.30 do 16.00.
Dzień otwarty w ŁOW NFZ

Łódzki OW NFZ zaprasza na dzień otwarty pod hasłem Sprawdź, czy jesteś ubezpieczony w sobotę, 4 marca br. w godz. 9 – 14. Na sali obsługi przy ul. Kopcińskiego 58 w Łodzi wspólnie z przedstawicielami łódzkiego oddziału ZUS i KRUS będziemy informować o abolicji i wstecznym ubezpieczeniu. 
POŻEGNANIE PANI URSZULI MACHCIŃSKIEJ

W dniu dzisiejszym odbyło się pożegnanie Pani Urszuli Machcińskiej – autorki i koordynatorki projektu „Latające Babcie oraz laureatki Konkursu Społecznik Roku 2016 organizowanego przez Newsweeka
Galeria A zaprasza na Laboratorium Artystyczne dla dorosłych

Na spotkaniu artysta pokaże swoje różnorodne prace z zakresu scenografii teatralnej, grafiki i rysunku, opowie o swojej sztuce, trudach tworzenia, codziennych kompromisach w życiu artystycznym i osobistym. 
PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DOJRZAŁEJ - PRZYSTANEK 60+

Od 2016 r. Łódzki Dom Kultury organizuje Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej - Przystanek 60+. Celem przeglądu jest m.in. prezentacja i promocja dorobku twórczości mieszkańców województwa łódzkiego w wieku 60+, konfrontacja i wymiana doświadczeń, inspirowanie poszukiwań nowych form pracy artystycznej, a także integracja środowisk seniorskich.
Warsztaty komputerowe dla seniorów w CH-R Sukcesja

Lubisz nowości?  to Windows 10  jest dla Ciebie, a jeśli traktujesz je jako zło konieczne,  to również dla Ciebie mamy kurs komputerowy. Zapraszamy na warsztaty komputerowe dla osób 60+, różne poziomy zaawansowania, małe grupy, doświadczeni trenerzy, nowe laptopy z systemem Win 10. 
KONKURSY GRANTOWE NA PROJEKTY 60+

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności ogłaszają X edycję ogólnopolskiego konkursu „Seniorzy w akcji”. Równolegle trwa rekrutacja do programu "Generator innowacji. Sieci wsparcia"
Legendy Miejskie - warsztaty dla seniorów

Fabryka Form Fszelakich Wraz z Transatlantyk Festival zaprasza na warsztaty animacji filmowej w dwóch grupach wiekowych: Seniorzy 60+ oraz Młodzież 16-25 lat.
Akademia Zdrowego Starzenia - II Semestr

Zachęcamy do zapoznania się z programem wykładów Akademii Zdrowego Starzenia organizowanych przez Centrum Badań nad Zdrowym Starzeniem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Wykład z Cyklu „Zdrowa Łódź” - 24.02.2017

All-MED Centrum Medyczne - Partner Miejskiej Karty Seniora zaprasza na cykl wykładów połączonych z bezpłatnymi badaniami pn. "Zdrowa Łódź".
Spektakl grupy seniorów w Teatrze Szwalnia

Teatr Szwalnia zaprasza w dn. 26 lutego na spektakl Nieformalnej Grupy Teatralnej "Jest tylko życie" w reż. Katarzyny Kuropatwy. Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc. 
WARSZTATY MUZYKI ELEKTRONICZNEJ DLA SENIORÓW

Łukasz Kazek wraz z Transatlantyk Festival zaprasza na warsztaty przybliżające seniorom fenomen współczesnej muzyki elektronicznej. Projekt dedykowany jest osobom po 60. roku życia, a jego ideą jest zasypywanie przepaści międzypokoleniowych, próba szukania wspólnego języka.
Nowe wzory legitymacji emeryta i rencisty

Od początku lutego każdy kto przejdzie na świadczenie z ZUS, otrzyma nową legitymację emeryta-rencisty, dostosowaną
do potrzeb osób słabowidzących i niewidzących.
Umowy zawierane na odległość - spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów

Miejski Rzecznik Konsumentów, Zespół ds. Seniorów i Poleski Ośrodek Sztuki zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwszą z cyklu prelekcji dotyczących oszustw. Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 lutego o godz. 12.00 w Poleskim Ośrodku Sztuki ul. Krzemieniecka 2a.
RADOGOSKA NOC PAMIĘCI - 18.02.2017

18 lutego b.r. będzie można - pod opieką przewodnika - obiekt dawnego więzienia nazistowskiego na Radogoszczu. Specjalnie dla gości Radogoskiej Nocy Pamięci otwarta zostanie klatka schodowa budynku więziennego, ostatni niemy świadek masakry dokonanej przez Niemców z 17 na 18 stycznia 1945 roku
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z oferta nowego partnera Miejskiej karty seniora - Kużnią Centrum Atletyki
Łódzka Akademia Zdrowia

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu  Łódź – Zdrowe Miasto zaprasza 28 lutego na wykład z cyklu  Łódzka Akademia Zdrowia "Choroby jelit - problem osób w każdym wieku”
Informacja dla posiadaczy Miejksiej Karty Seniora!

Zapraszamy na Dni Otrwarte do Comfort Life. Być może są Państwo zainteresowani skorzystaniem z oferty Domu Seniora Comfort Life - Opieka i Rehabilitacja Ujazd. Zapraszamy do naszego obiektu, gdzie przy dobrej kawie odpowiemy na wszystkie pytania, a także szczegółowo przedstawimy i omówimy atuty naszej oferty.
 
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora  - OPTOKLINIKĄ
Zaproszenie na wystawę KULTURA JAPONII w Ogrodzie Botanicznym

Ogród Botaniczny w Łodzi zaprasza na Wystawę KULTURA JAPONII, która odbędzie się w dniach 10-12 lutego 2017 r. w godz. 9.00-17.00 w sali wystawowej Ogrodu Botanicznego przy ul. Retkińskiej 39. Wstęp na wystawę bezpłatny.
Rusza Projekt Profesjonalna Opiekunka 50+

Zapraszamy kobiety w wieku 50+ do udziału w bezpłatnym projekcie „Profesjonalna Opiekunka 50+”, dzięki któremu uczestniczki nabędą kwalifikacje profesjonalnych opiekunek dzieci oraz osób starszych.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Sanatorium Uzdrowiskowym ZNP w Ciechocinku
Anioły i inne zjawy - jubileusz Grzegorza Kwiecińskiego

Serdecznie zapraszamy na kolejny wernisaż w  Galerii A "w Piwnicy" Teatru Lalek Arlekin.Tym razem swoje prace zaprezentuje Grzegorz Kwieciński  - reżyser, scenograf, plastyk, performer, twórca Teatru Ognia i Papieru.
Muzeum Kinematografii zaprasza

Przedpremierowy pokaz "Szwedzkiej teorii miłości",  "Walentynkowe monidło"  i filmy z WFO.
Lublinek Pienista: nowe Miejsce Spotkań dla seniorów

Spotkania seniorów przy kawie i ciastku mają charakter tematyczny , a merytoryczną opiekę nad nimi zapewniają animatorzy Poleskiego Ośrodka Sztuki i wolontariusze FUNDACJI 2035. 
Bezpłatne szkolenia

Centrum Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Łodzi zachęca do udziału w projektach dla osób potrzebujących wsparcia w zakresie aktywizacji społecznej i zawodowej. W tym dla osób z niepełnosprawnością.
Psychologiczna Akademia Filmowa

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi i Kino Przytulne ŁDK zapraszają na kolejne spotkanie w Psychologicznej Akademii Filmowej. Tym razem tematem będzie społeczne funkcjonowanie i relacje w rodzinie, w której pojawia sie problem choroby Alzheimera. 
Andrzej Wajda. Spotkanie z Mistrzem - lekcja muzealna dla Seniorów

Edukatorzy Muzeum Kinematografii przygotowali interaktywne zajęcia poświęcone twórczości wybitnego Reżysera. To doskonała propozycja dla Seniorów. 
Teatr Wielki zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi odbywającymi się w Teatrze Wielkim w Łodzi w luty. 
Kino Przytulne zaprasza na bezpłatny seans

Kino Przytulne ŁDK we współpracy z Centrum Kultury Tureckiej Yunus Emre Enstitusu w Warszawie zaprasza jak co miesiąc na pokazy nowego kina tureckiego.
Obchody Światowego Dnia Chorego

11 lutego 2017 r. w sobotę od godz. 11.00 w Szpitalu im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 odbędą się Obchody Światowego Dnia Chorego, któym towarzyszyć będą liczne akcje zdrowotne
Muzeum Kinematografii zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami Muzeum Kinematografii na najbliższy okres. 
Informacja dla posiadaczy Miejskiej Karty Seniora

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 5039/VII/16 Prezydenta Miasta Łodzi posiadacze Miejskiej Karty Seniora upoważnieni są do zakupu biletów ulgowych na obiektach MOSIR w tym również do zakupu biletu wstępu na Pływalnię Wodny Raj.
Dni otwarte w Klubie REVERS FIGHT&FITNESS !

W dniach 4-5 luty REVERS FIGHT&FITNESS organizuje dni otwarte podczas których wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny. Jednocześnie informujemy, iż Klub jest partnerem Miejskiej Karty Seniora i udziela 20% rabatu na zajęcia sportowe.
Casting do programu "Pierwszy raz za granicą"

Do programu "Pierwszy raz za granicą" realizowanego dla stacji TTV poszukiwane są osoby, które nigdy nie wyjeżdżały poza granice Polski. Uczestnikom programu będą mieli zapewnione pokrycie kosztów wyjazdu (hotele, przeloty, wyżywienie i atrakcje na miejscu).
Seniorzy na deskach teatru

Stowarzyszenie "Ponadczasowi"  ponownie wystawi jeden ze swoich spektakli. "Krowę w esencji różanej" będzie można obejrzeć 1 lutego w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych ( ul. Zachodnia 54/56) 
Wydarzenia w Łodzkim Domu Kultury

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń odbywających się w Łódzkim Domu Kultury w najbliższym okresie. 
Muzeum Kinematografii zaprasza

24 stycznia (wtorek) gościem Muzeum będzie dokumentalista Paweł Łoziński. O godz. 18.30 w Kinematografie pokażemy Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham. Film zdobył Grad Prix 26. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.
Seniorko zostań dyplomowaną opiekunką i zdobądź pracę!

Zapraszamy Panie w wieku 50+ do udziału w bezpłatnym projekcie "Profesjonalna Opiekunka 50+”.  Celem projektu jest podjęcie aktywności zawodowej kobiet uczestniczących w projekcie.
Narty biegowe z Zieloną Łodzią

Zielona Łódź zaprasza na kolejne spotkania z narciarstwem biegowym w Parku na Zdrowiu. Terminy w przyszłym tygodniu.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Pubem Biblioteka
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Europejska Grupa Medyczna dołączyła do programu Miejska Karta Seniora. Zachęcamy do zapoznana się z ofertą .
Łódzka Akademia Kultury

Wydział Kultury informuje, że 26 stycznia w godz. 14–15.40 w Dużej Sali Obrad UMŁ odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Akademii Kultury Seniora
Koncert I BELIEVE / bezpłatne wejściówki

17 stycznia 2017 r. od godz. 12:00 w kasie Teatru można odbierać bezpłatne wejściówki na koncert I BELIEVE. A HOLOCAUST ORATORIO FOR TODAY
Obchody 72. Rocznicy Spalenia więźniów Radogoszcza

Biuro Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki zaprasza na obchody 72. Rocznicy Spalenia więźniów Radogoszcza w dniu 19 stycznia 2017 r. 
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Centrum Optyki i Słuchu OPTOTON
Zwiedzanie Dworca Łódź Fabryczna - relacja

14 stycznia br. "Express Ilustrowany" we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi zaprosił łódzkich seniorów na spotkanie i wspólne zwiedzanie nowego dworca Łódź Fabryczna. 
Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka w AOIA

19 stycznia 2017r. o godz. 12 00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbędzie się Gala Laureatów XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pn. "Kwiaty i Wiersze dla Babci i Dziadka" w ramach cyklicznego programu "Promowanie i rozwijanie młodych talentów".
Informacja dla posiadaczy Miejskiej Karty Seniora

Partner Miejskiej Karty Seniora - Biuro Usług Turystycznych Przygodowo-Podróże zaprasza wszystkich Seniorów na majówkę w Beskidach !
Zielona Łódź zaprasza na narty

Prognozy pogodowe przewidują lekkie ocieplenie i kolejne opady śniegu, więc Zielona Łódź zaprasza na kolejne spotkania z narciarstwem biegowym.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego parntnera Miejskiej Karty Seniora - Centrum Rehabilitacji KRASZEWSKIEGO
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza

w nadchodzącym tygodniu Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na wykład towarzyszący wystawie „Bracia Hirszenbergowie - w poszukiwaniu ziemi obiecanej” oraz promocję kalendarzyków na 2017 r. i finał projektu aplikacji na smartfony do wybranych dzieł z Galerii Mistrzów Polskich
Muzeum Kinematografii zaprasza

W tym roku obchodzimy stulecie ruchu awangardowego w Polsce. Do programu obchodów przyłączyło się także Muzeum Kinematografii. 11 i 12 stycznia o godz. 19 zapraszamy na przegląd filmów o sztuce awangardy, zrealizowanych przez byłych członków Warsztatu Formy Filmowej 
Teatr Wielki zaprasza

Teatr Wielki otworzy dla odwiedzających nie tylko drzwi do foyer i sali, ale również do przeróżnych pomieszczeń, pracowni i teatralnych zakamarków, które na co dzień są niedostępne oczom widzów.
ZWIEDZANIE DWORCA ŁÓDŹ FABRYCZNA

"Express Ilustrowany" i Urząd Miasta Łodzi zapraszają łódzkich seniorów na spotkanie i wspólne zwiedzanie nowego dworca Łódź Fabryczna w dniu 14 stycznia br.
Zajęcia narciarskie z Zieloną Łodzią

Zielona Łódź we współpracy z Polską Organizacją Sportową zaprasza na zajęcia narciarskie w parku na Zdrowiu. 
Festyn Trzech Króli - 6.01.2017

6 stycznia 2017 r. ulicą Piotrkowską przejdzie barwny korowód kolędników - będą to największe jasełka w mieście.
Teatr Wielki zaprasza

Teatr Wielki zaprasza na koncert "Muzyczne odcienie miłości" w ramach cyklu "Nie tylko opera".
Filmy z Marlonem Brando w Kinie Przytulnym

Kino Przytulne zaprasza w dniach 6-12 stycznia 2017 na przegląd filmów z amerykańskim aktorem teatralnym i filmowym Marlonem Brando.
POBIJMY WSPÓLNIE REKORD GUINESSA

12 stycznia o godz. 12.00 na boisku Gimnazjum nr 37 przy ul. Jarosławskiej 29 uczniowie Gimnazjum wraz z pracownikami MCM im. dr. K. Jonschera w Łodzi podejmą próbę bicia rekordu Guinnesa w budowaniu „łańcucha czystych rąk i gorących serc”. 
Styczeń w Muzeum Miasta Łodzi

Zachęcamy do zapoznania się z planami Muzeum Miasta Łodzi na najbliższy miesiąc.
Wykład z Cyklu „Zdrowa Łódź” - 8.12.2016

All-MED Centrum Medyczne - Partner Miejskiej Karty Seniora zaprasza na cykl wykładów połączonych z bezpłatnymi badaniami pn. "Zdrowa Łódź".
Łódzka Akademia Zdrowia - 31.01.2017

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu - Łódzka Akademia Zdrowia
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Klinika Zdrowia i Urody Angel
Opłatek w Miejskiej Radzie Seniorów

Z inicjatywy wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Miejskiej Rady Seniorów. Uroczystość miała miejsce w Centrum Aktywnego Seniora przy ul. Zachodniej 54.56.
Seniorzy obradowali w Łodzi

W Urzędzie Miasta Łodzi 7 grudnia odbyło się wspólne posiedzenie Zarządu Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów oraz Miejskiej Rady Seniorów w Łodzi.
Warsztaty "PISZEMY+ PO RAZ CZWARTY" - Podsumowanie

W listopadzie 2016 Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” i Zespół ds. Seniorów Urzędu Miasta Łodzi zaprosili seniorów na cykl bezpłatnych warsztatów pisarskich przeznaczonych dla osób powyżej 60. roku życia.
Muzeum Kinematografii zaprasza

Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza do Kinamatografu na seans z psem, przedpremierową projekcję "Ucieczki" i pokaz specjalny filmu z 1937 roku!
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na konferencję

Zapraszamy 20 grudnia (wtorek) o godz. 11:00 na konferencję prasową w formie spaceru dla mediów podsumowującą II etap prac nad wystawą „Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań” dofinansowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Łodzi.
Opowiedz nam o swoich potrzebach - spotkanie warsztatowe

Działasz aktywnie w stowarzyszeniu, fundacji, klubie seniora itp.? Łódzkie Centrum Obywatelskie zaprasza do udziału w spotkaniu warsztatowym, podczas którego w ciekawej formie zebrane zostaną informacje o potrzebach Twojej grupy.
Fundacja Subvenio zaprasza na spotkania

Zachęcamy do udziału w trzech wydarzeniach organizowanych przez Fundację Subvenio - otrzymaliśmy informację, że zostały jeszcze wolne miejsca na wykład zdrowotny, zajęcia z gimnastyki umysłu i szkolenie z zakresu Windows 10. 
Świąteczne koncerty w świetle okien

Zapraszamy na drugi z cyklu świątecznych koncertów w świetle okien, podczas których okna kamienicy pod Gutenbergiem w Łodzi staną się kolorową sceną przepełnioną bożonarodzeniowym klimatem. 
Jarmark bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej

Dekoracje świąteczne, rękodzieło, naturalne produkty, smakołyki to tylko niektóre z wyrobów, które będzie można kupić w czasie Jarmarku. Dodatkowo pojawią się atrakcje dla dzieci takie jak karuzela wenecka czy zjeżdżalnia oraz warsztaty, a przede wszystkim prawdziwy Święty Mikołaj. 
ŻYDOWSKIE TEMATY. RELIGIA. TRADYCJA. KULTURA.

Cykl wykładów towarzyszących wystawie LODZER MISZ MASZ odbywających się w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi , ul. Wojska Polskiego 83 w okresie październik 2016 – czerwiec 2017, o godz.18:00
Spacery szlakiem łódzkich detali architektonicznych – 17.12.2016 – 25.03.2017

Serdecznie zapraszamy na darmowe spacery z przewodnikiem szlakami łódzkich detali architektonicznych. Poprowadzi je - Maria Nowakowska - tegoroczna laureatka stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi
X FESTIWAL PULS LITERATURY „W DIALOGU” - 3–16.12.2016 r.

Zapraszamy do udziału w X edycji Festiwalu Puls Literatury. W tym roku impreza organizowana będzie od 3 do 15 grudnia, Jeśli nie zaznaczono inaczej - miejsce: Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17) i wstęp wolny 
60+WOLONTARIAT - relacja z grudniowego spotkania

Podczas ostatniego w tym roku spotkania w ramach projektu "60+WOLONTARIAT uczestncy wysłuchali wykładu pt. "Techniki manipulacyjne: jak uniknąć niechcianych zakupów"
Spotkanie seniorów z młodzieżą w XXI LO

W ramach projektu ZAUWAŻENI klasa 2e XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa zaprosiła seniorów 2.12.2016 r. na spotkanie, którego celem było budowanie międzypokoleniowego szacunku i zaufania.​
Spacer z Zieloną Łodzią

w niedzielę 11 grudnia zapraszamy na wyjątkowy spacer po zamkniętym na zimę Ogrodzie Botanicznym. Uczestnicy spaceru będą mieli także możliwość zwiedzenia wystawy "Rośliny w tradycji Świąt Bożego Narodzenia", która ma miejsce w sali wystawowej Ogrodu.
WYKŁAD PRAWNY- PRAWA KONSUMENTA / 9.12.2016

Podczas wykładu zostaną przedstawione podstawowe regulacje prawne dotyczące  praw konsumenta, w szczególności w zakresie umów zawieranych na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa. 
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Domem Seniora Comfort Life
Koncerty "...W świetle okien"

Już 10 grudnia zaczarowana muzyka, świetlna aranżacja i wyjątkowa, świąteczna iluminacja po raz kolejny zamieni przestrzeń Piotrkowskiej w magiczne miejsce radosnych spotkań. 
Spacer z Zieloną Łodzią

Zachęcamy do udziału w kolejnym spacerze organizowanym przez Zieloną Łódż 
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z oferta nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Salonem Optycznym Doktorem Marchewką
Spotkanie autorskie z Krystyną Podleską i Klaudią Iwanicką

Organizator 21. Forum Kina Europejskiego ORLEN CINERGIA zaprasza na spotkanie autorskie z Krystyną Podleską i Klaudią Iwanicką
Mikołajki Seniorów

Najbardziej znany senior świata – Święty Mikołaj obchodzi 6 grudnia swoje święto. Akademia Seniora zaprasza do wspólnego celebrowania tego dnia!Wstęp na mikołajowe warsztaty jest BEZPŁATNY.
Bezpłatny wykład prawny - prawo spadkowe w praktyce

Przedmiotem wykładu będzie omówienie podstawowych regulacji prawnych dotyczących prawa spadkowego. Przedstawione zostaną rodzaje dziedziczeń, formy testamentów,  zasady wydziedziczenia i kwestie związane z prawem do zachowku.  
Kobiety ( Kina) Andrzeja Wajdy - spotkanie

Narodowe Centrum Kultury Filmowej zaprasza wszystkich seniorów na spotkanie z polskimi aktorkami, które w dniu dzisiejszym 29 listopada o godzinie 18:30 będą wspominać Andrzeja Wajdę.
Grudniowy repertuar Kina Szpulka ŁDK

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem Kina Szpulka na miesiąc grudzień. 
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza

W nadchodzącym tygodniu Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na cykl wydarzeń
Po co jest zima?

Po zamkniętym na zimę Ogrodzie Botanicznym oprowadzi Marek Jakubowski z Zielonej Łodzi. 
Kino Przytulne zaprasza na piątkowe seanse

W piątkowe wieczory Kino Przytulne ŁDK zaprasza na pokazy klasycznych obrazów spod znaku fantastyki i grozy
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Galerią Lodzermensch
Zielona Łódź zaprasza na warsztaty fotograficzne !

Zapraszamy na otwarte i bezpłatne warsztaty fotografii poklatkowej w sobotę 26 listopada o godzinie 11.00, w Ogrodzie Botanicznym
Warsztaty aktywności twórczej - mozaika

Pracownia "TWÓRCZY ŻAR" zaprasza seniorów na bezpłatne warsztaty aktywności twórczej - mozaika, organizowanych w Łódzkim Domu Kultury dnia 22.11.2016 r. w godz. 17 - 20. w sali 101.
Komunikat od Partnera Miejskiej Karty Seniora !

Specjalna oferta promocyjna dla wszytskich zmotoryzowanych Seniorów. Serwis samochodowy RXS przygotował specjalną - 40% zniżkę na wymianę opon , wymianę oleju oraz konserwacja uszczelek i zamków przed zimą ! Promocja trwa do 5 grudnia !
VI Salon Ciekawej Książki / 18-21.11.2016

Salon Ciekawej Książki to łódzkie święto literatury, podczas którego miłośnicy czytania mają możliwość zapoznania się z nowościami rynku księgarskiego i zakupu bestsellerów, często w promocyjnych cenach.Każdego roku w Salonie Ciekawej Książki bierze udział blisko 10 tys. osób i kilkudziesięciu wystawców, wśród których są największe firmy wydawnicze z naszego kraju
Spotkanie z DJ Wiką w MBP Łódź - Polesie

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie zaprasza na spotkanie literacko-muzyczne z Wirginią Szmyt czyli DJ Wiką 
Komunikat od Partnera Miejskiej Karty Seniora !

Family Dance zaprasza wszystkie osoby aktywne na zajęcia Zumba 50+ ! Startujemy w piątek 18.11.2016 o godzinie 18:00
Zielona Łódź zaprasza na wycieczkę

20 listopada – Szlakiem rzeźby i architektury w przestrzeni publicznej.Kolejna wycieczka w poszukiwaniu ciekawych form plastycznych i architektonicznych w łódzkich parkach i nie tylko.
WARSZTATY "PISZEMY+ PO RAZ CZWARTY" - WAŻNY KOMUNIKAT

Informujemy, że Zespół ds. Seniorów zakończył zapisy na cykl bezpłatnych warsztatów pisarskich przeznaczonych dla osób powyżej 60. roku życia. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach mają nadal możliwość zapisania się na zajęcia, które odbędą się w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana .​
Otwarty przegląd filmów o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zaprasza na Otwarty przegląd filmów o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata w dniach 15-18.11.2016. 
26 Festiwal Mediów „Człowiek W Zagrożeniu” - 22-26.11.2016

Organizowany przez Muzeum Kinematografii w Łodzi Festiwal koncentruje się na najciekawszych filmach dokumentalnych o zagrożeniach stojących przez współczesnym człowiekiem. Wstęp na wszystkie projekcje i inne wydarzenia jest bezpłatny.
XIX Łódzki Festiwal Chóralny – Cantio Lodziensis / 19-20.11.2016

Chóralny śpiew rozbrzmiewać będzie w Łódzkim Domu Kultury podczas odbywającego się w dniach 19 – 20 listopada XIX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis. 24 chóry i zespoły wokalne z całej Polski, rywalizować będą w ośmiu odrębnych kategoriach.
WARSZTATY PISARSKIE „PISZEMY+ PO RAZ CZWARTY” -ZAPISY

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” i Zespół ds. Seniorów Urzędu Miasta Łodzi zapraszają na cykl bezpłatnych warsztatów pisarskich przeznaczonych dla osób powyżej 60. roku życia. 
Konkurs literacki "Wspomnienie"

Konkurs literacki "Wspomnienie" skierowany jest do osób w wieku 60+, które chciałyby podzielić się swoim zachowanymi w pamięci wydarzeniami, doświadczeniami życiowymi albo po prostu chcą opisać ciekawy epizod z własnego życia.
Spektakl "One" w AOIA !

Zapraszamy 17 listopada o godzinie 19:00 do AOIA, gdzie zaprezentowany zostanie spektakl "One" będący efektem pracy warsztatowej grupy Pracownia Damska, składającej się z pasjonatek teatru. W przedstawieniu biorą udział zarówno amatorki jak i zawodowe aktorki.
Oferta parrtnera Miejskiej Karty Seniora

Biuro Usług Turystycznych „Przygodowo-Podróże” zaktualizowao swoją ofertę wyjcieczek i turnusów rehabilitacyjnych na rok 2017 . Zachęcamy do zapoznania się z oferta !
60+WOLONTARIAT - relacja z listopadowego spotkania

Podczas listopadowego spotkania "60+WOLONTARIAT" odbyła się prelekcja pt.„Choroby cywilizacyjne i otyłość” prowadzona przez Trenera Odżywiania z Klubu Zdrowia i Urody w Łodzi - partnera Miejskiej Karty Seniora - w ramach projektu „Szczupły JA, Szczupła Ja”. 
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Ośrodkiem Korekcji Wzroku
Zielona Łódż zaprasza na wycieczkę rowerową !

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę 13.11.2016 na trzecią w tym roku wycieczkę rowerową Zielonej Łodzi szlakiem obiektów sportowych.
Kino Przytulne zaprasza

Kino Przytulne zaprasza w czwartek 10 listopada o godz.17.15 na specjalny pokaz filmu MARSZAŁEK JÓZEF (Polska; 2009)
Łódzka Akademia Zdrowia - 29.11.2016

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu: Łódzka Akademia Zdrowia. 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ŁODZI / 10-13.11.2016

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami organizowanymi w ramach Obchodów Święta Niepodległości w Łodzi .
Tansman Festival 2016

Celem jubileuszowej edycji jest wzbogacenie dziedzictwa kultury i odkrywanie nieznanych kart jej dwudziestowiecznej historii, poprzez propagowanie nowatorskich dokonań, prezentację dzieł nieznanych, zapomnianych: ukazanie ich rangi w kontekście kultury polskiej i światowej, w dialogu najwybitniejszych artystów, z udziałem historyków i muzykologów zaangażowanych w odkrywanie, rekonstrukcję i wydanie polskich arcydzieł muzyki XX wieku.
Sławomir Grünberg i Jerzy Hoffman w Muzeum Kinematografii

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami organizowanymi przez Muzeum Kinematografii oraz z repertuarem Kinematografu . 
Kino Przytulne zaprasza / 9-10.2016

W najbliższą środę 9 XI o godz.15.00 i w czwartek 10 XI o godz.19.00 Kino Przytulne zaprasza na pierwsze w tym sezonie spotkanie z kinem tureckim - klasycznym i współczesnym.
Galeria Imaginarium zaprasza na wernisaż

GALERIA IMAGINARIUM zaprasza na wernisaż: Łukasz Prus-Niewiadomski Świat Jest W Grze / World Is In The Game - 5 listopada 2016 (sobota), godz. 18.00
Zielona Łódź zaprasza

Na słoneczną (mamy nadzieję), listopadową niedzielę Zielona Łódź ma dla Państwa dwie propozycje
60+WOLONTARIAT / AKADEMIA KULTURY SENIORA - OSTATNIE WOLNE MIEJSCA

Zachęcamy do zapisów i udziału w dwóch nadchodzących wydarzeniach organizowanych przez Zespół ds. Seniorów -prelekcji w  ramach prpjektu "60+WOLONTARIAT" oraz zwiedzaniu Teatru Arlekin w ramach Akademii Kultury Seniora. 
Wernisaż: MACIEJ BOHDANOWICZ /// ĆWICZENIA Z WIDZENIA - 4.11.2016

GALERIA FF zaprasza na wernisaż: MACIEJ BOHDANOWICZ /// ĆWICZENIA Z WIDZENIA - 4.11.2016, godz. 18.00, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w Przychodni Lecznicza

Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie konsultacyjne z lekarzami i pielęgniarkami oraz bezpłatne badania poziomu cukru we krwi. Tematem spotkania są sposoby walki z cukrzycą
Projekt „Udzielanie wsparcia psychologicznego dla pacjentów onkologicznych i dla ich rodzin”

Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza osoby, które straciły kogoś bliskiego w wyniku choroby nowotworowej, rodziny osób chorych na nowotwór, a także pacjentów onkologicznych do skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychologicznego. Wsparcie ma charakter indywidualny i grupowy.
Przegląd filmów Czechosłowackiej Nowej Fali i spotkanie z Wojciechem Smarzowskim

Od 4 do 10 listopada Muzeum Kinematografii zaprasza na przegląd filmów Czechosłowackiej Nowej Fali - BUNTOWNICY KAMERY.
Przegląd filmów Hiszpańskiego Reżysera Luisa Bunuela / 4-10.11.2016

Kino Przytulne ŁDK zaprasza w dniach 4-10 listopada na przegląd filmów hiszpańskiego reżysera Luisa Bunuela.Bilety e cenie 10 złotych do nabycia przed każdym seansem, przed salą kina.
Sekrety dzieł sztuki ujrzą światło dzienne...w Muzeum Miasta Łodzi

W sobotę, 29 października, w Galerii Mistrzów Polskich w Muzeum Miasta Łodzi pojawi się tabliczka z QR kodem, z pomocą którego będzie można odkryć ciekawostki dotyczące „Autoportretu” Stanisława Szukalskiego. 
Zielona Łódź zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z weekendowymi propozycjami Zielonej Łodzi. 
Filmowe Zaduszki w Kinematografie

2016 rok okazał się wyjątkowo smutny dla polskiej kinematografii - odeszło wielu wybitnych twórców, których dzieła chcemy przypomnieć widzom 2 listopada – w Dzień Zaduszny. 
Warsztat "Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu"

Tromed - zaopatrzenie medyczne Anna Troczyńska - Partner Programu Miejska Karta Seniora zaprasza na bezpłatne warsztaty. 
Noc martwych mediów na Halloween w Narodowym Centrum Kultury Filmowej!

Warsztaty z obsługi projektorów 8 mm, wyjątkowa projekcja 8 mm z odległej galaktyki, a także spotkanie z „Morderczymi klaunami z kosmosu” prosto z kasety VHS. To nie wszystko! Organizatorzy przygotowują jeszcze kilka atrakcji i niespodzianek! Narodowe Centrum Kultury Filmowej zaprasza na „Noc martwych mediów”, która odbędzie się 29 października w przyszłej sali kinowej NCKF.
Oferta dla posiadaczy Miejskiej Karty Seniora !

Teatr Wielki zaprasza wszystkich posiadaczy Miejskiej Karty Seniora na spektakle w promocyjnej cenie.
Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz

Filia nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Bałuty zaprasza na spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz.
Kino Przytulne ŁDK zaprasza - 28-31.10.2016

W dniach 28-31 października Kino Przytulne zaprasza na STRASZNE POKAZY FILMOWE trzech klasycznych filmów grozy, zrealizowanych na przełomie lat 70. i 80. XX wieku.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego parnera Miejskiej Karty Seniora - Centrum Nowych Technologii Zdrowia Nuga Best
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza - 23.10.2016

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z propozycjami wydarzeń, które odbędą się w Muzeum Miasta Łodzi w dniu 23 października. 
Koncert w ramach obchodów 75. rocznicy deportacji Żydów Zachodnich do Litzmannstadt Getto

Będzie to wielowątkowe wydarzenie muzyczne, które łączy formy klasyczne, klezmerskie, a także słuchowisko dźwiękowe oparte na tekstach Alice de Buton, kronikarki getta
"One" - spektakl dojrzałych kobiet

20 października w teatrze Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych siedem kobiet w różnym wieku zaprezentuje bardzo osobiste przedstawienie.
Polish Camerata Swojemu Miastu

Orkiestra Kameralna Polish Camerata zaprasza na koncerty z kolejnymi 26 symfoniami W.A. Mozarta w ramach projektu "Polish Camerata Swojemu Miastu - Mozartowi 41 symfonii w 260. rocznicę urodzin" zagramy:
Bezpłatne warsztaty rękodzielnicze dla seniorów

Fundacja "W Człowieku Widzieć Brata" zaprasza łódzkich Seniorów na bezpłatne warsztaty rękodzielnicze "Twórcza Jesień", które odbędą się w listopadzie. Zapisy trwają do piątku 21.10 w czterech łódzkich bibliotekach.
Bezpłatne warsztaty dla Seniorów

Fundacja „Dr Clown”, zwycięzca programu TESCO "Decydujesz, pomagamy"​ serdecznie zaprasza wszystkie osoby w wieku 50+ na BEZPŁATNE warsztaty kreatywne
WARSZTATY SENIOR W SIECI - 21.10.2016

Informujemy, że zostały wolne miejsca na październikowe warsztaty "Senior w Sieci", podczas których Latarnicy Polski Cyfrowej zapoznają uczestników z funkcjonalnościami portalu „jakdojadę.pl” oraz portalu Street View w Goggle Maps.
Łódź Buduje ! Porozmawiajmy o Twoim osiedlu !

Prezydent Miasta Łodzi  zaprasza wszystkich seniorów na spotkania "Porozmawiajmy o Twoim osiedlu " !
60+WOLONTARIAT - relacja z pażdziernikowego spotkania

Podczas październikowego spotkania projektu "60+WOLONTARIAT"gościliśmy przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, którzy poprowadzili prelekcje w ramach Akademii Dostępne Finanse.
Zielona Łódź zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami aktywnego spędzania czasu w parkach przygotowanymi przez Zieloną Łódź. 
KTO TU DZIAŁA - spotkania osiedlowych aktywistów i aktywistek

Centrum OPUS i Nowa Łódź organizują jesienny cykl spotkań z aktywnymi (lub chcącymi się zaktywizować mieszkańcami łódzkich osiedli - "Kto tu działa", które mają na celu poznanie ze sobą lokalnych osiedlowych działaczy. 
Urodziny Zajezdni Nowe Sady!- 23.10.2016

W niedzielę 23 października Zajezdnia Autobusowa przy ul. Nowe Sady otworzy swoje drzwi, aby zaprosić wszystkich zainteresowanych do wspólnego świętowania jej 40 urodzin!
Europejski Dzień Seniora z „Mistrzem i Małgorzatą”

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora, który przypada 20 października, Teatr Lalek Arlekin przygotował specjalną ofertę dla wszystkich seniorów.  
WARSZTATY SENIOR W SIECI - 27.01.2017

27 stycznia (piątek) o godz. 14.00  odbędzie się kolejna edycja warsztatów "Senior w Sieci". Podczas styczniowego spotkania gościć będziemy przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zachęcamy do zapisów i udziału w spotkaniu. 
Ochody 75. Rocznicy Deportacji Żydów Zachodnich do Litzmannstadt Getto

Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów 75. Rocznicy Deportacji Żydów Zachodnich do Litzmannstadt Getto
Nieme Kino w Drodze - projekcja „Nosferatu - symfonia grozy”

Łódzki Dom Kultury zaprasza 16 października o godz. 19:00 na projekcję niemego filmu „Nosferatu - symfonia grozy” (Niemcy 1922) reż. Friedrich Wilhelm Murnau z muzyką graną na żywo.
VIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Ruchu Seniorów „Piernikalia”

Zapraszamy Seniorów do udziału w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym Ruchu Seniorów „PIERNIKALIA”, który odbędzie się w Łodzi w dniach 14- 16 października 2016 w  Poleskim Ośrodku Sztuki filia „Karolew”
Wydarzenia w ramach projektu „Łódzka praczka” - 15/22.10.2016

Podczas spotkań towarzyszących wystawie, które odbędą się 15 i 22 pażdziernika 2016 r. poznamy m.in. "magiczne" właściwości sprzętów do prania czy historię słowa „prać", prześledzimy także proces konserwacji tkanin na przykładzie jedwabnej sukni i sztandaru.
Zostań wolontariuszem na Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu”

Zostając wolontariuszem 26. Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu” masz szansę na kontakt z najwybitniejszymi polskimi twórcami filmowymi, zwłaszcza dokumentalistami oraz reporterami. Organizatorzy zapewniają wszystkim wolontariuszom ciepły posiłek w ciągu dnia. A na zakończenie pracy – filmowe niespodzianki.
Wycieczki po Łodzi / 8-10.10.2016

W październiku rozwijają się kolejne projekty w ramach regrantingu. Na wycieczki zapraszają: Museum of Open Space, Fundacja Urban Forms, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, Fundacja Fenomen oraz Stowarzyszenie Filmowe KinoArt.
Wycieczki po Łodzi z przewodnikiem

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oddział w Łodzi zaprasza członków i sympatyków na bezpłatne spacery turystyczne po Łodzi. Wycieczki są bezpłatne i odbywają się w niedziele o godz. 11:00
Prolog Festiwalu Człowiek W Zagrożeniu

W czwartek, 13 października o godz. 18 zapraszamy na kolejne spotkanie z filmem dokumentalnym.Comiesięczne projekcje filmów dokumentalnych są zapowiedzią 26. Festiwal Mediów „Człowiek w Zagrożeniu” (22-26 listopada).
Ostatnie dni na głosowanie !

Uprzejmie przypominamy i zachęcamy - zostały zaledwie trzy dni, by jeszcze zagłosować w Budżecie Obywatelskim. To Państwa głos może sprawić, że na Waszym osiedlu powstanie wymarzona siłownia zewnętrzna, plac zabaw dla dzieci czy równy chodnik.Głosowanie potrwa dwie minuty, a przestrzeń wokół może zmienić się na zawsze!
29. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich 2016

W dniach od 7 do 9 października w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się 29. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich. To jeden z najbardziej cenionych konkursów teatralnych w województwie.
SPOTKANIE 60+WOLONTARIAT - 13.10.2016 ZAPISY

Zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu w ramach projektu "60+WOLONTARIAT", podczas którego gościć będziemy przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, którzy poprowadzą wykład w ramach Akademii Dostępne Finanse.
"Jest tylko życie" - spektakl w wykonaniu seniorów

Spektakl w wykonaniu Nieformalnej Grupa Teatralnej, która od 2015 roku prowadzi swoje działania w przyjaznej przestrzeni Teatru Szwalnia. Grupa funkcjonuje na zasadach teatralnej społeczności, której celem jest artystyczny i społeczny eksperyment, szukanie wspólnych i indywidualnych wyzwań, rozwijanie twórczych potencjałów.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Klubem Zdrowia i Urody
Akademia Kultury - spotkania dla seniorów w UMŁ

Wydział Kultury inauguruje działalność Akademii Kultury skierowanej do łódzkich seniorów (choć nie tylko). W ramach inicjatywy raz w miesiącu w siedzibie UMŁ na dużej Sali Obrad organizowane będą wykłady, prelekcje lub spotkania z ciekawymi i znanymi ludźmi. Cykl rozpocznie wykład poświęcony tkaninie i Triennale.
Zielona Łódź zaprasza na spacer

W niedzielę 9 października zapraszamy na kolejną wycieczkę Zielonej Łodzi w poszukiwaniu ciekawych obiektów rzeźbiarskich w przestrzeni publicznej. Tym razem tematem wycieczki będzie sztuka funeralna, sakralna i nie tylko. 
Kino Przytulne ŁDK zaprasza - 07.10.2016

Kino Przytulne ŁDK (ul.Traugutta 180) zaprasza w najbliższy piątek o godz.17.30 na specjalny pokaz dwóch baletów Igora Strawińskiego - "Ognisty ptak" i "Wesele" - przedstawienie z The Royal Opera House Covent Garden w Londynie (2001).
Seniorzy też mogą programować! - 20-21.10.2016

Chcesz odkryć tajniki kodowania, dowiedzieć się czym jest programowanie, poznać przydatne narzędzia lub stworzyć własny kod? Zapraszamy 20 i 21 października o godzinie 11.00 do Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie. 
Light Move Festival 2016 - VI edycja Festiwalu Światła

Program LMF przewiduje wielkoformatowe projekcje audiowizualne, mappingi 3D, spektakularne iluminacje budynków, instalacje świetlne i koncerty skupiające ogromną liczbę widzów.
Łódzka Akademia Zdrowia - 25.10.2016

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu: Łódzka Akademia Zdrowia. 
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na miniaturę sceniczną w wykonaniu seniorów

„Zaręczyny Kmicica” – miniatura sceniczna w wykonaniu seniorów z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Narutowicza 37 w Łodzi. Prowadząca: Katarzyna Kuropatwa-Pik. Miejsce: Sala Lustrzana Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15. Wstęp wolny
Akademia Zdrowego Starzenia- SEMESTR I 2016/2017

Zachęcamy do zapoznania się z programem wykładów Akademii Zdrowego Starzenia organizowanych przez Centrum Badań nad Zdrowym Starzeniem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
1 PAŹDZIERNIKA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH

Życzymy Państwu,aby przekroczenie "sześćdziesiątki" było niczym wstęp do fascynującej powieści,w której każda kolejna dekada będzie nowym rozdziałem pełnym porywajacych wydarzeń i barwnych postaci,każda kolejna świeczka na torcie stanowić będzie klucz do nowych przygód, doznań i doświadczeń,a każdy Wasz dzień będzie Dniem Seniora.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Centrum Dietetycznym Naturhouse Chojny
Spacer z Zieloną Łodzią !

W niedzielę 2 października zapraszamy na kolejny spacer Zielonej Łodzi - tym razem tematem przewodnim będą ogrody Księżego Młyna.
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie !

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza 2 pażdziernika o godzinie 16:30 na finisażowe oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Izabela Trelińska. Impresje z podróży. Akcje plastyczne” oraz spotkanie z autorką. Wstęp wolny.

 
Jesienny Piknik z Zieloną Łodzią !

Piknik na Powitanie Jesieni wystartuje w sobotę o godzinie 17:00  w parku Górka Widzewska II.
Wycieczka rowerowa z Fundacją Jagiełło

Na ostatnią niedzielną rowerową wyprawę zaprasza Fundacja "Jagiełło". Tradycyjnie spotykamy się w niedziele 25 bm. na Starym Rynku o godz. 9.00 skąd wyruszymy na "Powitanie Jesieni" do Rogowa.
Powitanie jesieni z Zieloną Łodzią - piknik rodzinny

Serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny Powitanie Jesieni w parku Górka Widzewska II. Sobota 24 września od 12.00 do 17.00.
Sesja naukowa "Wielcy Łodzianie: Jicchok Kacenelson"

Muzeum Miasta Łodzi oraz Instytut FIlologii Germańskiej i Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na sesję naukową poświęconą Jicchokowi Kacenelsonowi, żydowskiemu pedagogowi, poecie, dziennikarzowi, postaci znanej w międzywojennej Łodzi, dziś już zapomnianej.
Muzeum Kinematografii zaprasza seniorów

Miło nam poinformować, że w weekend 24-25 września seniorzy będą mieli możliwość nabycia biletów do muzeum w cenie 2 zł i do kina Kinematograf w cenie 12 zł.
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu / 16-22.09.2016

Zapraszamy do włączenia się w obchody kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Łodzi kilka atrakcji, przy których mogą bliżej zapoznać się z danym środkiem transportu, poszerzyć swoją wiedzą, spróbować łączyć różne rodzaje komunikacji.
DEBATA WYZWANIA DEMOGRAFICZNE ŁODZI - 27.09.2016

Biuro Strategii Miasta zaprasza do udziału w otwartej debacie z udziałem ekspertów na temat „Wyzwania demograficzne Łodzi – priorytety w obszarze pracy, zdrowia, edukacji i rozwoju”. Spotkanie  odbędzie się 27 września 2016 r. w godz. 17.00-19.30 w Małej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi – ul. Piotrkowska 104.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z oferą nowego partnera Miejskej Karty Seniora - Sklepem Medycznym Nowimed
Piknik Żyj Zdrowo i Kolorowo !

Łódzki Oddział NFZ zaprasza Seniorów, beneficjentów rządowego programu LEKI 75 +, na stoisko informacyjne podczas Pikniku Żyj Zdrowo i Kolorowo. Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące zasad korzystania z bezpłatnych leków. Zapraszamy w sobotę 17 września w godzinach 10-14 do Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 w Łodzi.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Wydawnictwem Uniwersytetu Łódzkiego
Muzeum Miasta zaprasza - 24.09.2016

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na spacer śladami Jicchoka Kacenelsona, spotkanie z elementami warsztatu "Teatralne bibeloty" oraz spacer po łódzkich obiektach sportowych organizowane w ramach akcji "60+Kultura"
Spotkanie: Japonia na 4 ręce; jak pojechać i nie zwariować

Stowarzyszenie Entuzjastów Kultury Japońskiej INOCHI i Łódzki Dom Kultury zapraszają 16  września, godz.17.00, sala 408 na spotkanie, Japonia na 4 ręce; jak pojechać i nie zwariować ,  Wstęp wolny.
Warsztaty fotograficzne z Zieloną Łodzią !

Zielona Łódź i ulanka.net zapraszają na warsztaty fotograficzne do łódzkich parków. Spotykamy się w sobotę 17 września, godz. 11.00 w Parku im. Zaruskiego.
Wycieczka rowerowa z Fundacją Jagiełło

Tym razem planujemy rowerowy wypad do..Łęczycy. Zostaliśmy zaproszeni na "Barwy Jesieni". Startujemy w niedziele 18 września br. ze Starego Rynku o godz. 9.00.
Muzeum Miasta zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami wydarzeniami organizowanymi w Muzeum Miasta Łodzi w dniach 17-18.09.2016
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W dniu 10 października 2016r. łódzkie Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół POMOST (www.pomost-lodz.org) działające na rzecz zdrowia psychicznego już ponad 15 lat organizuje, wraz z partnerami, obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.
I Festiwal Budżetu Obywatelskiego

Organizowane w poprzednich latach "Soboty z Budżetem Obywatelskim" okazały się tak wielkim sukcesem i cieszyły się tak przychylnymi opiniami zarówno projektodawców jak i mieszkańców, że w tym roku Urząd Miasta Łodzi postanowił nadać wydarzeniu formę Festiwalu.
Muzeum Pałac Herbsta zaprasza na wykład

Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi zaprasza na wykład "Beztroskie lata? Dzieciństwo w XIX wieku"- z cyklu: Kulturalne rendez-vous
Zielona Łodź zaprasza na koncert

W sobotę 17 września o godzinie 16.00 zapraszamy do odnowionego amfiteatru w Parku Julianowskim na wielki koncert szant w wykonaniu klasyków tego gatunku, czyli grupy Cztery Refy. Zespół zagra najbardziej znane pieśni morskie i na dwie godziny przeniesie nas na pokład żaglowców i kutrów wielorybniczych, w świat mórz i oceanów.
Weekend z kulturą - ,,Patrzę w przyszłość - a Ty?”

Ogólnopolską akcję „60+Kultura” odbywająca się w dniach 24-25 września z inicjatywy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zainauguruje w Łodzi „Srebrna Fiesta” - organizowana przez Wydział Kultury UMŁ oraz Centrum Kultury Młodych. 
BEZPŁATNE LEKI 75+

Projekt jest skierowany do WSZYSTKICH pacjentów, którzy w dniu wystawiania recepty na leki ukończyli 75. rok życia. Wiek pacjentów jest weryfikowany przez numer PESEL (w przypadku osób nieposiadających numeru PESEL będzie to data urodzenia).
Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny

Se-ma-for Muzeum Animacji przyłączyło się do akcji organizowanej przez Ministerstwa Sportu i Turystyki - "Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny"
Teatr seniorów - wrześniowe spektakle w AOIA

"Krzykiem jestem" i premierowa "Krowa w esencji różanej" to dwa spektakle Stowarzyszenia "Ponadczasowi", jakie będzie można obejrzeć w AOIA we wrześniu. Stowarzyszenie zawiązali seniorzy, którzy utworzyli wcześniej grupę teatralną wystawiająca z powodzeniem swoje przedstawienia na deskach Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych
Kolejna edycja kampanii „60+Kultura”

Przeszło 300 placówek w całej Polsce zaprasza na weekend seniora z kulturą. W pierwszy weekend jesieni- 24- 25 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach kampanii „60+Kultura”.
Prolog 26. Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu”

W czwartek, 15 września o godz. 18 zapraszamy do naszego kina Kinematograf na prolog 26. Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu” . Od nowego filmu Wernera Herzoga "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci" zaczniemy comiesięczne spotkania z filmem dokumentalnym.
Inauguracja sezonu Galerii A

Teatr Lalek "Arlekin" zaprasza na wernisaż Piotra Pastusiaka, który zainauguruje nowy sezon działalności Galerii A. 
Łódzka Akademia Zdrowia

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia
Zielona Łódź zaprasza

Wrześniowy weekend zapowiada się naprawdę pięknie i tym bardziej warto odwiedzić łódzkie parki. Obok cyklicznych spotkań biegowych, nordic walking oraz Parku Śniadaniowego i spotkań z tangiem w Parku Źródliska zapraszamy także na piknik w Parku Julianowskim i spacer po Brusie
„Babie lato w Skansenie”

Jak co roku, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza do wspólnego pożegnania lata. Dla uczestników „Babiego lata w skansenie” planowanego na 17 września (sobota) przewidzieliśmy moc atrakcji. Będzie coś dla intelektu, ucha, oka a nawet podniebienia.
Wycieczki po Łodzi z przewodnikiem

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oddział w Łodzi zaprasza członków i sympatyków na bezpłatne spacery turystyczne po Łodzi. Wycieczki odbywają się w niedziele o godz. 11:00
Studia podyplomowe - Menedżer opieki senioralnej

Uniwersytet Medyczny wdraża nowy kierunek studiów podyplomowych kierowany do osób pragnących poszerzać swą wiedzę z pełną świadomością dalszego ustawicznego kształcenia z zakresu opieki koordynowanej nad osobami starszymi oraz zarządzania usługami skierowanymi do seniorów w Polsce i krajach Unii Europejskiej.

 
PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH ŁODZIAN PRZECIW GRYPIE DLA OSÓB OD 65 ROKU ŻYCIA - 2016 R.

Władze Miasta Łodzi zapraszają mieszkańców miasta w wieku od 65 roku życia na szczepienia ochronne przeciw grypie.
Park Śniadaniowy w Parku Żródliska !

Zielona Łódż zaprasza na śniadanie na świeżym powietrzu do Parku Żródliska w najbliższą sobotę 3 wrzesnia od godziny 9:00. Jedną z atrakcji będzie możliwość bezpłatnego czipowania psów .
Narodowe czytanie Quo Vadis !

Muzeum Kinematografii zaprasza 3 września godz. 12:00 - 15:00 do udziału w Narodowym Czytaniu . Oprócz wspólnego czytania powieści Henryka Sienkiewicza , zaplanowano występ scholii kantorów z Wrocławia, pokazy grup rekonstrukcji historycznej oraz konkursy
Fabryka Sztuki zaprasza na koncert

Żywizna: Raphael Rogiński & Genowefa Lenarcik - koncert. Leśny śpiew spotyka się w ich muzyce z przesterowanym brzmieniem gitary elektrycznej, nasuwając skojarzenia z bluesami z Delty Mississippi. Dźwięki gitary czasem naśladują pieśń, a czasem wdają się z nią w dyskusję o przyrodzie, o puszczańskich ludziach i ich emocjach. 
Bezpłatne leki dla seniorów !

Osoby, które ukończyły 75 lat od dziś mają prawo do bezpłatnych leków. Na liście "S" - czyli leków dla seniorów jest 68 substancji i 1129 preparatów wytwarzanych przez różnych producentów.
Seniorze zostań modelem !

Firma Photographee.eu, zajmująca się fotografią stockową, poszukuje modelek i modeli w wieku 50+ do udziału w sesjach zdjęciowych.
Debata związana z przeglądem emerytur

ZUS zaprasza seniorów 6 września br. o godz. 11:00 na debatę związaną z przeglądem emerytur "Bezpieczeństwo Dzięki Odpowiedzialności". Debata odbędzie się w Sali Rady Wydziału Prawa i Administracji przy ul. Kopcińskiego 8/12 w Łodzi.
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora Salonem Optycznym Lepszy Wzrok
Informacja dla posiadaczy Miejskiej Karty Seniora

Informujemy Państwa, że partner Miejskiej Karty Seniora AKK Dietetyka zmienił swą lokalizację.
MIXER REGIONALNY ŁÓDZKIE 2016

Już po raz kolejny w dniach 3 - 4 września 2016 roku na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odbędzie się „Mixer Regionalny Łódzkie 2016”, czyli największa impreza promująca województwo łódzkie. Na wszystkich mieszkańców regionu oraz gości czeka mnóstwo atrakcji, wydarzeń towarzyszących oraz koncertów. 
Petanque w Parku Śledzia

Zielona Łódź wspólnie z Klubem Graczy Bulowych zaprasza wszsytkich seniorów na zajęcia petanque, które przy sprzyjającej pogodzie odbywają się w czwartki ok. godz. 17.30 aż do zakończenia sezonu w Parku Staromiejskim na alejkach pod pomnikiem A. Kamińskiego.
Wystwa w ramach projektu "Samodzielni w Kulturze"

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza 7 września o godzinie 16:30 na oprowadzanie po wystawie „Stali bywalcy tamtych prywatek. Łódzkie Zakłady Radiowe Fonica”.
Tai Chi na Zdrowiu !

Zielona Łódź Zaprasza w najbliższą środę 31 sierpnia o godzinie 18:00 na bezpłatne zajęcia Tai Chi w parku na Zdrowiu w pobliżu muszli koncertowej.
 
Letnie soboty z fabrykantami

W najbliższą sobotę 27.08.2016 o godzinie 11:30 zapraszamy na spacer z przewodnikiem po Starym Cmentarzu.Miejsce spotkania  przed wejściem głównym na część katolicką Starego Cmentarza, ul. Ogrodowa.
Niedzielne pedałowanie z Fundacją Jagiełło !

Fundacja Jagiełło zaprasza na kolejną rowerową wycieczkę. Spotykamy się w najbliższa niedzielę 28 bm. na Starym Rynku o godz. 9.00.
Wystartował nowy projekt SENIOR-MENTOR w ramach rządowego programu ASOS 2016

Centrum Służby Rodzinie ogłasza nabór na szkolenie dla 100 wolontariuszy seniorów. Celem realizowanego zadania publicznego jest zwiększenie aktywności osób starszych, promocja zwiększenia aktywności społecznej osób starszych, promocja idei rodziny wielopokoleniowej oraz potencjału osób po 60 roku życia dla społeczności lokalnej.
Ostatni "Letni Koncert w Altanie"

Zielona Łódź i Akademia Muzyczna w Łodzi zapraszają w najbliższą niedzielę 28 sierpnia o godzinie 17:00 na finał „Letnich koncertów w Altanie”.
RELACJA ZE SPOTKANIA "60+WOLONTARIAT" - 06.09.2016

W dniu 06.09.2016 odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie w ramach projektu "60+WOLONTARIAT" podczas którego odbyło się seminarium dot. testamentów prowadzone przez prawnika Fundacji Polski Instytut Filantropii oraz spotkanie z przedstawicielami międzypokoleniowego zespołu Telefonu Życzliwości oraz Centrum Służby Rodzinie, którzy zaproszali uczestników do udziału w swoich projektach oraz bezpłatnych warsztatach.
Konferencja prasowa "Panteon Wielkich Łodzian 2.0"

Zapraszamy 23 sierpnia o godz. 11.30​ do Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15 na konferencję prasową na której przedstawiony zostanie nowy projekt „Panteon Wielkich Łodzian 2.0”
Informacja dla posiadaczy Miejskiej Karty Seniora

Posiadaczy Miejskiej Karty Seniora pragniemy poinformować, iż zmianie uległy cenny biletu wstępu do Łódzkiego ZOO.


Pożegnanie lata z badaniami Brand Vital

Partner Miejskiej Karty Seniora - Brand Vital zaprasza bezpłatne badania słuchu oraz bezpłatne badania stóp na profesjonalnym skanerze Rothballer (konsultacje z fizjoterapeutą) w dniach 29-31 sierpnia. Zapisy telefonicznie: 42 671-14-00
Nowy partner Miejskiej Karty Seniora !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - NZOZ PROFIMEDIC
MOSiR zaprasza na bezpłatne zajęcia

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi zaprasza mieszkańców na szereg nieodpłatnych zajęć cyklicznych oraz organizowanych i współorganizowanych przez nas imprez sportowych w okresie od 22 do 28 sierpnia br.
Park Śniadaniowy

Slowfood, próbowanie, śniadaniowanie, śpiew ptaków, czas na rozmowy, zabawy, sport i ludzi. Tak jak lubicie najbardziej! Zapraszamy do Parku Źródliska w każdą sobotę od 11 czerwca do 17 września w godzinach 9-13. Miejsce: Park Źródliska I
Tango Milonga w Parku Źródliska

Zapraszamy do Parku Źródliska 21.08 i 28.08 na tango milongę - jest to  wieczór taneczny - wydarzenie w kulturze tanga argentyńskiego w trakcie  którego można potańczyć, poobserwować inne tańczące pary, spotkać się ze  starymi przyjaciółmi, poznać nowych, dobrze się bawić, przesiąknąć  szczególną atmosferą i magią tanga.
ALE Chillon i Olimpiada w Bezruchu Klasycznym

Ale Chillon 2016 czyli Niedzielny Festiwal Odpoczynku 2016. Park, słońce, plażing, smażing... a poza tym pokazy Capoeiry, warsztaty kuchenne i live cooking, pod okiem mistrzów kuchni, zajęcia z łucznictwa, kolarstwa, wymiana książek i płyt, treningi fitness, animacje dla najmłodszych itd. 
Zielona Łodź zaprasza na koncert w Altanie

W niedzielę 21 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się kolejny letni koncert w Altanie w Parku Źródliska I. Impreza upłynie pod znakiem piosenki z musicali i filmów. Młodzi wokaliści – studenci specjalności musical – wykonają partie znane z takich kultowych tytułów, jak „Chicago”, „Cabaret”, „Grease”, „Hair” czy „Dirty Dancing
MOSiR zaprasza na bezpłatne zajęcia

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi zaprasza mieszkańców na szereg nieodpłatnych zajęć cyklicznych oraz organizowanych i współorganizowanych przez nas imprez sportowych w okresie od 17 do 20 sierpnia br.
Muzeum Miasta zaprasza - 21.08.2016

Wydarzenie „Wosk, polichlorek winylu, tlenek żelaza i... światło” towarzyszące wystawie „Stali bywalcy tamtych prywatek. Łódzkie Zakłady Radiowe Fonica”.  Prezentacja historycznych sposobów zapisu dźwięku w formie analogowej i cyfrowej.
Muzeum Kinematografii zaprasza na projekcję filmową

W piątek, 19 sierpnia o godz. 17 z okazji 160. rocznicy urodzin Bolesława Matuszewskiego zapraszamy na film dokumentalny Jerzego Bezkowskiego Bolesław Matuszewski. Nieznany pionier kinematografii. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem.
Letnie soboty z fabrykantami !

Zapraszamy do udziału w spacerach z przewodnikiem organizowanych pod hasłem„Letnie soboty z fabrykantami”. Wycieczki po Łodzi szlakiem postulowanych patronów ulic Nowego Centrum Łodzi zaczynają się zawsze o godz. 11.30. Przewidywany czas każdej to ok. 2 godz.
Bezpłatene badanie słuchu !

Miejskie Centrum Medyczne Jonscher zaprasza wraz z firmą LOGO-MED na bezpłgtane badanie słuchu 17 sierpnia w godzinach 10:00 - 15:00
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Optykiem Optopolis
Pedałowanie z Fundacją Jagiełło !

Fundacja "Jagiełło" zaprasza wszytkich Seniorów na kolejną niedzielną rowerową wyprawę. Spotykamy się  14 sierpnia br. o godz. 9.00 na Starym Rynku
Zielona Łódź zaprasza na Noc Spadających Gwiazd! Perseidy i nocne łowy w Ogrodzie Botanicznym!

Zielona Łódź oraz łódzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaprasza na spektakl „Noc Spadających Gwiazd’,  którego sceną będzie „niebo północne”.Wszystkich zainteresowanych do wspólnego wypatrywania meteorów zapraszamy w najbliższy piątek 12.08.2016 po godz. 20:00. do Ogrodu Botanicznego
Wielkie Święto Pszczół!

Jeśli chcesz poznać fascynujący świat pszczół, zwiedzić bezpłatnie ogród botaniczny i nauczyć się jak zakładać Miejsca Przyjazne Pszczołom – dołącz!
Zapraszamy do udziału w warsztatach dotyczących wolontariatu

26 sierpnia 2016r. w godzinach 11: 00-14: 00 odbędzie się szkolenie, umożliwiające pogłębienie wiedzy w zakresie wolontariatu, nawiązywania kontaktu z osobami potrzebującymi pomocy oraz nabycie dodatkowych umiejętności organizowania czasu wolnego. Organizatorami szkolenia jest Fundacja Subvenio oraz Zespół ds. Seniorów w Łodzi.
SEMINARIUM O TESTAMENTACH - KAMPANIA „DOBRY TESTAMENT” 6.09.2016

6 września (wtorek) w ramach kampanii "Dobry Testament" odbędzie się bezpłatne spotkanie z prawnikiem, w trakcie, którego uczestnicy dowiedzą się, dlaczego warto sporządzić testament i jak go napisać, aby zawrzeć w nim wszystkie istotne dla nas postanowienia.
Zielona Łódź zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami wydarzeń organizowanych w łódzkich parkach w najbliższym czasie
Wernisaż "Łódż Kontrastów"

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii ŁÓDŹ KONTRASTÓW Radosława Stępnia we wnętrzach Starego Kina Cinema Residence! Wernisaż wystawy "Łódź kontrastów" odbędzie się w sobotę 6 sierpnia o godz. 19:00 ! 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora ! 
PLATFORMA OGŁOSZEŃ OPIEKI TYMCZASOWEJ NAD ZWIERZAKAMI

Platforma ogłoszeń tymczasowej opieki nad zwierzętami jest miejscem gdzie opiekunowie zwierząt mogą zamieścić ogłoszenie o potrzebie oddania pod opiekę swojego pupila a osoby, które dysponują czasem mogą umieścić ogłoszenie o możliwości przyjęcia pod swój dach na określony czas zwierzęcia.
Letni Koncert w Altanie !

Taneczne rytmy z różnych stron świata to motyw przewodni najbliższego koncertu w zabytkowej altanie w Parku Źródliska. W niedzielę 31 lipca wystąpi zespół „Aldo Duo”, czyli Aleksander Stachowski (akordeon) i Dominik Domińczak (klarnet). Pośród tang Astora Piazzolli, polek Johanna i Eduarda Straussów, tańców węgierskich Johannesa Brahmsa i Rezso Kokaia. Początek koncertu o godz. 17.00, wstęp jest bezpłatny.
Bezpłatne badania słuchu dla Seniorów !

W okresie od 17 sierpnia do 5 września,  każdy Senior może bezpłatnie przebadać słuch w Centrum Optyki i Słuchu Optoton przy ul. Sienkiewicza 4 w godzinach od 10:00 – 18:00
593 URODZINY ŁODZI / 29-31.07.2016

Loty balonem na uwięzi, tor kartingowy w centrum miasta, wycieczki w niedostępne na co dzień miejsca, jarmark włoski oraz plenerowe spektakle teatralne to tylko niektóre z atrakcji, jakie znalazły się w programie tegorocznych obchodów Urodzin Łodzi
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Polanika 
Pedałowanie z Zieloną Łodzią !

W najbliższą niedzielę 24 lipca w ramach spacerów Zielonej Łodzi zapraszamy na wycieczkę rowerową szlakiem rzeźby i architektury w parkach.
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza !

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Muzeum Miasta Łodzi, które w tym tygodniu przygotowało dla Państwa trzy ciekawe wydarzenia 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowegpo partnera - Ośrodkiem Wczasowym Zakopiec
Wystartowały projekty Z ASOS 2016 !

Nabór do projektów ASOS 2016 rozpoczęty. Seniorzy sprawdzcie czy coś Was zainteresuje ! Do wyboru macie następujące dziedziny: edukacja osób starszych, aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz- i międzypokoleniową, partycypacja społeczna osób starszych oraz usługi społeczne dla osób starszych. 
Letni Koncert w Altanie !

Zielona Łódź i Akademia Muzyczna zapraszają na kolejny koncert z cyklu "Letnich Koncertów w Altanie" - Park Źródliska I, niedziela 17 lipca 2016 r. godz. 17.00.
NFZ OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI !

W związku z niepokojącymi sygnałami o oszustach, którzy odwiedzają mieszkańców Łódzkiego w domach, podając się za pracowników NFZ, Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że pracownicy NFZ nigdy nie odwiedzają pacjentów w domach.
Nowe poradnie geriatryczne dla łódzkich seniorów !

W wyniku rozstrzygniętego przez ŁOW NFZ konkursu ofert udało się zapewnić Seniorom 2 dodatkowe poradnie geriatryczne w Łodzi.
Zielona Łódź zaprasza na całonocny spacer !

Wszystkich miłośników łódzkich parków i długich spacerów zapraszamy w piątek 15 lipca do udziału w nocnym, 12-godzinnym spacerze po parkach. Startujemy o 22.00 w Parku im. Reymonta. W programie blisko 20 łódzkich parków, spacerujemy do 10.00, zakończenie w Parku Źródliska I.

 
Zielona Łódź zaprasza na piknik i koncert

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Zieloną Łódź wraz z partnerami w najbliższy weekend ( w dniach 9-10 lipca) - Pikniku Brazylijskim oraz pierwszym koncercie z cyklu "Letnie koncerty w altanie". 
LATO W ŁODZI

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami odbywającymi się cyklicznie w okresie letnim w Łodzi, pośród których znajdują się m.in. zajęcia sportowo - rekreacyjne w parkach, kina plenerowe, letnie Koncerty w altanie oraz Centralnym Muzeum Włókiennictwa i wiele innych. 
Kurs malarstwa i rysunku w łódzkich parkach

Lubisz sztukę? Lubisz spędzać letnie popołudnia pod gołym niebem? Wybierz się W PLENER! z Pracownią Oko. W każdym tygodniu lata spotykamy się w jednym z łòdzkich parkòw aby poznać sylwetkę innego malarza, ktòry pracował w plenerze.
Lipiec w Muzeum Miasta Łodzi

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi organizowanymi przez Muzeum Miasta Łodzi w siedzibie głównej, Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych oraz Oddział Sportu i Turystyki 
Ogólnopolskie Dni NATO - Łódź Razem z NATO

8 lipca na terenie ulicy Piotrkowskiej, a dzień później na Starcie Łódź odbędą się Ogólnopolskie Dni NATO - Łódź Razem z NATO. Pierwszego dnia czeka nas przemarsz wojsk i koncert orkiestry, drugiego piknik.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z oferta nowego partnera - Hotelem Wiosna połozonym w Rabce-Zdrój
Lomir szpacirn! // lipcowe spacery po Łodzi żydowskiej

To już czwarty rok kiedy zapraszamy Państwa na spacery w każdy wtorek lipca. W tym roku CHODŹ DO PARKU. JEST WTOREK zmienia nazwę na LOMIR SZPACIRN!  
Menedżer opieki senioralnej

Uniwersytet Medyczny wdraża nowy kierunek studiów podyplomowych kierowany do osób pragnących poszerzać swą wiedzę z pełną świadomością dalszego ustawicznego kształcenia z zakresu opieki koordynowanej nad osobami starszymi oraz zarządzania usługami skierowanymi do seniorów w Polsce i krajach Unii Europejskiej
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Diagnostyką Medyczną WIZJA V
Nowe poradnie w Miejskim Centrum Medycznym Im. K. Jonschera w Łodzi

Od 1 lipca 2016 r. rozpoczną działalność dwie nowe poradnie w Miejskim Centrum Medycznym im. K. Jonschera w Łodzi.Będą to Poradnia Geriatryczna w Szpitalu H. Jordana oraz Poradnia Proktologiczna w Szpitalu im. K. Jonschera.
Lato w Kinie Przytulnym

Kino Przytulne ŁDK przygotowało na tegoroczne wakacje specjalną ofertę filmową. Widzowie będą mogli obejrzeć kilka tematycznie różnorodnych przeglądów filmowych.
"DŻEM SESSION", czyli letnie koncerty i potańcówki w Łodzi

Wakacyjne poranki i przedpołudnia w Łodzi upłyną mieszkańcom w otoczeniu zieleni i  przy akompaniamencie doskonałej muzyki. W lipcu i sierpniu cieszącym się popularnością Parkom Śniadaniowym towarzyszyć będzie nowa atrakcja - „Dżem Session”.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Ośrodkiem Wypoczynkowym Krokus
Stali bywalcy tamtych prywatek. Łódzkie Zakłady Radiowe Fonica

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza 6 lipca o godz. 17.30 na wernisaż wystawy „Stali bywalcy tamtych prywatek. Łódzkie Zakłady Radiowe Fonica”. Na główną część wystawy złoży się zbiór ponad 50 gramofonów, wzmacniaczy i innych urządzeń audio produkowanych przez łódzką Fonikę.
Letni Kinematograf Rozrywkowy

W piątek 1 lipca na Starym Rynku, a w sobotę 2 lipca na dziedzińcu Muzeum przy pl. Zwycięstwa 1 startujemy z wyjątkowym kinem plenerowym. Na widzów czekać będą krzesła i leżaki. 
Koncert chóru seniorów Etnicanto

Zapraszamy na koncert chóru Seniorów Etnicanto działającego przy Fundacji Etnoinspiracje, którego opiekunem artystycznym jest Anna Werecka  - Gryć.
9 EDYCJA LETNIEGO FESTIWALU FILMOWEGO POLÓWKA

Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster oraz Urząd Miasta Łodzi zapraszają na 9 edycję Letniego Festiwalu Filmowego Polówka! W tym roku będziemy obecni aż w 7 miejscach i pokażemy Wam 65 filmów. 
Premierowy pokaz 2. części Makiety dawnej Łodzi

3 lipca o godz. 12.30 zapraszamy do Muzeum Miasta Łodzi na premierowy pokaz Makiety dawnej Łodzi przedstawiającej Nowe Miasto z okresu przed II wojną światową (makieta będzie udostępniona bez gabloty plexi).
OTWARCIE WYSTAWY - Trwajcie w tym świętym dziedzictwie…

Motywem przewodnim wystawy jest 1050. rocznica przyjęcia Chrztu przez Polskę. Ekspozycja wpisuje się tym samym w bardzo szeroko pojęte i różnorodne w charakterze, obchody historyczne i religijne na terenie województwa łódzkiego.
Konkurs "Igrzyska Gier Dawnych" - zgłoszenia do końca lipca

Zadaniem uczestników jest wspólnie z osobą 60+ (np. dziadkiem, babcią, ciocią, sąsiadką, itp.) stworzyć opis wybranej tradycyjnej gry i zabawy, w jakie bawiono się przed epoką komputera, zagraniem w tą grę i przesłaniem opisu wraz z obrazkiem/zdjęciem gry lub osób w nią grających.
Dzień otwarty w ŁOW NFZ. Zapraszamy po EKUZ w najbliższą sobotę!

Bezpieczne wakacje z kartą EKUZ. Łódzki OW NFZ zaprasza na Dzień Otwarty na sali obsługi w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 56, w sobotę 25 czerwca od godz. 9 do 14.
Stare Kino - Cinema Residence zaprasza

Łódź wczoraj to wyjątkowy pokaz filmu „Aleja Gówniarzy” z projektora taśmowego oraz spotkanie z reżyserem Piotrem Szczepańskim!
Łódź dziś – wystawa fotografii Jacek Rutkowski Fotografia prezentujących obecną Łódź oraz spotkanie z fotografem Jackiem Rutkowskim
Wydaj swoją książkę z Rozpisani.pl

Jeśli lubisz pisać albo przechowujesz swoje wiersze czy opowiadania ukryte na dnie szuflady – wyjmij je i wyślij do wydawnictwa Rozpisani.pl. Wydawanie książek przestało być już domeną wyłącznie uznanych pisarzy! Teraz każdy z nas może spełnić jedno ze swoich marzeń i opublikować historię, którą napisał. Także Ty!
Transatlantyk Festival - warsztaty scenopisarskie dla seniorów

Agnieszka Kruk, scenarzystka i jedyny w Polsce certyfikowany script coach poprowadzi pierwsze w Polsce warsztaty scenariopisarstwa przeznaczone dla seniorów podczas Transatlantyk Festival 2016 w Łodzi.
Spędź noc w więzieniu przy Gdańskiej

Co łączy Józefa Piłsudskiego, Władysława Gomułkę i Halinę Kłąb? Wszyscy troje „siedzieli” w więzieniu przy ul. Długiej (Gdańskiej) w Łodzi. Jeśli chcesz poznać historię tego niezwykłego miejsca w samym centrum miasta, przyjdź 18 czerwca do Muzeum Tradycji Niepodległościowych 
Parada Seniorów i Piknik Pokoleń !

Już 25 czerwca warszawskimi ulicami przejdzie parada Dojrzałych Wspaniałych. Czyli seniorów, którzy nie godzą się na to, by jesień życia spędzać w domu, z dala od innych. 
 
Piknik łódzkich opowieści „Fabryka” w Parku Źródliska

Przyjdź do Parku Źródliska, podziel się własną, robotniczą historią, posłuchaj archiwalnych nagrań, weź udział w audiospacerze. Będzie lemoniada, stare gry, szachy, przyśpiewki i archiwalne zdjęcia.
Poszukujemy Seniorów do dziergania Ośmiorniczek dla wcześniaków

18 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych. Z tej okazji Wydział Kultury UMŁ, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz koordynatorzy akcji z Łodzi „Ośmiorniczki dla wcześniaków” zapraszają do wspólnego dziergania w Parku Reymonta tuż obok Białej Fabryki. 
Yoga Flash Mob

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi 19. czerwca 2016 r. mamy zaszczyt zaprosić WSZYSTKICH łódzkich joginów w imieniu Zielonej Łodzi do udziału w – YOGA FLASH MOB, czyli pozytywny jogiczny tłum. Łódzkim obchodom przyświeca hasło: JOGA ŁĄCZY. NIE DZIELI.
II Łódzkie Święto Muzyki / Fête de la Musique

Alliance Française w Łodzi, organizator II Łódzkiego Święta Muzyki / Fête de la Musique ma przyjemność zaprosić Państwa dnia 18 czerwca 2016r na Rynek Manufaktury w Łodzi na wspólne świetowanie Fête de la Musique. 
Zielona Łódź zaprasza na bezkrwawe łowy!

W piątek 17 czerwca Zielona Łódź będzie starała się przybliżyć Państwu fascynujący świat nocnych owadów zamieszkujących łódzkie parki.Start o 22.00.
Fabryka Sztuki zaprasza na bezpłatny koncert

Raphael Rogiński, gitarzysta, kompozytor i wykonawca, improwizator, animator kultury, a także badacz folkloru muzycznego. Wykształcony jazzowo i klasycznie edukację poszerzył o muzykologię i etnomuzykologię.
DZIEŃ OTWARTY W ŁOW NFZ - 25.06.2016

W dniu 25 czerwca 2016 r. (sobota) w godzinach 9.00 – 14.00 Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje dzień otwarty pod hasłem „Bezpieczne i słoneczne wakacje”. 
Imieniny Romualda | święto ulicy Traugutta

Mieszkańcy i lokale z Traugutta zapraszają na święto swojej ulicy. Okazją do celebrowania nowej jakości przestrzeni miejskiej, jaką przyniosła przemiana w woonerf, będą imieniny patrona ulicy. 
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami wydarzeń organizowanych przez Muzeum Miasta Łodzi w najbliższych dniach. 
Towarzystwo Aktywizacji Kreatywnej zaprasza

Towarzystwo Aktywizacji Kreatywnej zaprasza na bezpłatne wykłady oraz płatną wycieczkę do Kazimierza nad Wisłą. 
Filmowy Helenów - wolontariat

Juliusz Verne, pisząc „Wyprawę do wnętrza ziemi” zapomniał chyba, gdzie jest jej centrum. Oczywiście, że w Łodzi! Pomóż nam udowodnić, że to nie tylko przechwałki - szukamy wolontariuszy dla Filmowego Helenowa
JAK UCZYNIĆ ŁÓDŹ BARDZIEJ PRZYJAZNĄ SENIOROM?

Zapraszamy 14 czerwca w godz. 12:00 - 15:00 do udziału w spotkaniu w ramach konsultacji Programu „Łódź łączy pokolenia - łódzka polityka demograficzna". 
Święto "Łódzkiej praczki" !

Zapraszamy na spotkanie w ramach projektu "Łódzka praczka" 11 czerwca w godz. 11-15 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Tango argentyńskie dla Seniorów !

Miejska BIblioteka Łódź Polesie zaprasza seniorów na kurs tanga argentyńskiego. 
Festiwal Łódź Miastem Kobiet - konferencja

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na konferencję prasową poświęconą V edycji Festiwalu Łódź Miastem Kobiet
Muzeum poszukuje pamiątek z Foniki

Muzeum Miasta Łodzi w lipcu br. zamierza przypomnieć historię Łódzkich Zakładów Radiowych Fonica. To rozsławione w Polsce i Europie przedsiębiorstwo było w czasach PRL-u motorem postępu technicznego. Niestety burzliwe zakończenie działalności spowodowało likwidację dokumentów i archiwaliów.
Piknik FILMOWY HELENÓW

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana już po raz czwarty zaprasza Państwa do wspólnego przywitania lata w parku Helenowskim. Niemal najdłuższy dzień w roku spędzimy w pięknym otoczeniu, w wybornym towarzystwie, słuchając doskonałej muzyki filmowej.
PGNIG TRANSATLANTYK FESTIVAL - ATRAKCJE DLA SENIORÓW

Podstawową ideą festiwalu jest otwartość oraz inspirowanie do dialogu i wymiany poglądów, zarówno poprzez filmy, jak i program edukacyjny. W programie specjalne miejsce zajmują także sekcje dedykowane seniorom i rodzinom z dziećmi.
NOC BIBLIOTEK W ŁODZI 04.06.2016

Akcja Noc Bibliotek 2016 odbędzie się w nocy w sobotę 4 czerwca. Z tej okazji Wydział Kultury UMŁ oraz Miejskie Biblioteki Publiczne przygotowały sporo atrakcji. Akcja organizowana jest po raz drugi. 
Hiszpańskie weekendy filmowe w Kinie Przytulnym

Kino Przytulne ŁDK zaprasza w dniach 3-5 i 10-12 czerwca 2016 roku na HISZPAŃSKIE WEEKENDY FILMOWE - spotkania z historią, sztuką, tradycją, kulturą i turystyką Hiszpanii.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Hotelem Beata w Muszynie
Bezpłatne badania dla seniorów w Blue Medica

Czerwiec w Blue Medica będzie Miesiącem Zdrowego Seniora. Z uwagi na trudności, z jakimi spotykają się osoby starsze, w umawianiu wizyt do specjalistów oraz dostępności badań, które powinny być wykonywane regularnie w ramach profilaktyki, łódzki oddział sieci placówek Blue Medica przy ul. Zgierskiej 249 postanowił przeznaczyć cały miesiąc na bezpłatne badania.
PROJEKT "ZdrówEko!" - GŁOSOWANIE DO 7.06

Projekt skierowany jest dla seniorów-wolontariuszy i zakłada realizację warsztatów ekologicznych, zakończonych działaniem wolontarystycznym. Uczestnicy nauczą się samodzielnego tworzenia kosmetyków oraz dbania o środowisko i własne otoczenie w trakcie cyklu zajęć
Spotkanie z muzealnego cyklu „Lubię wiedzieć”

Muzeum Miasta Łodzi Oddział Kultury i Tradycji Wyznaniowych zaprasza 12 czerwca o godz. 11:00 na spotkanie z Jerzym Krzywikiem Kazimierczakiem  pt."„O muzyce, knajpach i nocnym życiu w Łodzi w czasach PRL-u"
Miłe chwile na Montwille

Rada Osiedla J.M. Mireckiego zaprasza na piknik " Miłe chwile na Montwille" , który odbędzie się 5 czerwca w  gpodzinach 10:00 - 17:00
Wystartował projekt "Wszyscy jesteśmy robotnikami"

Inside Out Project Łódź to akcja skierowana do byłych pracowników i pracowniczek nieistniejących już zakładów przemysłowych. Poszukujemy wszystkich tych, którzy swoją pracą przyczynili się do budowania historii Łodzi.
PODSUMOWANIE III EDYCJI ŁÓDZKICH SENIORALIÓW

Głównym celem Majowych Dni Seniorów jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał. W organizację wydarzenia włączają się co roku łódzkie organizacje pozarządowe, instytucje, podmioty działające na rzecz osób starszych oraz partnerzy Miejskiej Karty Seniora. 
Zaproszenie na prelekcję !

Muzeum Miasta Łodzi Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych zaprasza 8 czerwca o godz. 17:00 na wykład pt. „Co naprawdę wiemy o chrzcie Polski?
Dawka kultury z Teatrem Nowym !

Teatr Nowy zaprasza na spektakl "Kobro" 3,4 i 5 czerwca o godzinie 19:15. Posiadacze Miejskiej Karty Seniora mogą nabyć bilet za 15 zł 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnewra Miejskiej Karty Seniora - Optyką Okularową 
Bezpłatne konsultacje z lekarzem rehabilitacji !

Tromed zaprasza wszystkich seniorów na bezpłatne konsultacje z lekarzem rehabiltacji 4 czerwca od godziny 10:00
Pociągiem w Łódzkie - bezpłatne wycieczki

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego oraz Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego zaprasza na cykl bezpłatnych wycieczek pociągiem do ciekawych miejsc w naszym regionie.
Sjesta w Julianowskim - 05.06.2016

Zapraszamy na trzecią edycję oraz pierwszą Sjestę w 2016roku. W programie: taneczna Sjesta z Family Dance,food trucki, koncerty, atrakcje dla dzieci, koce = pełen relaks, fitness, zumba i wiele innych
I Leśny Kiermasz Książki W Arturówku

Ośrodek Wypoczynkowo-Hotelowy "Prząśniczka" rozpoczyna organizację cyklicznego wydarzenia, jakim jest Leśny Kiermasz Książki.Kiermasz będzie odbywał się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na terenie "Prząśniczki" - przy ulicy Studenckiej 20/24 w Arturówku.
Atrakcje XXL, Czyli Festiwal Wielkoformatowych Gier- 29.05

Szachy, warcaby, scrabble, domino, a może chińczyk? Już 29 maja klasyczne gry planszowe zagoszczą w Pasażu Łódzkim i to w formacie… XXL. Wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w ekscytującej rywalizacji w wielkim formacie, a o prawidłowy przebieg zmagań zadbają sędziowie.
Lato z Zieloną Łodzią

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami zajęć sportowo - rekreacyjnych organizowanych przez Zieloną Łódź w okresie wakacyjnym w łódzkich parkach. 
Cykl koncertów "Polish Camerata Swojemu Miastu"

Zachęcamy do udziału w cyklu koncertów "Polish Camerata Swojemu Miastu" w ramach projektu "Mozartowi 41 symfonii w 260 urodziny".
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Łódzkim Centrum Floatingu
Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora - program na 21 maja

Zapraszamy do udziału W Targach Aktywnego i Zdrowego Seniora - wydarzeniu wystawienniczym dedykowanym osobom 60+ będącym podsumowaniem III Łódzkich Senioraliów. 
Konferencja "Seniorka i senior dzisiaj i jutro - Aktywni, Mobilni i Zaangażowani"

Serdecznie zapraszamy na konferencję "Seniorka i senior dzisiaj i jutro - Aktywni, Mobilni i Zaangażowani", która odbędzie się w dn. 30 maja (poniedziałek) o godz.: 17.00 w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi - ul. Piotrkowska 104 (wejście od strony placu Komuny Paryskiej). 
Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora - program na 20 maja

W programie wydarzenia znajdują się m.in. bezpłatne szkolenia komputerowe, występy, wykłady, konsultacje oraz warsztaty przygotowane przez partnerów „III Łódzkich Senioraliów” organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi. 
Maraton Filmowy W Se-Ma-For Muzeum Animacji 17+

Maraton filmowy ! Już 27 maja o godzinie 16.00 ! Przenieś sie w świat filmu z Se-ma-for Muzeum Animacji ! Podczas maratonu zaznasz dreszczyku niepowtarzalnych emocji ! 
Japońskie Weekendy Filmowe w Kinie Przytulnym ŁDK

Kino Przytulne ŁDK (Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18) zaprasza w dniach 20-22 i 27-29 maja 2016 na JAPOŃSKIE WEEKENDY FILMOWE – spotkania z kulturą, tradycją, sztuką, historią i turystyką Japonii.
SZKOLENIA KOMPUTEROWE podczas Targów Aktywnego i Zdrowego Seniora

W trakcie trwania Targów Aktywnego i Zdrowego Seniora będących podsumowaniem "III Łódzkich Senioraliów" Latarnicy Polski Cyfrowej prowadzić będą szkolenia komputerowe dla seniorów - zapisy przyjmowane w dniach 20-21 maja w CH-R Sukcesja przy al. Politechniki 1
Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora - 20-21 maja

Zapraszamy do udziału W Targach Aktywnego i Zdrowego Seniora - wydarzeniu wystawienniczym dedykowanym osobom 60+ będącym podsumowaniem III Łódzkich Senioraliów. 
Koncert z cyklu „Muzyczne Degustacje u Poznańskich”

The Singing Heads  - męski zespół wokalny założony w 2012 roku z inicjatywy dyrygenta – Mariusza Lewego. Tworzą go studenci i absolwenci łódzkich uczelni. Zespół wykonuje utwory w najróżniejszej stylistyce – od muzyki dawnej, klasycznej i romantycznej po dzieła współczesnych kompozytorów, standardy jazzowe, muzykę rozrywkową oraz gospel. 
"Tango Łódź" dla włókniarek

23 maja o 19:15 Teatr Powszechny w Łodzi zagra spektakl "Tango Łódź" specjalnie dla łódzkich włókniarek. W tym dniu dawni pracownicy łódzkich zakładów i fabryk włókienniczych mogą kupić bilety za symboliczną złotówkę. 
Majówka w Ogrodzie Botanicznym

Ogród Botaniczny zaprasza na imprezę plenerową w najblizszy weekend tj. 21-22 maja w godz. 12:00 - 18:00. Udział w majówce mozliwy po zakupieniu biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora Biurem Nieruchomości AJ-Promotion
Jak uczynić Łódź bardziej przyjazną seniorom?

Zapraszamy do udziału w spotkaniu w ramach konsultacji Programu „Łódź łączy pokolenia - łódzka polityka demograficzna".
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Restauracjuą Bistro Pastio 
SZKOLENIE Z I POMOCY MEDYCZNEJ - OSTATNIE MIEJSCA

Zapraszamy na szkolenie z zakresu pomocy przed medycznej, na której nauczymy się jak prawidłowo reagować w trakcie zagrożenia życia i zdrowia.
INAUGURACJA III ŁÓDZKICH SENIORALIÓW - RELACJA

7 maja 2016 roku w Pasażu Schillera odbyło się uroczyste otwarcie "III Łódzkich Senioraliów" zorganizowane przez Zespół ds. Seniorów oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń we współpracy z partnerami ŁS oraz grupami seniorów - artystów.  
SPACERY Z ZIELONĄ ŁODZIĄ !!

Zielona Łódż zaprasza na spacery do parków. Będżie aktywnie i będzie w czym wybierać : warsztaty fotograficzne, nocny marsz śladami historii po Brusie , wieczorne spotkanie w Parku Żródliska oraz spacer po Parku na Zdrowiu
Bezpłatne zajęcia karate dla Seniorów !

Ministerstwo Sportu i Turystyki  oraz  Polski Związek Karate Tradycyjnego wraz z TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki oraz Dojo United Łódź zapraszają do udziału w programie Aktywny Senior - Karate 60+
To już dziś !! Curling dla Seniorów !!

Seniorzy a może tak coś dla ochłody ? Zapraszamy dziś o 18:30 na Lodowisko Bombonierka by spróbować swoich sił w curlingu !!!  
A może tak partyjka brydża ?

Wojewódzki Związek Brydża Sportowego w Łodzi i Klub „Dąbrowa” filia CKM zapraszają na brydżowy turniej par 13 maja o godz.17:00 w Klubie „Dąbrowa” przy ul. Dąbrowskiego 93
Bezpłatne szkolenia z zarządzania budżetem domowym

W związku z realizacją projektu "Senior gospodarny - senior bezpieczny" wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim, Stowarzyszenie Aktywni.Eu zaprasza osoby 50+ do uczestnictwa w szkoleniach oraz doradztwie
WARSZTATY SENIOR W SIECI - 13.05.2016

Majowe zajęcia poprowadzi dla Państwa przedstawiciel EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań. Temat: "BHP porusz@nia się w sieci" - podczas wspólnego spotkania zostanie przekazana praktyczna wiedza o tym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i prywatność w cyfrowym świecie
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Sanatorium Uzdrowiskowym MAX w Ciechocinku 
III ŁÓDZKIE SENIORALIA - 19 MAJA

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń odbywających się w ramach III Łódzkich Senioraliów w dniu 19 maja 
III ŁÓDZKIE SENIORALIA - 18 MAJA

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń odbywających się w ramach III Łódzkich Senioraliów w dniu 18 maja 
III ŁÓDZKIE SENIORALIA - 17 MAJA

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń odbywających się w ramach III Łódzkich Senioraliów w dniu 17 maja 
III ŁÓDZKIE SENIORALIA - 16 MAJA

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń odbywających się w ramach III Łódzkich Senioraliów w dniu 16 maja 
III ŁÓDZKIE SENIORALIA - 15 MAJA

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń odbywających się w ramach III Łódzkich Senioraliów w dniu 15 maja 
III ŁÓDZKIE SENIORALIA - 14 MAJA

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń odbywających się w ramach III Łódzkich Senioraliów w dniu 14 maja 
III ŁÓDZKIE SENIORALIA - 13 MAJA

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń odbywających się w ramach III Łódzkich Senioraliów w dniu 13 maja 
III ŁÓDZKIE SENIORALIA - 12 MAJA

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń odbywających się w ramach III Łódzkich Senioraliów w dniu 12 maja 
III ŁÓDZKIE SENIORALIA - 11 MAJA

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń odbywających się w ramach III Łódzkich Senioraliów w dniu 11 maja 
III ŁÓDZKIE SENIORALIA - 10 MAJA

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń odbywających się w ramach III Łódzkich Senioraliów w dniu 10 maja 
III ŁÓDZKIE SENIORALIA - 9 MAJA

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń odbywających się w ramach III Łódzkich Senioraliów w dniu 9 maja 
Akcja 50% Zniżki !!

Rewelacyjna wiadomość dla wszystkich posiadaczy Miejskiej Karty Seniora : Startujemy z Akcją 50% Zniżki, która potrwa od 7-21 Maja !!!
INAUGURACJA III ŁÓDZKICH SENIORALIÓW - 7.05.2016

Zapraszamy na Inaugurację III edycji "Łódzkich Senioraliów" - majowych Dni Seniorów organizowanych przez Zespół ds. Seniorów we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń oraz 115 partnerami społecznymi, instytucjonalnymi oraz partnerami Miejskiej Karty Seniora. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Salonem Rowerowym BE-Bike
Śniadania z Transatlantykiem: "Gang Wiewióra" w Spółdzielni!

Śniadania z Transatlantykiem to cykl spotkań kulinarno-filmowych w łódzkich restauracjach a zarazem zapowiedź PGNiG Transatlantyk Festivalu, który odbędzie się 23-30 czerwca w Łodzi. 
Zielona Łódź zaprasza - 7-9 maja

Wśród licznych atrakcji dostępnych w Łodzi w najbliższy weekend mamy dla Państwa kilka propozycji związanych w łódzkimi parkami i lasami.
Konferencja dotycząca edukacji osób dorosłych

Zespół projektu Beautiful Mind/ Centrum Synergii Biznesu zaprasza 17 maja na bezpłatną konferencję kierowana do osób związanych z edukacją dorosłych. Konferencja odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. 
Spotkanie "130 lat łódzkich cyklistów. Z historii kolarstwa w Łodzi i regionie"

Oddział Sportu i Turystyki Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na wykład ilustrowany prezentacją multimedialną pt. 130 lat łódzkich cyklistów. Z historii kolarstwa w Łodzi i regionie.
15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny, Łódź 2016

Łódzkie triennale jest obecnie najstarszą, największą i najbardziej prestiżową na świecie wystawą promującą współczesną sztukę włókna. 
Piknik patriotyczno-wojskowy. Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej
Galeria Imaginarium zaprasza: Mikołaj Sęczawa /// Zapis Cyfrowy - Zapis Malarski

Mikołaj Sęczawa studiujący na Wydziale SztukWizualnych łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, został laureatem nagród „Kalejdoskopu” i Łódzkiego Domu Kultury w zeszłorocznym Konkursie im. Strzemińskiego – Sztuki Piękne. 
Maj w Muzeum Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,jeszcze przed „majówką” zachęcamy do zapoznania się z planami Muzeum Miasta Łodzi na najbliższy miesiąc.
INFORMATOR III ŁÓDZKICH SENIORALIÓW

W ramach "III Łódzkich Senioraliów" w dniach 7-21 maja odbędzie się 500 wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, sportowo/ rekreacyjnych oraz zdrowotnych. Szczegółowy wykaz wydarzeń zamieszczony został w informatorze „III Łódzkich Senioraliów”, który można pobrać ze strony internetowej www.seniorzy.uml.lodz.pl  lub odebrać osobiście w wyznaczonych punktach. 
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W 3 EDYCJI ŁÓDZKICH SENIORALIÓW

W dniach 7-21 maja 2016 odbędą się „III Łódzkie Senioralia”- 2 tygodnie wydarzeń dla seniorów organizowanych przez Zespół ds. Seniorów we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń oraz 115 organizacjami pozarządowymi, jednostkami miejskimi, instytucjami i partnerami Miejskiej Karty Seniora. 
Informator "III Łodzkich Senioraliów" 30 kwietnia w Expressie Ilustrowanym

W ramach "III Łódzkich Senioraliów" w dniach 7-21 maja odbędzie się 500 wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, sportowo/ rekreacyjnych oraz zdrowotnych. Szczegółowy wykaz wydarzeń zamieszczony został w informatorze „III Łódzkich Senioraliów”, który będzie m.in. dołączony 30 kwietnia do Expressu Ilustrowanego
Grant dla Latających Babć !

Rozstrzygnięty został zorganizowany przez Urząd Miasta Łodzi otwarty konkurs ofert w formie wsparcia realizacji zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. 
Majówka w Łodzi !

Atrakcje, imprezy, godziny otwarcia – co będzie działo się w Łodzi w długi weekend.
III ŁÓDZKIE SENIORALIA NA PORTALU FACEBOOK

Wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z informacjami na temat 3 edycji łódzkich Dni Seniorów,zachęcamy do śledzenia oficjalnego wydarzenia III ŁÓDZKIE SENIORALIA na portalu Facebook oraz zapraszania do udziału w nim swoich bliskich. 
Zdrowa Sobota w Tulipanie !

Już w sobotę 7.maja 2016 r. w godzinach od 10:00 do 19:00 w Centrum Handlowym Tulipan odbędzie się event „Zdrowa Sobota”. 
Zielona Łódź zaprasza na koncert w Altanie

Gorąco zachęcamy, żeby spędzić to niedzielne, majowe popołudnie razem z Zieloną Łodzią. Tradycyjnie już, 1 maja organizujemy koncert w altanie Parku Źródliska. Usłyszymy pieśni i arie z oper, operetek oraz musicali.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej karty Seniora - Stacją Nowa Gdynia 
Cykl imprez z Zieloną Łodzią !

Zielona Łódź zaprasza w najbliższy weekend na wycieczkę, na bieg, na wystawę.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej karty Seniora - BIS Biurem Podróży Lufthansa City Center
Weekend z Zieloną Łodzią 15-17.04.2016

Dosłownie kilka słonecznych dni dzieli nas od pełni wiosny. Niezależnie od pogody zachęcamy do odwiedzenia łódzkich parków. Dla tych z Państwa, którzy lubią bardziej zorganizowane formy kontaktu z przyrodą przygotowaliśmy kilka propozycji na nadchodzący weekend.
Próba medialna kwartetu smyczkowego Guerreros w Muzeum Kanału „Dętka”

Zapraszamy do Muzeum Kanału „Dętka” na placu Wolności na próbę medialną kwartetu smyczkowego Guerreros, którego dwa koncerty w dniu 28 kwietnia o godz. 18:00 i 19:30 zainaugurują sezon 2016 w Muzeum Kanału „Dętka”.
Bezpłatna projekcja- Transatlantyk Focus: Uchodźcy

Na chwilę przed rozpoczęciem PGNiG Transatlantyk Festival w porozumieniu z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana i Fundacją Przestrzeń Wspólna zapraszamy na Transatlantyk Focus: przegląd filmów oraz dyskusje dotyczące trudnej sytuacji uchodźców w Europie.
III ŁÓDZKIE SENIORALIA W GAZECIE WYBORCZEJ

Przygotowania do III Łódzkich Senioraliów ruszyły pełną parą ! Informator z wykazem wydarzeń przygotowanych przez organizatorów i partnerów Senioraliów trafi w Państwa ręce na początku maja, a już teraz zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią imprezy w Gazecie Wyborczej
Piknik Zdrowia "Żyj smacznie i zdrowo"

W sobotę w Publicznym Gimnazjum nr 22 odbędzie się Piknik Zdrowia (11.00-14.00). Akcja realizowana jest w ramach projektu "Żyj smacznie i zdrowo".
Akcja prozdrowotna dla seniorów w CH-R Sukcesja w Łodzi

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny 9 kwietnia (sobota) w godz. 10:00 – 18:00 organizuje w Sukcesji akcję profilaktyczną skierowaną do seniorów. W programie m.in.: pomiar ciśnienia tętniczego i stężenia glukozy we krwi, pomiar masy ciała, a także porady dotyczące zasad zdrowego odżywiania czy sposobów na radzenie sobie ze stresem. 
SENIORZE, ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM PGNiG TRANSATLANTYK FESTIVAL W ŁODZI!

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do współtworzenia jednego z największych wydarzeń kulturalnych w Polsce - festiwalu PGNiG Transatlantyk w Łodzi, którego założycielem i dyrektorem jest laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek!
Spacer z Zieloną Łodzią !

Zielona Łódź zaprasza na niedzielny spacer po Cmentarzu Żydowskim  3 kwietnia o godz 12.00
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Strefą Próżności
Kwiecień w Muzeum Miasta Łodzi

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami organizowanymi przez Muzeum Miasta Łodzi w kwietniu 2016 r. 
Światowy Dzień Zdrowia - POKONAJ CUKRZYCĘ

Zapraszamy 7 kwietnia na konferencję "Pokonaj Cukrzycę" w ramach Światowego Dnia Zdrowia w trakcie której lekarz diabetolog i dietetyk podpowiedzą jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę, na jakie objawy zwrócić uwagę i skonsultować się z lekarzem oraz jak żyć z cukrzycą. 
Obchody Światowego Dnia Zdrowia w Przychodni Lecznicza

Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi zaprasza na obchody Obchody Światowego Dnia Zdrowia w dniu 7 kwietnia 2016 r. w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 w godz. 9.00 – 12.30
Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych Muzeum Miasta Łodzi zaprasza

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych Muzeum Miasta Łodzi w kwietniu 2016 roku.
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na warsztaty teatralne

Zajęcia prowadzone są przy pomocy aktywizujących uczestników metod pracy – wybranych technik dramowych i teatralnych. Znajdą się wśród nich zarówno zadania przeznaczone do pracy w grupie, jak i do indywidualnego wykonania.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora firmą REMAT MED oferującą asortyment produktów medycznych marki Nateen
Rowerowy kwiecień z Zieloną Łodzią

Okręgowy Związek Kolarski wraz z Zieloną Łodzią organizuje w Parku Helenów (okolice KS SPOŁEM) cykl spotkań z mieszkańcami Łodzi, którzy lubią spędzać czas na rowerze.
ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Życzenia ciepłe jak tchnienie wiosny,składamy wszystkim w ten czas radosny.
Niech wszystkie troski będą daleko,a dobro płynie szeroką rzeką.
Z Wielkanocnymi pozdrowieniami Zespół ds. Seniorów 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapaoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Zakładem Fotograficznym Jadwiga 
Seniorze zostań Super Zakrętkiem !

Już dziś zostań Super Bohaterem dla dzieci z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, dołącz do nas i zostań SUPER ZAKRĘTAKIEM!
DOTKNIJ TEATRU 2016 / OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU

Dotknij Teatru” to ogólnopolski projekt, który poprzez różnorodne działania tj. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru, czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia. 
Koncert tanecznego zespołu "Na Rozstajach" - 22.03.2016

Koncert białoruskiego zespołu „Na Rozstajach” z Państwowego Koledżu Sztuki w Witebsku. Impreza organizowana ze Stowarzyszeniem „Białoruski Dom” oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej karty Seniora - Domem Polonii w Ostródzie
Około literatury - O Tłumaczeniach - 31.03.2016

Zapraszamy na dwunaste już spotkanie z cyklu oko-ło literatury. Tym razem naszym gościem będzie Michał Jakuszewski.
Wtorkowe Kino Szafy - 22/29.03.2016

Seanse w Szafie to możliwość obcowania z najciekawszymi dziełami polskiej i światowej kinematografii. Pokazujemy wybrane filmy z nurtu kina artystycznego, offowego i komercyjnego. Wstęp na każdy pokaz jest bezpłatny!
Projekt ON/OFF KULTURA ponownie w ŁDK

Już piątego kwietnia bieżącego roku odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego udostępniona zostanie przestrzeń dla istotnych, z punktu widzenie publicystyki kulturowej, zagadnień. Tym razem omówione zostanie zjawisko buntu, sprzeciwu i kontrkultury.
Kolorowa Tolerancja 2016 // Kocham Lubię Szanuję - 21-23.03.2016

21 marca 2016 roku, po raz 16. odbędzie się w Łodzi Kolorowa Tolerancja. W tym roku wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem: KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ.
Wielkanocny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła

Łódzki Dom Kultury zaprasza na Wielkanocny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła oraz Warsztaty Plastyki Obrzędowej 20 marca 2016 r., sala 6, w godzinach 10:00-17:00
Zielona Łódź zaprasza na poszukiwanie wiosny

W niedzielę 20 marca w ramach cotygodniowych Spacerów Zielonej Łodzi poszukiwać będziemy śladów wiosny w nieczynnym jeszcze dla zwiedzających Ogrodzie Botanicznym.
Inauguracyjny wieczór Sceny Połączonych Pasją 18.03

Fundacja "Połączeni Pasją" zaprasza 18 marca 2016r. na inauguracyjny wieczór Sceny Połączonych Pasją.Gośćmi wieczoru będą charyzmatyczne i niezwykłe artystki – Krystyna Sienkiewicz i Adrianna Biedrzyńska.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z oferta nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Studiem Kształtowania Sylwetki 
Komunikat NFZ - uwaga na oszustów !

W związku z niepokojącymi sygnałami o oszustach, którzy odwiedzają Państwa w domach, podając się za pracowników NFZ, uprzejmie informujemy, że pracownicy NFZ nigdy nie odwiedzają pacjentów w domach.
BUDŻET OBYWATELSKI 2016

Zmieniaj oblicze swojego miasta!
Zapraszamy do udziału w IV edycji budżetu obywatelskiego!
Teatr Arlekin zaprasza

Serdecznie zapraszamy na kolejny wernisaż w Galerii A, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 17 marca o godz. 18.00.Tym razem zaprezentujemy malarstwo i rysunki Jarosława Powroźnika.
TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2016

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. 
Bezpieczne zakupy w internecie -17.03.2016

Spotkanie „Bezpieczny e-konsument” jest skierowane do osób dorosłych, które chcą bezpiecznie robić zakupy w Internecie. Odbędzie się w Filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie ul.Wróblewskiego 67, godzina 15.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznanai się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Ośrodkiem Diagnostyki Słuchu i Mowy Logo-Med
Czwartki w Białej Fabryce

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi serdecznie zaprasza seniorów na zajęcia w Białej fabryce. W programie: warsztaty artystyczne, prelekcje i ścieżki tematyczne.
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami organizowanymi przez Muzeum Miasta Łodzi w dniach 11-17 marca 2016. 
Spotkanie "Bliżej sceny"w Teatrze Muzycznym

12 lutego br. Teatr Muzyczny w Łodzi rozpoczął nowy cykl spotkań pod hasłem "Bliżej sceny". W ramach cyklu przybliżamy widzom działalność teatru, specyfikę jego pracy oraz zaglądamy za kulisy.
Wycieczka rowerowa z Zieloną Łodzią !

Zielona Łódź zaprasza w najbliższą niedzielę 13.03.2016 o godzinie 12:00 na pierwszą w tym sezonie wycieczkę rowerową - szlakiem nieczynnych kin łódzkich.
II spotkanie z cyklu Bliżej Sceny

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza 11 marca br. na II spotkanie z cyklu spotkań pod hasłem „Bliżej sceny”. W ramach spotkania przybliżona zostanie widzom działalność teatru, specyfikę jego pracy oraz uczestnicy spotkania zajrzą za kulisy. Każde ze spotkań nawiązuje do bieżących spektakli. 
Tajemniczy świat storczyków !

Ogród Botaniczny w Łodzi zaprasza w dniach 11-13 marca w godzinach 9:00-17:00 na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji storczyków 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora Nordic Sport & Events
ŁÓDZKA AKADEMIA ZDROWIA - 29.03.2016

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto¬
zaprasza na wykład z cyklu -Łódzka Akademia Zdrowia
Spacery z Zieloną Łodzią !

Zielona Łodż zaprasza na pierwszy spacer 6 marca o godzinie 12:00, gdzie uczestnicy będą zwiedzać Park im. Adama Mickiewicza, potocznie zwany Julianowskim.
Bezpłatne badania nerek !!

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych (OSOD) zaprasza 10 marca na badania poziomu stężenia kreatyniny we krwi (eGFR), pozwalających na ocenę funkcji nerek.Badania będzie można wykonać w 4 punktach w Łodzi 
Warsztaty dla dorosłych

Muzeum Pałac Herbsta zaprasza osoby dorosłe 5 marca w godzinach 16:30–18:30 na specjalne warsztaty dotyczące zwyczajów wielkanocnych. 
Dzień Zdrowych Kobiet !

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ serdecznie zaprasza 5 marca w godzinach 10:00-14:00 na Dzień Zdrowych Kobiet Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi. Będzie można nie tylko zbadać piersi, skonsultować się z chirurgiem onkologiem czy neurologiem, ale także skorzystać z warsztatów ze stylistką i poćwiczyć na trampolinach.
Warsztaty SENIOR W SIECI

Zespół ds. Seniorów we współpracy z Latarnikami Polski Cyfrowej organizuje warsztaty komputerowe "Senior w Sieci". Podczas zajęć zaproszeni goście przedstawiają funkcjonalności wybranych stron, serwisów i portali oraz uczą Seniorów jak bezpiecznie i w pełni wykorzystywać je do swoich potrzeb.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej karty Seniora - Kuźnią Kondycji
Opera bez granic- spotkania w sali kameralnej Teatru Wielkiego

To najnowsza propozycja spotkań edukacyjnych Teatru Wielkiego w Łodzi.Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu, zawsze w poniedziałek o godz. 18.00. Wejściówki bezpłatne dostępne w kasach Teatru.
Koncert Soyka Kolektyw - bezpłane zaproszenia

3 marca odbędzie się finał Konkursu "Drzewo Pokoleń", którego celem było wyłonienie i uhonorowanie inicjatyw zmierzających do poprawy życia osób starszych. Galę uświetni swoim występem Stanisław Soyka- zapraszamy Seniorów do odbioru bezpłatnych biletów. 
AKADEMIA KULTURY SENIORA

Wszystkie osoby 60+ zainteresowane bliższym poznaniem łódzkich instytucji kulturalnych zachęcamy do udziału w projekcie Zespołu ds. Seniorów pn.  Akademia Kultury Seniora. 
Targi Turystyczne

W najbliższy weekend zapraszamy na XXII Targi Regiony Turystyczne "Na styku kultur" - wydarzenie dla osób, które lubią podróżować i planują wakacje czy weekendowe wypady
Kino Charlie zaprasza !

Serdecznie zapraszam na uroczystą premierę długo oczekiwanego filmu „Historia Roja”. Dwie specjalne projekcje filmu odbędą się w piątek, 4 marca 2016 r. w Kinie Charlie (Łódź, ul. Piotrkowska 203/205) o godz. 12.00 oraz o godz. 18.30.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Teatrem Wielkim 
Rusza konkurs „Seniorzy w akcji” - inkubator + dotacje

Konkurs „Seniorzy w akcji” skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych (osoba 60+ i osoba do 35 roku życia), które mają pomysł na projekt społeczny,
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Salonem Optycznym Aurore
Czwartki w Białej Fabryce

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi serdecznie zaprasza seniorów na zajęcia w Białej fabryce. W programie: warsztaty artystyczne, prelekcje i ścieżki tematyczne.
„Lokomotywa Skierbieszów - Łódź” wystawa rysunku Dariusza Piekuta

Dariusz Piekut posługuje się piórkiem i tuszem, jego rysunki ukazują mistrzowski warsztat oraz wszelkie aspekty sztuki: od realizmu po abstrakcję. Prace Piekuta były wielokrotnie prezentowane na wystawach w galeriach na całym nieomal świecie. 
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Przed nami kolejny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się po poradę w dniach 22 lutego – 27 lutego 2016 r.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - AKK Dietetyką
Zapraszamy na wernisaż !

Teatr Arlekin zaprasza w najbliższy czwartek o godz. 18.00 na wyjątkowy wernisaż i okazję spotkania się z nietuzinkowym artystą Dariuszem Piekutą
Warsztaty teatralne dla dorosłych i seniorów

Warsztat teatralny poświęcony Lidii Zamkow – aktorce i reżyserce, która rozpoczynała swoją drogę twórczą w Łodzi, studiując reżyserię teatralną pod kierunkiem Leona Schillera. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Firmą DASMED świdczącą usługi transportu medycznego 
Pora na Seniora. Program ŁOW NFZ dla Seniorów w TV TOYA

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu Łódzkiego OW NFZ zatytułowanego Pora na Seniora kierowanego przede wszystkim do Seniorów.
TYPOPLAKAT – wystawa plakatów autorów z Czech, Polski i Słowacji

Projekt Typoplakat to cykl objazdowych wystaw plakatów typograficznych miał swoją premierę w 2012 roku w Muzeum Drukarstwa w Cieszynie.  Na początku 2016 roku wystawę gości również Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z oferta nowego pratnera Miejskiej Karty Seniora - Hostelem Lawenda
Spotkanie Na Sofie !

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka i Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi serdecznie zapraszają 9 marca o godzinie 17:00 na spotkanie Na Sofie. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Dermakliniką Centrum Medyczne
Zaproszenie na słuchowisko "Tkacze"

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na bezpłatne słuchowisko "Tkacze", które odbędzie się 15 lutego o godzinie 18:00.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora Centrum Urody E.& J.Myśkiewicz
ŁÓDZKA AKADEMIA ZDROWIA - 23.02.2016

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia UMŁ w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wydarzeniami, Muzeum Miasta Łodzi, któe odbędą się  14 lutego 2016. 
Teatr Wielki zaprasza na spotkanie z cyklu OPERA BEZ GRANIC

Spotkania w Sali Kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi - to najnowsza propozycja zajęć edukacyjnych Teatru Wielkiego w Łodzi, które będą odbywać się raz w miesiącu, zawsze w poniedziałek o godz. 18.00.
GRANT NA LEPSZY START - III EDYCJA do 5 tys zł dla aktywnych

Nabór projektów do III edycji FIO Grant na lepszy start rusza 22 lutego 2016 i potrwa do 18 marca 2016r. (piątek).  O dofinansowanie mogą ubiegać się młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne (minimum 3 osoby) z województwa łódzkiego. 
CYRULIK SEWILSKI dla SENIORA!

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na operę komiczną w dwóch aktach - Cyrulik Sewilski Gioacchina Rossiniego. Bilety promocyjne  po okazaniu  Miejskiej Karty Seniora lub legitymacji emeryta.
Spotkanie z najstarszą uczestniczką zajęć nordic walking

4 lutego br., o godz. 10:00 na Stawach Jana przy ul. Rzgowskiej 247 będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - spotkanie z najstarszym i najmłodszym uczestnikiem  zajęć nordic walking organizowanych przez MOSIR, pod hasłem: Czy 90 lat (różnicy) to naprawdę tak dużo?
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora - Willą Kliper położoną nad morzem
Oprowadzanie po Galerii Mistrzów Polskich

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza w niedzielę o godzinie 12:00 do Galerii Mistrzów Polskich na oprowadzanie tropem prac artysty Wojciecha Weissa po wystawie stałej. O godzinie 12:30 w Sali Lustrzanej rozpocznie się wykład dr Łukasza Grzejszczaka "Eststyka czerni i bieli.O grafice Wojciecha Weissa" Wstęp bezpłatny. 
Wystawa Kultura Japonii w Ogrodzie Botanicznym !

Ogród Botaniczny w Łodzi zaprasza na Wystawę KULTURA JAPONII, która odbędzie się w dniach 29-31 stycznia 2016 r. w godz. 9.00-17.00 w sali wystawowej Ogrodu Botanicznego przy ul. Retkińskiej 39. Wstęp na wystawę bezpłatny.
Dodatkowe usługi Partnera Miejskiej Karty Seniora !

GABINET TERAPII REZONANSEM SCHUMANNA 3D PLATTE - AGAT rozszerzy  swoją działalność o nowe urządzenie:Kwantowy Analizator Magnetyczny Quantum - Biorezonans dzięki któremu dokonana zostanie szczegółowa analiza organizmu
Ogólnopolskie Seminarium Naukowe dot. wsparcia osób starszych wymagających opieki - ZAPISY

Zakład Andragogiki i Gerontologii Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego, Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oraz Stowarzyszenie Gerontologów Społecznych zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Seminarium Naukowym Instytucjonalne i pozainstytucjonalne wsparcie osób starszych wymagających opieki Łódź. Udział bezpłatny. WYMAGANE ZAPISY
DZIEŃ BABACI I DZIADKA W ŁODZI - propozycje

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami przygotowanymi przez łódzkie instytucje i organizacje z okazji Dnia Babci i Dziadka . 
Dzień Babci i Dziadka w Łódzkim Zoo

Na ten dzień przygotowaliśmy specjalny międzypokoleniowy spacer, tropem najstarszych oraz najmłodszych mieszkańców naszego ZOO. Następnie w ciepłej sali dydaktycznej odbędą się warsztaty plastyczne dla wnucząt
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeeniami organizowanymi przez Muzeum Miasta Łodzi w dniach 20 i 24 stycznia. 
Żyj zdrowo i sportowo !

Zapraszamy seniorów w dniu 23 stycznia br. o godzinie 10.00 -14:00 do udziału w aktywnej sobocie w ramach programu ”Żyj zdrowo i sportowo”
Dzień Babci i Dziadka w Arlekinie

Wnuczęta, przyjdźcie w piątek 22 stycznia na godz. 17.00 ze swoimi Babciami i Dziadkami do naszego teatru, by świętować Ich dzień. Zapraszamy na pełen teatralnej magii wieczór. Wspólnie będziemy snuć Arlekinowe opowieści i bawić się w teatr.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Wszystkich posiadaczy aut zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - RXS Serwisem
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza !

Zachęcamuy do zapoznania się z haronogramem najbliższych wydarzeń  Muzeum Miasta Łodzi. 
Zapraszamy na wystawę !

Muzeum Kinematografii zaprasza 14 stycznia na  kuratorskie oprowadzanie po wystawie Zofii Rydet 
Teatr Wielki zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedziami wydarzeń, które odbędą się w Teatrze Wielkim w styczniu tj. spotkanie z jedną z najsławniejszych polskich projektantek kostiumów teatralnych i filmowych, niezwykłe widowisko w  Manufakturze, warsztaty aktorskie dla całych rodzin oraz spotkanie w ramach "Magicznych Mocy Sceny".
Łódzka Akademia Zdrowia - 16.01

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia UMŁ w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej

Na terenie Łodzi świadczona jest nieodpłatna pomoc prawna na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Nieodpłatna pomoc prawna świadczona jest w 28 punktach, w 14 lokalizacjach:​
KOCHAMY PONIEDZIAŁKI w Teatrze Wielkim

Nie lubisz poniedziałków? Możemy to zmienić! Teatr Wielki w Łodzi wprowadza nową akcję promocyjną. Teraz dzięki akcji KOCHAMY PONIEDZIAŁKI kupisz bilety w niższej cenie.
Dzień Babci i Dziadka w NATURALFIT

Jesteś babcią lub dziadkiem, a może wnuczką lub wnuczkiem, który nie ma pomysłu naoryginalny prezent dla Swoich Dziadków? 21-22.01.16 roku Dzień Babci i Dziadka świętuj w naszym klubie!
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznaia się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - GABINETEM TERAPII REZONANSEM SCHUMANNA 3D
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapozania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej karty Seniora - sklepem Galeria Zdrowia 
Zapraszamy na I Łódzką Wigilię

23 grudnia na Rynku Starego Miasta o godz. 15 rozpocznie się I Łódzka Wigilia, czyli świąteczne spotkanie wszystkich łodzian. Spotkanie to będzie okazją do niespiesznych  rozmów, życzeń, wymiany poglądów i wzajemnego poznania się mieszkańców Łodzi. 
Opera bez granic – cykl spotkań dla melomanów w Teatrze Wielkim

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza 21 grudnia o godzinie 18:00 do sali kameralnej na nowy cykl spotkań, które skierowane są do melomanów operowych, osób interesujących się sytuacją współczesnego teatru operowego, bywalców Teatru Wielkiego w Łodzi. 
Wieczór w Pałacu Połączonych Pasją !

Fundacja „Połączeni Pasją” zaprasza 18 grudnia o godzinie 19.00 do Muzeum Miasta  Łodzi na Wieczór z Ryszardem Rynkowskim w Pałacu Połączonych Pasją.
Kolędowanie z Teatrem Wielkim !

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza do wspólnego kolędowania 17 grudnia o godzinie 17:15
Spotkanie Na Sofie !

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi i Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, serdecznie zapraszają 18 grudnia o godz. 17:00 na spotkanie Na Sofie 18.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Salonem Fryzjerskim GOSIA 
Cykl spotkań Mój Świat

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza na spotkanie "Mój świat" 14 grudnia o godzinie 12:00. 
Bezpłatne konsultacje z dietetykiem i badania USG jamy brzuszne

12 grudnia sieć przychodni Blue Media organizuje bezpłatne konsultacje z dietetykiem oraz USG jamy brzusznej. Wydarzenie odbędzie się w placówce przy ulicy Zgierskiej 249 w Łodzi (dawna przychodnia OmniMed) od godz. 10:00 do 18:00.
Konkurs Drzewo Pokoleń

Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w Konkursie Drzewo Pokoleń, którego celem jest wyłonienie oraz uhonorowanie działań i inicjatyw zmierzających do poprawy życia osób starszych.
JARMARK BOŻONARODZENIOWY - ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY

W okresie 5-23 grudnia na ulicy Piotrkowskiej odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, którego celem jest między innymi zaprezentowanie potencjału Łodzi. Zachęcamy utalentowanych Seniorów oraz organizacje pozarządowe do prezentowania swoich osiągnięć podczas warsztatów i występów scenicznych.
Spacer Zielonej Łodzi

Przypominamy o niedzielnym spacerze z Zieloną Łodzią.Jedyna okazja pomiędzy październikiem a kwietniem  zwiedzania zamykanego na zimę Ogrodu Botanicznego. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Ginger up Studio
Bezpłatne konsultacje i badania w przychodni Blue Medica!

5 grudnia (sobota) w przychodni Blue Media w Łodzi odbędą się badania oraz konsultacje z kardiologiem. Stan swojego zdrowia będzie można skontrolować zupełnie za darmo - wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Alfa Laser Game
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Studiem Fitness Puls
Teatr Nowy zaprasza na wykład

W 90. rocznicę śmierci Władysława Stanisława Reymonta, przypadającą 5 grudnia br. o tajemnicach życia pisarza opowiedzą Anna Ciszowska i Marta Olejniczak.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Zespółem Rehabilitacji Leczniczej Szpitala Zakonu Bonifratrów
Oferta MBP Łódź - Górna

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Górna.
Łódzka Akademia Zdrowia - 15.12

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych  w ramach programu Łódź - Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia - Przyczyny powstawania chorób cywilizacyjnych
Dzień Solidarności Pacjentów

Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi zaprasza 1 grudnia 2015 do obchodów światowego „Dnia Solidarności Pacjentów”Noc literatury w Muzeum Miasta Łodzi

"Noc Literatury u Bucholca" - Wydarzenie z okazji 90. rocznicy śmierci Władysława Reymonta
Wykład z cyklu ”Prawnik prawi w bibliotece”

Towarzystwo Aktywizacji Kreatywnej razem z Izbą Adwokacką w Łodzi zaprasza na kolejny Wykład z cyklu ”Prawnik prawi w bibliotece”: pt. „Przestępstwa przeciwko osobom starszym”.  
Bezpłatne spotkanie z onkologiem

Fundacja Instytut Spraw Rodziny zaprasza dorosłych mieszkańców Miasta Łodzi na bezpłatne spotkanie pt.: „ Porozmawiajmy o zdrowiu” . Prowadzący: lek. med. Marzena Zalewska spec. onkolog kliniczny. 
Andrzejki w Palmiarni

Zapraszamy do Palmiarni w Andrzejki - 29 listopada br. (niedziela). Tradycyjnie w tym dniu obiekt będzie otwarty od godz. 9:00 do 22:00. W godzinach popołudniowych Palmiarnia rozbłyśnie dodatkowym światłem, a wyjątkowy charakter wieczoru podkreśli nastrojowa muzyka. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Domem Gościnnym "Poranek"
Pudełka życia teraz również w parafiach

Dotychas w 13 punktach miejskich wydano 8,5 tys. Pudełek życia. 16 listopada do akcji realizowanej przez Zespół ds. Seniorów przyłączył się Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Pudełka będą rozdawane również w łódzkich parafiach. 
Widowisko patriotyczne "Listopadowa Duma"

Widowisko Patriotyczne „Listopadowa Duma” jest organizowane z okazji 185. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. O godz.  13.00 odbędzie się koncert z elementami jazzu skierowany głównie do młodzieży, ale również do seniorów, zwłaszcza weteranów. Drugi koncert, w tym samym dniu o godz. 18.30, będzie klasyczny, uroczysty i pełen powagi.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - BioStudioAgnes
Muzeum Pałac Herbsta zaprasza na konferencję

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, organizuje w dniu 26 listopada 2015 roku konferencję "Wokół historii Herbstów. Postscriptum".
Warsztaty poświęcone animacji fotograficznej

Zielona Łódź zaprasza na bezpłatne warsztaty poświęcone animacji fotograficznej (poklatkowej).
Partner Miejskiej Karty Seniora zaprasza

Partner MKS - Taniec w Kręgu D.P. Stogidis zaprasza seniorów do udziału w bezpłatnych zajęciach taneczno-ruchowych.
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na oprowadzanie historyczne po wystawie „Dziedzictwo dwóch kultur. Kolekcja rodziny Poznańskich z Muzeum Polskiego w Rapperswilu”
Partner Miejskiej Karty Seniora zaprasza

W Gabinecie Masażu Leczniczego, który jest partnerem Miejskiej Karty Seniora dla posiadaczy Kart przygotowaliśmy masaż pleców (grzbietu) za 10 zł ! 
WARSZATY "SENIOR W SIECI" - 27.11.2015

Tematyka spotkania: Zintegrowany Informator Pacjenta – przedstawienie programu oraz możliwość bezpośredniej rejestracji w systemie ZIP – przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia Odział w Łodzi. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Teatrem Nowym 
Warsztaty seniorzy - seniorom

Studenci „Akademii Dojrzałego Zdrowia na 60 z plusem!”  zapraszają serdecznie wszystkich seniorów do wzięcia udziału w warsztatach otwartych!
Jesienny spacer Zielonej Łodzi

W niedzielę 22 listopada zapraszamy na kolejny Jesienny spacer Zielonej Łodzi: „Park Legionów, Park Dąbrowskiego” .
Konkurs literacki "Wspomnienie"

Do 30 listopada czekamy na prace w ramach konkursu literackiego "Wspomnienie". W konkursie mogą wziąć udział osoby, które chcą podzielić się swoim doświadczeniami życiowymi, zachować w pamięci ważne dla nich wydarzenia albo po prostu chcą opisać ciekawy epizod z własnego życia. ​
Wystawa prac uczestników pleneru artystycznego w łódzkich parkach

Prace studentów obejmują techniki rysunkowe i malarskie, są wśród nich pierwsze artystyczne próby, szybkie ekspresyjne szkice oraz dojrzałe dzieła, które powstawały wiele godzin.
60+WOLONTARIAT - Podsumowanie spotkania listopadowego

16 listopada odbyło się spotkanie "60+WOLONTARIAT", podczas którego gościliśmy Dyrektora Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu",reprezentantkę Muzeum Miasta Łodzi oraz reprezentantów ŁOW NFZ. Zachęcamy do zapoznania się z relacją ze spotkania oraz materiałami wręczanymi uczestnikom (w wersji elektronicznej do pobrania na dole wpisu).​
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Centrum Rehabilitacji Bremed 
Teatr Arlekin zaprasza na warsztaty dla dorosłych

Uczestnicy warsztatów z otrzymanych materiałów (tj. miękkie poduszki, tkaniny, koronki, włóczki, itd.) wykonają pod plastycznym okiem kuratorki wystawy dr Joanny Hrk  własnego miękkiego anioła lub diabła.
Spotkanie z cyklu "Mój świat"

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza na spotkanie "Mój świat". Jest cykl spotkań o podróżach z plecakiem, o spełnianiu marzeń i pokonywaniu własnych słabości.
Teatr Nowy zaprasza

Teatr Nowy zaprasza na spotkanie z Marcinem Nowakiem - reżyserem spektaklu na podstawie felietonów Doroty Masłowskiej "Więcej niż możesz zjeść" oraz spektakl pod tym samym tytułem - zniżka na bilety dla posiadaczy Miejskiej Karty Seniora 
ANKIETA MONITOROWANIA POZIOMU SATYSFAKCJI PACJENTA

Badanie poziomu zadowolenia Pacjentów ze świadczeń opieki zdrowotnej w oparciu o wyniki anonimowej ankiety - to założenie programu monitorowania poziomu satysfakcji Pacjenta, który ruszył 5 listopada w NFZ. 
Monodram „Zofia” Teatru Powszechnego z Warszawy- wstęp wolny

15 listopada 2015 r. o godz. 19:30 Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi zaprasza na monodram „Zofia” Anny Wakulik w reżyserii Beniamina Bukowskiego i wykonaniu Małgorzaty Pieńkowskiej.
25 FESTIWAL MEDIÓW "CZŁOWIEK W ZAGROŻENIU"

Zapraszamy na 25 Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu organizowany przez Muzeum Kinematografii w Łodzi od 25 do 28 listopada 2015 r. Na wszystkie projekcje i spotkania wstęp wolny.
Zielona Łodź zaprasza

W najbliższych dniach rozpoczynamy zajęcia przygotowujące do sezonu narciarskiego oraz bieganie na orientację dla początkujących. W weekend także ostatnie już w tym roku warsztaty fotograficzne, kolejny Jesienny spacer Zielonej Łodzi, wystawa storczyków w Palmiarni, a także stałe zajęcia nordic walking i biegowe. 
Seniorzy seniorom – warsztaty otwarte!

Studenci „Akademii Dojrzałego Zdrowia na 60 z plusem!” zapraszają serdecznie wszystkich seniorów do wzięcia udziału w warsztatach otwartych!
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora - IT admin
ŁÓDZKA AKADEMIA ZDROWIA - 17.11

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto- zaprasza na wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia "Jaskra nie boli – kradnie wzrok"
TEATR MUZYCZNY – CYKL SPOTKAŃ EDUKACYJNO – ROZRYWKOWYCH

Projekt kierowany jest do wielbicieli musicalu i operetki niezależnie od wieku, ceniących mądrą rozrywkę i lubiących poszerzać swe horyzonty. Pierwsze spotkanie pilotażowe z cyklu spotkań edukacyjno-rozrywkowych, odbędzie się 6 listopada od godz. 15.00.  
Zapraszamy na warsztaty !

Opiekujesz się osobą przewlekle chorą w domu? Weź udział w bezpłatnych warsztatach "Pielęgnacja osoby przewlekle chorej w domu" , które odbędą się 5 listopada
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora  - Centrum Podróży Bentur 
Gimnastyka w wodzie dla Seniorów !

MOSIR zaprasza na otwarte zajęcia gimnastyczne w basenie, dla osób powyżej 50 roku życia, prowadzone przez instruktora
WARSZATY "SENIOR W SIECI"

Podczas najbliższych warsztatów komputerowych będziemy uczyć się korzystać ze strony internetowej www.jakdojade.pl. W trakcie zajęć dowiemy się, jak za pomocą strony internetowej można w łatwy sposób znaleźć dogodny dojazd komunikacją miejską do wybranego celu. 
Spotkanie "Mój Świat"

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza na spotkanie "Mój świat". Jest cykl spotkań o podróżach z plecakiem, o spełnianiu marzeń i pokonywaniu własnych słabości. Spotkanie odbędzie się 29 października 2015 r. (czwartek) o godz. 12.00.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Hotelem Milena 
Wycieczka rowerowa

Zielona Łódż zaprasza na niedzielną wycieczkę rowerową - wystartujemy w samo południe spod fontanny w Parku Sienkiewicza i w ciągu 3 godzin planujemy odwiedzić 30 łódzkich parków. Wszystkich chętnych zapraszamy, wstęp wolny.
Prelekcja pod chmurką

Zielona Łódź zaprasza na obserwacje chmur w Parku im. J. Poniatowskiego. 24 października w sobotę będziemy na Was czekali z leżakami i kocykami przy altanie nad stawem.
Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach IT!

Osoby w wieku 50-64 lata zamieszkałe na terenie województwa łódzkiego zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych szkoleń komputerowych, zakończonych wydaniem europejskiego certyfikatu ECDL Core! Pozostały miejsca już tylko w dwóch ostatnich grupach!
PISZEMY+ PO RAZ TRZECI - konkurs dla uczestników

W tegorocznej edycji "PISZEMY+" na zaproszenie Zespołu ds. Seniorów przedstawicielki Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” zrealizowały dla łódzkich seniorów warsztaty w dwóch terminach. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją, a uczestnikom warsztatów przypominamy o konkursie.
SENIORZY BLOGUJĄ - bezpłatne warsztaty pisarskie dla seniorów

Masz 60 lub więcej lat? Próbujesz pisać? Pomyśl o założeniu własnego bloga i weź udział w  bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez dziennikarzy ze Stowarzyszenia „Koncentrat”.
60+WOLONTARIAT - Podsumowanie spotkania październikowego

13 października 2015 w Dużej Sali Obrad UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 104 odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie w ramach projektu "60+WOLONTARIAT". Zachęcamy do zapoznania się z relacją z przebiegu spotkania oraz materiałami wręczanymi uczestnikom (w wersji elektronicznej do pobrania na dole wwpisu)
Dzień Seniora w Real Dance

Szkoła Tańca Real Dance (Open Dance Studio) - Partner Miejskiej Karty Seniora, zaprasza 24 października od g. 15:00 na Dzień Seniora podczas którego wszyscy seniorzy będą mogli skorzystać z całkowicie bezpłatnych zajęć tanecznych i fitness!
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej  Karty Seniora - Biurem Obrotu Nieruchomościami 55​
Wykład z cyklu Łódźka Akademia Zdrowia - 27.10

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto- zaprasza na wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia "Żylaki kończyn dolnych"
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Biurem Turystycznym ALFA TOUR
Bezpłatne świadczemia w ramach poradni geriatrycznej !

Uprzejmie przypominamy wszystkim pacjentom, że mogą korzystać ze świadczeń w ramach  poradni geriatrycznej Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Fel-med. Sp. Z o.o.
Towarzystwo Aktywizacji Kreatywnej TAK

zaprasza w dniu 29 X br. (czwartek) godz. 19:00 na spektakl w Teatrze Polonia w Warszawie pt. „Danuta W.”  W roli głównej: Krystyna Janda, reżyseria: Janusz Zaorski. 
Bezpłatne warsztaty taneczne

Szkoła Tańca Family Dance zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach tanecznych realizowanych w ramach projektu „ Łódź kontra choroby wątroby”.
Wystawa "Owoce, warzywa, kwiaty"

Ogród Botaniczny Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi zaprasza na wystawę „Owoce, warzywa, kwiaty”, która odbędzie się w dniach 9-11 października 2015 r. w godz. 9.00 – 17.00 , w budynku biura Ogrodu przy ul. Retkińskiej 39/65.
"Joga w teatrze" bezpłatne zajęcia

Od 18 października 2015 r. Teatr Powszechny zaprasza swoich widzów na lekcje jogi w Powszechnym, które będą kontynuacją projektu zainaugurowanego w poprzednim sezonie Lekcje jogi skierowane są do osób w każdym wieku i bez względu na sprawność fizyczną.
Paździenikowe odsłony Muzeum Pałacu Herbsta

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń zaplanowanych w październiku
Obywatelski Parlament Seniorów

W dniu 1 października 2015r. ustanowionym przez ONZ jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w sali posiedzeń Sejmu RP w Warszawie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów (OSP). 
Na spacer marsz. W największych polskich miastach ruszają teatralne spacery

11 października 2015 w siedmiu polskich miastach: Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu odbędą się pilotażowe spacery teatralne, w których wezmą udział artyści sceny, przedstawiciele władz oraz wszystkie osoby, które lubią spacerować jesienią i w nieoczywistej formie poznawać polski teatr oraz jego historię.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - firma START FIT , która organizuje między innymi obozy narciarskie dla Seniorów
V Edycja Light Move Festival

„Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła” Light. Move. Festival. to dźwięk, muzyka, kolor, tożsamość miasta i nowoczesne ekologiczne rozwiązania technologiczne.Miasto w czasie trwania Festiwalu zmienia swoje oblicze i dołącza do grona prestiżowych miast organizujących podobne festiwale światła, takich jak Lyon, Berlin czy Sydney.
"60+WOLONTARIAT"- zaproszenie na spotkanie listopadowe
ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń, które odbywać się będą w Łodzi w dniach 5 - 8 października 2015. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Centrum Yogi
Święto ulicy Gdańskiej - Rodzinna niedziela na Starym Polesiu

Muzeum Miasta Łodzi wraz z partnerami zaprasza w najbliższą niedzielę (4 października) w godz. 12:00-17:00 na wydarzenie podsumowujące cykl działań animacyjnych na Starym Polesiu - „Święto ulicy Gdańskiej”. 
Bezpłatne warsztataty z psychologiem !

Od 12.10 w Łodzi ruszają bezpłatne warsztaty z psychologiem dla osób borykających się z otyłością w ramach projektu „Łódź kontra choroby wątroby“
NOWE PUNKTY WYDAWANIA MIEJSKIEJ KARTY SENIORA

W związku z dużym zainteresowaniem programem Miejska Karta Seniora pragniemy poinformować Państwa, że obecnie została zwiększona ilość punktów wydawania Karty.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Bacara Dance Studio
Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu to wyjątkowy dzień w roku, kiedy chcemy zwrócić uwagę na wszystkich, którzy kochają sport. Razem pokażmy jak wielu Polaków żyje aktywnie!
Weekend w Łodzi

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń, które odbywać się będą w Łodzi w dniach 2-4 października. 
SPORTOWA JESIEŃ Z MOSIREM !

W zdrowym ciele zdrowy duch....tak wiec Seniorze czas zadbać o kondycję...A naprzeciw Waszym oczekiwaniom wychodzi MOSIR z bezpłatną ofertą !!!
Rock opera w Pasażu Schillera - MIEJSCA SIEDZĄCE !!!

W piątek 2 października zapraszamy do obejrzenia inscenizowanego koncertu na podstawie rock opery Jesus Christ Superstar. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych zostaną przygotowane krzesła. Osoby 60+ zainteresowane rezerwacją miejsca siedzącego prosimy o kontakt z Zespołem ds. Seniorów (42 638 47 30)​
Porady prawne i psychologiczne dla Seniorów

Punkty konsultacyjne funkcjonują od marca 2014 we wszystkich Centrach Aktywnego Seniora w Łodzi. Seniorzy mogą w nich korzystać z bezpłatnych porad prawnika i psychologa. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - M Medic
Dni otwarte dla seniorów w Family Dance

Zachęcamy do udziału w nieodpłatnych zajęciach tamecznych organizowanych przez jednego z partnerów Miejskiej Karty Seniora - Szkoły Tańca Family Dance.
Poznajemy Bułgarię… od kuchni!

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza na spotkanie z kuchnią bułgarską w cyklu „Świat od kuchni”, na którym zaprezentowane zostaną bułgarskie przysmaki.
Spektakl Wołanie Miasta !

Teatr Pinokio zaprasza na prapremierę spektaklu "Wołanie Miasta" na podstawie tekstu dramatycznego Andrzeja Barta ,,Tu mówi miasto", który powstał w oparciu o historie mieszkańców Łodzi.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora -  Movimento Łódzkie Centrum Pilates
Akademia Zdrowego Starzenia 2015/2016

Centrum Badań nad Zdrowym Starzeniem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zaprasza do udziału w wykładach na temat zdrowego starzenia. Inauguracja Akademii Zdrowego Starzenia w bieżącym roku akademickim odbędzie się 14.10.2015 r. 
Bezpłatna Yoga dla Seniorów !!

Chcesz cieszyć się życiem, akceptować siebie, mieć dystans do rzeczywistości – to najcenniejsze owoce praktyki jogi w złotym wieku. Zaporaszamy 26 września o godzinie 14:00 na dzięń otwarty do Centrum Yogi przy ul. Orlej 13
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora Centrum Języka Angielskiego Lloyod Woodley English Language Centre
Akcja "60+ Kultura" czyli kultura dostępna dla Seniora !!!!

W pierwszy weekend jesieni seniorzy będą mogli odwiedzić bezpłatnie lub za symboliczną opłatą placówki kulturalne, zapoznać się z ich ofertą a także wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych: wykładach, spacerach z przewodnikiem czy warsztatach.
LOKOMOTYWA - Urodziny Tuwima

Skansen przy Muzeum Włokiennictwa zapraszam dzieci i dorosłych na niezwykłe obchody 121 urodzin Juliana Tuwima. Z tej okazji odbędą się konkursy, warsztaty i happening rodzinny, a restauracja Łaźnia zaprasza na pyszne dania ze śliwką w roli głównej. 
Dzień Otwartych Koszar w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego

Z przyjemnością przedstawiamy program Dni Otwartych Koszar - zapraszamy w dniu 26 września na Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego i 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. WSTĘP WOLNY!
Łódź żegna Ikarusy

Jednym z ważniejszych punktów tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie ostateczne pożegnanie ostatnich modeli autobusów marki IKARUS, które od roku 1959 służyły mieszkańcom naszego miasta. 
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2015

„Wybieraj. Zmieniaj. Łącz” - to hasło tegorocznej edycji odbywającego się tradycyjnie we wrześniu Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
Łódzki turniej gier tradycyjnych

Fundacja Instytut Działań Twórczych oraz Ośrodek „3 Piętra” zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w Łódzkim Turnieju Gier Tradycyjnych!
Wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu Łódź - Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia
Ostatnia wycieczka po łódzkich cudach funduszy europejskich

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza na ostatnią wycieczkę z cyklu wycieczek do łódzkich cudów funduszy europejskich.
Piknik "Żyj zdrowo i kolorowo"

Przychodnia Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 zaprasza na II edycję pikniku „Żyj zdrowo i kolorowo” w dniu 26 września 2015 r. godz. 9:00 - 13:00. 
SZCZEPIENIA OCHRONNE PRZECIW GRYPIE DLA OSÓB 65+

Szczepieniu można się poddać w wyznaczonych przychodniach bez względu na zamieszkanie lub zadeklarowanie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Szczepienia prowadzone będą w okresie wrzesień – grudzień 2015 r. (do wyczerpania szczepionek) w wyznaczonych przychodniach na terenie Łodzi. 
WARSZTATY DLA SENIORÓW PISZEMY+

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” oraz Zespół ds. Seniorów Urzędu Miasta Łodzi zapraszają na bezpłatne warsztaty pisarskie przeznaczone dla osób powyżej 60 roku życia. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY
Sobota z Budżetem Obywatelskim

Wzorem ubiegłego roku, organizując "Sobotę z Budżetem Obywatelskim", UMŁ daje autorom wniosków możliwość zaprezentowania mieszkańcom swoich projektów, które zostały pozytywnie zaopiniowane przez Doraźną Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego.
Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ ZAPRASZA

Nowa akcja z cyklu Środa z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim NFZ ma umożliwić pacjentom szybszy i wygodniejszy kontakt z naszymi pracownikami i załatwienie ważnych dla nich spraw w pobliżu domu  Poza tym to dobra okazja, żeby zapytać pracowników NFZ np. o leczenie sanatoryjne czy korzystanie z leczenia u stomatologa.
Mixer Regionalny 2015

Województwo Łódzkie zaprasza na Mixer Regionalny Łódzkie 2015 w Łodzi, który odbędzie się w dniach 5-6 września w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej na odcinku od Placu Wolności do Pasażu Schillera oraz w Parku Staromiejskim.
Bałut portret własny

Dyrektor Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy czasowej "Bałut portret własny" będącej częścią projektu "Bałuty mitologia/faktografia". m
Wrześniowe spacery z TOTUTOTAM

Przewodnicy Łódzcy TOTUTOTAM zapraszają na wrześniowe spacery.Tematem sobotnich spotkań będą "Jasne strony Starego Polesia i Śródmieścia". Tematem niedzielnych spotkań będą: „Ciemne zaułki Bałut i Śródmieścia”.
Bezpłatne warsztaty tworzenia gry KUBB

Fundacja „Instytut Działań Twórczych” oraz Ośrodek „3 Piętra” zapraszają serdecznie do udziału w BEZPŁATNYCH warsztatach tworzenia gry podwórkowej „Kubb”!
Spacer po Cmentarzu Żydowskim

z przewodnikiem już 30 sierpnia (niedziela) o godzinie 10:00
Inauguracja nowego Klubu Seniora w Łodzi

26 sierpnia b.r. reprezentant Zespołu ds. Seniorów miał przyjemność wziąć udział w uroczystej inauguracji działalności KLUBU SENIORA w bibliotece przy ul. Wileńskiej 59/63. 
Wycieczka rowerowa!

W najbliższą sobotę 29 sierpnia Zielona Łódź wraz z rowerologia.pl zaprasza na wycieczkę rowerową szlakiem rzeźb w przestrzeni publicznej
Ankieta MPK

Przez ostatnie tygodnie seniorzy mieli możliwość wziąć udział w badaniu ankietowym diagnozującym negatywne zachowania współpasażerów. Zapraszamy każdego Seniora , który chce zabrać jeszcze głos do wypełnienia anonimowej ankiety. 
Koncert z cyklu „…W ŚWIETLE OKIEN”

29 sierpnia ulica Piotrkowska praz kolejny zamieni się w nietypowy amfiteatr, a dawna pracownia mistrza Zygmunta Szpaderskiego, polskiego skrzypka, producenta instrumentów perkusyjnych, przeistoczy się w nietypową scenę. 
Niedziela z Muzeum Miasta Łodzi

Muzeum miasta Łodzi zaprasza na spacer w ramach projektu W poszukiwaniu zaginionego kwartału - Stare Polesie oraz spotkanie z cyklu Niedziela w Pałacu Poznańskich: 40 obiektów na 40-lecie Muzeum Miasta Łodzi 
TELEFON ŻYCZLIWOŚCI W KONKURSIE SPOŁECZNIK 2.0

Zachęcamy do głosowania na wspólny projekt Fundacji Subvenio oraz Zespołu ds. Seniorów. Telefon Życzliwości, w którym specjaliści działają ramię w ramię z Seniorami - wolontariuszami, startuje obecnie w konkursie Społecznik 2.0 i ma szanse zdobyć dotatkowe środki na funkcjonowanie i promocję.
Spacery z Centrum Dialogu Marka Edelmana

W 100. lecie przyłączenia Bałut do Łodzi przez wszystkie wtorki lipca i prawie wszystkie sierpnia będziemy spacerować po Bałutach. START ZAWSZE O 17.00 
Pociągiem w łódzkie - ostatnia wycieczka

W dniu 29 sierpnia odbędzie się ostatnia wycieczka z cyklu "Pociągiem w łódzkie". Bilety do odbioru w Towarzystwie Przyjaciół Łodzi, ul. Piotrkowska 17 w dniach 26-27 sierpnia br. w godzinach 14:00-18:00. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera - Światem Jaskiń Solnych
Ostatni wakacyjny koncert w Parku Źródliska

W niedzielę 23 sierpnia Akademia Muzyczna w Łodzi i „Zielona Łódź” zapraszają na ostatni w tym roku „Koncert w Altanie” w Parku Źródliska.
Inauguracja nowego Klubu Seniora w Łodzi

Z przyjemnością informujemy, że dzięki współpracy aktywnych seniorów z biblioteką oraz wsparciu finansowemu w ramach projektu "Grant na lepszy start" w Łodzi powstaje kolejny Klub Seniora.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Bankiem BZ WBK
Weekend z Zieloną Łodzią

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami Zielonej Łodzi na najbliższe dni i aktywnego wypoczynku. 
Kopernika - Skłodowskiej-Curie - W stronę lasu tam i z powrotem

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na spacer w ramach projektu W poszukiwaniu zaginionego kwartału - Stare Polesie. 
Gramy w Parkach !

23.08.2015 zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w cyklu wydarzeń "Gramy w parkach!" ,w których będziemy uczyć gier z różnych stron świata - Polski , Szwecji , Włoch, Rosji, Anglii, Francji.
Poszukiwany Izrael Poznański

Muzeum Fabryki i Muzeum Miasta Łodzi serdecznie zapraszają na zwiedzanie fabularne pt. „Poszukiwany Izrael Poznański”
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Pizzeria Presto przy ul. Piotrkowskiej 67​ dla posiadaczy Miejskiej Karty Seniora przygotowła korzystny rabat
Spotkanie z seniorami - wolontariuszami

Instytut Działań Twórczych zaprasza na spotkanie z seniorami, którzy wrócili z pobytu wolontariackiego na Łotwie w ramach projektu „Dancing through Europe” - „Tańcząc po Europe”.
Wycieczka rowerowa Śladami Sportu !

Zielona Łódź wraz z Oddziałem Sportu i Turystyki Muzeum Miasta Łodzi zapraszama na wycieczkę rowerową śladami sportu.15 sierpnia (sobota), godz. 10:00 

 
Zapraszamy na Koncert Jazz Cocktail !

Bohaterką kolejnego „Koncertu w Altanie” w niedzielę 16 sierpnia będzie Monika Malec. Początek koncertu „Jazzowy Cocktail” o godz. 17.00, wstęp wolny.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Salonem Urody
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora - Centrum Medyczne Med-Gastr
Akademia Wolontariatu Seniora II

Regionalne Centrum Wolontariatu „ Centerko” przy Stowarzyszeniu „ Pomost” serdecznie zaprasza osoby 60+ do udziału w projekcie pt” Akademia Wolontariatu Seniora II”, którego celem jest aktywizacja seniorów  poprzez wolontariat oraz różne aktywne formy spędzania czasu wolnego. 
Noc Spadających Gwiazd !!

Wraz z łódzkim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym serdecznie zapraszamy 12 sierpnia do Ogrodu Botanicznego na noc spełniających się życzeń czyli Perseidy 2015.
Gramy w parkach !

Fundacja "Instytut Działań Twórczych" zaprasza do wzięcia udziału w cyklu wydarzeń "Gramy w parkach!". Od lipca do września w łódzkich parkach będziemy uczyć gier z różnych stron świata*.
Konkurs Zielonej Łodzi

Zielona Łódź zaprasza wszystkich miłośników łódzkiej przyrody do udziału w nowym konkursie. Chcielibyśmy - z Waszą pomocą - znaleźć najwyższe łódzkie drzewo
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Szubert Medical
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Biurem Nieruchomości Tera
URODZINY ŁODZI 24-26 LIPCA

Serdecznie zapraszam do udziału w Urodzinach Łodzi. Z okazji 592. rocznicy nadania praw miejskich Łodzi, w dniach 24-26 lipca czeka na Państwa wiele atrakcji.​
Wycieczka rowerowa po Łodzi

W najbliższą sobotę 25 lipca Zielona Łódź wraz z rowerologia.pl zaprasza na wycieczkę rowerową po Łodzi.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Niepublicznym Zakładem Opiekuńczo Leczniczym "Dom Pomocy Rodzinie"
Wycieczka do Portu Lotniczego Łódź oraz Grupowej Oczyszczalni Ścieków

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza na kolejny spacer, który odbędzie się już 1 sierpnia o godz. 10.00. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora Uzdrowiskiem Wysowa S.A.
Świetlica dzienna dla osób starszych

Stowarzyszenie Alzheimerowskie Oskar zaprasza osoby starsze oraz cierpiące na zaburzenia pamięci spowodowane m.in. przez zespoły otępienne do skorzystania z dziennej świetlicy.
Spacer śladami rodziny Herbstów

Już w najbliższą sobotę tj. 18 lipca o godzinie 12:00 -13:30 zapraszamy w imieniu Muzeum Pałacu Herbsta na spacer poświęcony Annie Marii Herbst.
Letni Koncert w Altanie

Na letnie popołudnie z przebojami Franka Sinatry, Edith Piaf i Hanki Ordonówny w najbliższą niedzielę 19 lipca o godzinie 17:00 zapraszają Akademia Muzyczna w Łodzi i „Zielona Łódź”.
Dziadku, Babciu zabierz wnuka do Muzeum Miasta

 Bezpłatne zajęcia z cyklu Akademia Małego Kustosza "Wpadnij na Bałuty" 16 lipca (czwartek), godz. 12:00-14:00
Miejska Rada Seniorów zaprasza na cykl spotkań z seniorami

Porozmawiajmy o: Pudełku Życia, Karcie Seniora oraz o problemach osób starszych w Łodzi i na Osiedlu 
Pasażerowie o Pasażerach

Ankieta MPK Łódź ma wskazać, jakie zachowania najbardziej przeszkadzają łodzianom korzystającym z komunikacji miejskiej. Za komfort podróży odpowiadają również sami pasażerowie MPK, którzy z pewnością chcą przejeżdżać przez Łódź w przyjemnej atmosferze.​
Zapraszamy na wycieczkę !

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza na kolejny spacer, który odbędzie się już 18 lipca br. (sobota), rozpoczęcie o godz. 10.00. Wycieczka obejmować będzie zwiedzanie Teatru Muzycznego, spacer ul. Północną i Parkiem Staromiejskim oraz zwiedzanie Teatru Powszechnego. Zakończenie ok. godz. 13.00. 
Latający Dom Kultury w Parku Podolskim

Podróż do krainy „Wyobraźnia” pilotują w tym roku m.in. Piraci, Kowboje, Cyrkowcy i Muzycy. W programie imprez przewidziane są przedstawienia dla dzieci, warsztaty muzyczne i plastyczne, artystyczne malowanie twarzy oraz rozmaite gry i zabawy z animatorami.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Gabinetem Masażu Leczniczego
Spacer "Zielono nam!" z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

W 100. lecie przyłączenia Bałut do Łodzi Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zaprasza na cykl spacerów pt. "Chodź na Bałuty. Jest wtorek". START ZAWSZE O 17.00 
Sobotnie spacery z przewodnikiem po Łodzi

Oddział Łódzki PTTK im. Jana Czeraszkiewicza zaprasza do udziału w spacerach po Łodzi .
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z oferta nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Sklepem Medycznym Pomoce Dla Seniora
Noc pod spadającymi gwiazdami w Parku Źródliska

EC 1 Łódź Miasto Kultury i Tubajka rodzinna sklepo-kawiarnia zapraszają do Parku Źródliska, wieczorem 12 sierpnia.
ZIP - nowa funkcjonalność

Od 1 lipca NFZ wprowadził nową funkcjonalność w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta – możliwość odbioru danych dostępowych przez pełnomocnika.
Kino Przytulne ŁDK - wakacyjny repertuar

Kino Przytulne ŁDK (ul. Traugutta 18, tel.887-740-740, www.kinoprzytulne.pl) przygotowało dla mieszkańców i turystów spędzających tegoroczne wakacje w Łodzi specjalną ofertę filmową. 
Eko- senior, czyli porozmawiajmy na działkach o zdrowiu, diecie i ekologii.

Fundacja "Rodzice Przyszłości" zaprasza wszystkich działkowców 60+ na spotkania i bezpłatne konsultacje z doświadczonymi ekspertami z zakresu dietetyki, zdrowej żywności i zdrowego odżywania, a przede wszystkim ekologicznych upraw w przydomowych ogródkach. 
Polówka 2015

Podczas tegorocznego Letniego Festiwalu Filmowego zobaczymy aż 61 filmów. Nowością będą cztery nowe lokalizacje - Park Ocalałych, Wytwórnia, Ikea i EC1 oraz nowe sekcje tematyczne. Polówka potrwa do 3 września. Pokazy będą się rozpoczynały o godz. 21.
Kolejna edycja Łódź Street Food Festival

Weekend 11-12 LIPCA 2015 r. proponujemy spędzić na Piotrkowskiej 217. Jak zawsze będzie duży wybór świetnego jedzenia - pojawią się restauracje i food trucki z całej Polski 
Akademia Zdrowego Życia na 60 z plusem!

Jeśli jesteś osoba pragnącą nauczyć się jak prowadzić zdrowy tryb życia i zdobyć umiejętności dbania o siebie w wymiarze cielesnym i psychicznym, ten projekt jest właśnie dla Ciebie!
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Salonem Fryzjersko-kosmetycznym ANETA KREUJE 
CAS - wakacyjna oferta dla Seniorów

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami organizowanymi w Centrach Aktywnego Seniora w okresie wakacyjnym. 
Lato z Zieloną Łodzią - wydarzenia cykliczne

Zachęcamy do zapoznania się z listą cyklicznych wydarzeń realizowanych przez Zieloną Łodź w okresie wakacyjnym 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Salonem Fryzjerskim Metamorfoza 
Wycieczka rowerowa - Sztuka w przestrzeni publicznej

5 lipca zapraszamy na wycieczkę rowerową  śladami dzieł sztuki znajdujących się w łódzkich parkach - i szerzej - w przestrzeni publicznej. 
Joga z Zieloną Łodzią !

W niedzielę 28 czerwca Zielona Łódź ruszama z cyklicznymi zajęciami JOGA w PARKU. To już trzeci sezon spotkań realizowanych w ramach projektu. Zaprasamy seniorów do aktywności fizycznej !
Rajd Pieszy "Senior na Wzniesieniach"

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego zaprasza wszystkich seniorów na I Rajd Pieszy "Senior na Wzniesieniach", który odbędzie się  w dniu 9 lipca (czwartek) w Centrum Zarządzania Szalakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 86. Zapisy do 3 lipca !
BADANIA I KONSULTACJE W NFZ

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w dniu 27 czerwca 2015 r. (sobota) w godzinach 9.00 – 14.00 Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia - ul. Kopcińskiego 56 sala obsługi - będzie otwarty dla pacjentów
"AKTYWNE LATO SENIORA " - REKRUTACJA

Fundacja Edukacyjna SIŁACZKA zaprasza wszystkich seniorów do uczestnictwa w bezpłatnych, wakacyjnych, rekreacyjnych zajęć sportowych. Rekrutacja potrwa do końca czerwca. 
Szkolenie z Pierwszej Pomocy - ZAPISY

Urząd Miasta Łodzi wraz z Kołem Naukowym Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi mają zaszczyt zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy medycznej. 
Integracyjne kółko teatralne

Ośrodek Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Caritas Archidiecezji Łódzkiej pragnie zaprosić seniorów z województwa łódzkiego do udziału w projekcie: Integracyjne Kółko Teatralne dla osób 50+.
Wycieczki do łódzkich cudów funduszy europejskich.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza na cykl wycieczek do łódzkich cudów funduszy europejskich, które odbywać się będą w okresie czerwiec-wrzesień 2015 roku w Łodzi.
"Kolory Polski" - Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej

"Kolory Polski" to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla Seniorów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Centrum Medycyny Nowa Europa
Plenerowe warsztaty fotograficzne !

Zapraszamy na plenerowe warsztaty fotograficzne dla początkujących. Skorzystać z nich mogą wszyscy, którzy chcą nauczyć się podstaw fotografowania. 
Bałuty: mitologia/ faktografia - wystawa

Z okazji 100-lecia przyłączenia Bałut do Łodzi Muzeum Miasta Łodzi zaprasza do odwiedzenia nowej wystawy pt. „Bałuty: mitologia/faktografia”. Ekspozycja czynna będzie od 1 czerwca do 27 września 2015 r. przy ul. Ogrodowej 15.
II Ogólnopolska Parada Seniorów

II Ogólnopolska Parada Seniorów przejdzie ulicami Warszawy już 20 czerwca. Energetyczne wydarzenie organizowane przez DJ Wikę i Fundację ZACZYN to próba pokazania potencjału wielkiej grupy społecznej osób 60, 70 czy 80+. 
Piknik sąsiedzki z Muzeum Miasta Łodzi

W najbliższą sobotę w domu urodzenia Karla Dedeciusa - wybitnego tłumacza i popularyzatora literatury polskiej w Niemczech odbędzie się piknik sąsiedzki połączony z warsztatami.
Zapraszamy na Spektakl "8 Kobiet" !!

Grupa Teatralna ROINES działająca W Uniwersytecie Trzeciego Wieku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi zaprasza serdecznie na spektakl "8 Kobiet" w dniu 12 czerwiec 2015 , godzina 14:00 ul Rewolucji 1905 r. nr 52 , aula G1 Wstęp wolny!

 
Bezpłatne Badania Profilaktyczne

Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaprasza Seniorów oraz wszystkich chętnych mieszkańców Łodzi do skorzystania z akcji Przystanek Zdrowia Łódź – bezpłatne badania profilaktyczne.
Łódzka Akademia Zdrowia

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia oraz towarzyszące mu zajęcia gimnastyczne dla seniorów. 
Zapraszamy na warsztaty !

W imieniu Fundacji Instytut Działań Twórczych zapraszamy na spotkanie warsztatowe poświęcone garncarstwu cypryjskiemu.
Spotkanie odbędzie się 23 czerwca (wtorek) o godzinie 17:30 w siedzibie naszej organizacji, przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73 w Łodzi
Warsztaty Senior w Sieci - zapisy

Zachęcamy do udziału w kolejnych warsztatach "Senior w Sieci" - tematem którym zajmiemy się podczas spotkania 12 czerwca będzie obsługa portalu Facebook. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Logofigle
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Gabinetem Stomatologicznym Pełny Uśmiech
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Gabinetem Medycyny Naturalnej Ananda Ayurveda
Miłe chwille na Montwille

Zapraszamy na piknik na osiedlu J.M.Mireckiego 7 czerwca 2015!
Wycieczka do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku

20 maja 2015 w ramach II  Łódzkich Senioraliów  32 Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku  otworzyła bramy dla grupy Seniorów. 
Zapraszamy na TARGI AKTYWNEGO I ZDROWEGO SENIORA

TARGI AKTYWNEGO I ZDROWEGO SENIORA podsumowujące "II Łódzkie Senioralia" będą okazją, aby spotkać w jednym miejscu organizacje, instytucje oraz firmy posiadające ofertę dedykowaną łódzkim Seniorom, nawiązać kontakt z ich przedstawicielami i móc dzięki temu aktywnie uczestniczyć w różnych wydarzeniach również po zakończeniu II edycji wydarzenia. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Fundaacją Filmową SE-MA-FOR
Bezpieczny Senior - zapisy na wykład

Zachęcamy do udziału w prelekcji, podczas której dowiecie się Państwo o zagrożeniach i oszustwach, których ofiarami padają najczęściej osoby 60+. Prelekcja odbywa się w ramach "II Łódzkich Senioraliów". 
Majówka w Ogrodzie Botanicznym

Ogród Botaniczny w Łodzi oraz Zielona Łódź (Zarząd Zieleni Miejskiej) zapraszają na plenerową imprezę „Majówka w Ogrodzie”, która odbywać się będzie w dniach 23-24 (sobota, niedziela) maja br.
Warsztaty dla opiekunów osób chorych na Alzheimera

Ośrodek Dziennego Pobytu i Terapii Zajęciowej dla Osób Starszych DOM NA ZDROWIU  organizuje bezpłatne warsztaty oraz wsparcie psychologiczne dla bliskich osób chorych na zespoły otępienne. 
II Łódzkie Senioralia - wydarzenia towarzyszące

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń towarzyszących odbywających się w ramach "II Łódzkich Senioraliów". 
II Łódzkie Senioralia - wydarzenia 23 maja

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach "II Łódzkich Senioraliów" w sobotę 23 maja 2015. 
II Łódzkie Senioralia - wydarzenia 22 maja

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach "II Łódzkich Senioraliów" w piątek 22 maja 2015. 
II Łódzkie Senioralia - wydarzenia 21 maja

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach "II Łódzkich Senioraliów" w czwartek 21 maja 2015. 
II Łódzkie Senioralia - wydarzenia 20 maja

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się w ramach "II Łódzkich Senioraliów" w dniu 20 maja 2015. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapozniania się z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Studio Foto-Sobieraj
PORA NA SENIORA Nowy program ŁOW NFZ dla Seniorów

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowego programu Łódzkiego OW NFZ zatytułowanego Pora na Seniora kierowanego przede wszystkim do Seniorów.
Teatr Powszechny zaprasza!

21 i 22 maja w ramach edukacji teatralnej zapraszamy seniorów na bezpłatne warsztaty teatralne oraz wycieczkę po kulisach teatru. Zajęcia poprowadzi aktor Teatru Powszechnego w Łodzi Andrzej Jakubas.
Ostatnie wolne miejsca na wykład w Urzędzie Miasta Łodzi - zapisy

Zachęcamy do udziału w  łączonym wykładzie Miejskiego Rzecznika Konsumentów oraz I Odzdziału ZUS w Łodzi , który odbędzie się w ramach "II Łódzkich Senioraliów" 18 maja w godzinach 11:00 - 13:00 w Małej Sali Obrad UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 104. 
Korekta / uzupełnienia do informatora "II Łódzkie Senioralia"

Prosimy o zapoznanie się z listą wydarzeń, które nie znalazły się w informatorze/ w których opisach pojawiły się błędy lub zostały zgłoszone po terminie przyjmowania zgłoszeń. 
Zapraszamy na inaugurację "II ŁODZKICH SENIORALIÓW"

Zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystej inauguracji drugiej edycji "Łódzkich Senioraliów"- przygotowaliśmy dla Państwa  wiele atrakcji, w tym wystęoy artystyczne grup seniorskich oraz koncert Zbigniewa Wodeckiego. Zapraszamy!
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęchamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera miejskiej karty seniora - Edukey
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Prywatnym Domem Opieki Spełnione Marzenie 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - Visit.Łódź
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Centrum Medycznym Retkińska
II ŁÓDZKIE SENIORALIA - 16-24.05.2015

Szanowni Państwo! Informujemy, że w dniach 16-24 maja odbędzie się druga edycja tygodnia dla Seniorów. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem 300 przygotowanych z tej okazji wydarzeń. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!!

Zchęcamy do zapoznania się nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Salonem fryzjerskim Guess
Zemsta w Teatrze Muzycznym - zniżka dla Seniorów

Agencja artystyczna Sollus zaprasza do Teatru Muzycznego w Łodzi na przedstawienie "Zemsta". Dla łódzkich Seniorów organizator zapewnia 50% zniżki na zakup biletów oraz 5 darmowych zaproszeń dla osób, które najszybciej zadzwonią pod wyznaczony numer telefonu. 
Zaproszenie na wystawę

 w imieniu Fundacji Udaru Mózgu serdecznie zapraszamy na inaugurację wystawy edukacyjnej pod hasłem „Manifest udarowy”, która będzie miała miejsce 29 kwietnia, w środę o godz. 11:00 w Centrum Handlowym „Manufaktura” (Aleja Dobrego Smaku, przy Pałacu Poznańskim). Projekt został objęty honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łodzi. 
 
Ogłoszenie.

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza wyniki głosowania do Miejskiej Rady Seniorów w Łodzi II kadencji.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania się z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Klinika Zdrowej Kości 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora!

Zachęcamy do zapoznania sie z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Wypożyczalnią Sprzętu Fitness Sport&Fitness 
Informacja o kandydatach do Miejskiej Rady Seniorów

Na podstawie §6 ust. 1 Statutu Miejskiej Rady Seniorów przedstawia się listę kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów.

 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapozania się z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora - Miejskim Ogrodem Zoologicznym
Zapraszamy 29 kwietnia o godzinie. 10 na spotkanie z pokazem filmu biograficznego Ary Sternfelda

Gościem honorowym spotkania będzie Gen pilot Mirosław Hermaszewski
Łódzka Akademia Zdrowia

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia - "Choroba zwyrodnieniowa stawów - czy musi boleć?", który odbędzie się 28 kwietnia 2015r. o godz. 16:00 w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi ul. Piotrkowska 104.
Fundacja Instytut Działań Twórczych zaprasza na spotkanie z seniorkami z Łotwy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizowane przez Seniorki – wolontariuszki z Rezekne (Łotwa). 
Pierwsze spotkanie już 10 kwietnia 2015 o godz. 15:00 w naszej siedzibie, przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73.

 
Warsztaty "Senior w Sieci"

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów "Senior w Sieci", która odbędzie się 10 kwietnia (piątek) o godz. 14.00, przy ul. Pomorskiej 251, w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (II P. sala 1.03).
Temat najbliższego spotkania:  "Podstawy bezpieczeństwa w Internecie"
Zapisy pod numerem tel: 42 638 47 30 lub pod adresem e-mail: seniorzy@uml.lodz.pl

Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Wesołych Świąt!!!

 
 

 

Niech te Święta Wielkanocne będą przepełnione radością, miłością i wewnętrznym ciepłem. Życzymy Wam prawdziwie świątecznych chwil spędzonych w gronie tych, których kochacie.

Wesołych Świąt życzy Zespół ds. Seniorów UMŁ :)

 Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznaia się z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Domem wypoczynkowym Malinowe Wzgórza w Beskidach
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z nowym Partnerem Miejskiej Karty Seniora - Tańcami w Kręgu
Łódzka Akademia Zdrowia

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia - "Zawroty głowy i zaburzenia równowagi oraz inne objawy z nimi mylone", który odbędzie się 24 marca 2015r. o godz. 16:00 w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi ul. Piotrkowska 104.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapozania się z nowym Partnerem Miejskiej Karty Seniora - Kliniką Kosmetyczną Esencja Piękności
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora !

Wszystkich Łódzkich Seniorów zapradzamy do zapoznania się z ofertą nowego partneram Miejskiej Karty Seniora - Primavera Spa 
PORANEK SENIORA

III Szpitaj Miejski im. dr K.Jonschera zaprasza wszystkich Seniorów na otwarte spotkanie "Poranek Seniora", które odbędzie się w czwartek 19 marca w godz. 10:00 - 11:00 w Przychodni Lecznicza ul. Lecznicza 6.
Telefon Życzliwości dla Seniorów

 

 
Łódzka Akademia Zdrowia

  

         

 

Zapraszamy  na kolejny wykład z cyklu Łódzka Akademia Zdrowia.
Zapraszamy na spotkanie z cyklu kultura prasłowiańska

Tematem  przewodnim będą potrawy wczesnośredniowieczne i ówczesne tradycje kulinarne.
Czas i miejsce: 19.03.2015, godz. 17:30, Fundacja Instytut Działań Twórczych

 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zapraszamy do zapoznania się z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Sanatorium Hopferówka w Połczynie Zdrój
II Łódzkie Senioralia 2015

Przed nami druga edycja „Łódzkich Senioraliów 2015”.

Zachęcamy do współtworzenia z nami tego wydarzenia oraz do włączenia się w działania na rzecz seniorów zamieszkujących nasze Miasto.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z nowym partnerem - Pizzerią In Centro
Życzenia dla wszystkich Pań

Drogie Panie,
Przesyłamy Wam moc najpiękniejszych życzeń z okazji Waszego Święta! Niech to słońce, które pojawiło się dzisiaj w Łodzi, rozpromienia Wasze życie każdego dnia :)
ZAPROSZENIE DLA PARTNERÓW ŁÓDZKICH SENIORALIÓW 2015 !!

Zapraszamy 10 marca 2015  podmioty działające na rzecz osób starszych, w tym organizacje pozarządowe, instytucje, Uniwersytety Trzeciego Wieku itp. do włączenia się w  organizację drugiej edycji „Łódzkich Senioraliów” 
Zapraszamy na spektakl "Ucieczka wycieczka" przygotowany przez Seniorów dla Seniorów!

Premiera 6, 11.03.2015 godzina 19:00 AOIA ul. Zachodnia 54/56
Marzec w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna

Zapraszamy do skorzystania z marcowej oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź -Górna.
Zielone spacery pomysłem na weekend

Wiosenne popołudnie łodzianie mogą spędzać na „zielonych" wycieczkach. Pomysłodawcą cyklu  jest zespół Zielonej Łodzi.
Sportowy marzec z MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza Seniorów wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wystarczy założyć wygodny strój sportowy, wyjść z domu i skorzystać z  oferty.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora - Ośrodkiem Wypoczynkowym ŁEBSKO
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego partnera Miejskiej Karty Seniora - TeoDorka Centrum Rehabilitacji i Wypoczynku w Ciechocinku
Konkurs SENIORZY w AKCJI - inkubator + dotacje

Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych, które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu. Szukamy osób, które pragną zdobyć nowe umiejętności, przydatne w swojej dalszej aktywności społecznej.
Zapraszamy do składania listó intencyjnych do 17 marca 2015
Koncert "Słodkie Lata 50, szalone lata 60" !!

Już 3 marca o godz. 19:00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, odbędzie się koncert Łódzkiego Teatru Piosenki "Żagiel". Będzie to muzyczna opowieść o Marii Koterbskiej, na którą serdecznie zapraszamy.​
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Teatr Lalek Arlekin zaprasza do zapoznania się z promocyjną  ofertą przygotowaną specjalnie dla łódzkich Seniorów
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Gabinetem Stomatologicznym Manhattan-Dent
Nowe Turnusy Rehabilitacyjne

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi turnusami rehabilitacyjnymi dla łódzkich Seniorów naszego stałego Partnera - Biura Turystycznego Przygodowo - Podróże
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zapraszamy do zapoznania się z nowym parterem Miejskiej Karty Seniora - Zakładem Kosmetycznym dla kobiet i mężczyzn !
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zapraszamy do zapoznania się z nowym partnerem Miejskiej Karty Seniora - Siecią Pizzerii Fiero!
IMPREZA W PARKU NA ZDROWIU !

W  niedzielę 15 lutego o godzinie 12.00 zapraszamy wraz z łódzkim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym na pokazy ratownictwa. Impreza odbędzie się w Parku na Zdowiu na największym stawie, w pobliżu głównej alejki wiodącej z ZOO do Lunaparku. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z nowym Partnerem Miejskiej Karty Seniora - Gabinetem Rehabilitacyjnym Rob-Med
Darmowe porady prawne i psychologiczne dla Seniorów
Konferencja partnera Miejskiej Karty Seniora - Brand Vital Polska

Jeden z Partnerów Miejskiej Karty Seniora - Brand Vital Polska
Zaprasza na konferencję nt. przyczyn niedosłuchu i pielęgnacji aparatów słuchowych

oraz

zasad refundacji środków ortopedycznych i pomocniczych  przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Konferencja odbędzie się w siedzibie BVP ul. Zachodnia 85 w dniu 19 lutego 2015 roku.
Festiwal "Łódź Miastem Talentów"

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi poszukuje talentów w trzech dziedzinach: moda, muzyka, taniec. Do udziału w konkursie zaproszone są osoby w każdym wieku, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści.
Nordic Walking dla Seniorów

W okolicach Stawów Jana spotykają się wielbiciele nordic walking, czyli sportowego spaceru z kijkami. 

Zobacz kalendarz sportowych wydarzeń MOSiR
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zapraszamy do zapoznania się z Nowym Partnerem Miejskiej Karty Seniora - Sanatorium Marta
Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2015 roku będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II w 1992 roku. Tego dnia będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz innych działań prozdrowotnych.
Wystawa poświęconą produkcji - „#IdaTheFilm"

Po wielkim, światowym sukcesie film Pawła Pawlikowskiego „Ida" powraca do Łodzi. Od 5 lutego do 31 maja 2015 w Muzeum Kinematografii otworzono wystawę poświęconą produkcji - „#IdaTheFilm"
Łódzka Akademia Zdrowia

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu: Łódzka Akademia Zdrowia.Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z nowym Partnerem Miejskiej Karty Seniora - Sklepami Internetowymi Litewskie Smaki i MarMar
ŁÓDŹKIE BIEGI NA NARTACH

Zielona Łódź wraz z Polską Organizacją Sportową i łódzkim MOSiRem zachęca łodzian do biegania na nartach. Zapraszamy na kolejne zajęcia:​
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z nowym Partnerem Miejskiej Karty Seniora - Gabinetami Stomatologicznymi MAK-LASER
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z Nowym Partnerem Miejskiej Karty Seniora - Siecią Księgarni REMA
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z Nowym Partnerm Miejskiej Karty Seniora - Sieci sklepów medycznych FOCUS
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapozanania się z ofertą Nowego Partnera KARTY SENIORA - Pizzerii Presto Kasjopea
Akademia Zdrowego Starzenia

Zapraszamy na II semestr Akademii Zdrowego Starzenia, organizowany przez Centrum Badań nad Zdrowym Starzeniem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Nowy Partner Programu Miejskia Karta Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Karty Seniora - Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW"
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera KARTY SENIORA - Biuro Usług Turystycznych WIgra s.c.
Wyszukiwarka kolejek oczekujących

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że na stronie internetowej http://kolejki.nfz.gov.pl/ prezentowane są informacje o pierwszych wolnych terminach udzielania świadczeń w placówkach medycznych, posiadających umowę zawartą z Funduszem.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera KARTY SENIORA- Teatru Pinokio 
Łódź Street Food Festival

24-25 stycznia 2015 r. - po raz pierwszy przez cały weekend - w Łodzi odbędzie się 5. edycja Festiwalu tzw. “jedzenia ulicznego”. Do tej pory była to impreza jednodniowe, ale od 2015 r. będziecie mogli próbować streetfoodowych przysmaków i w sobotę (godz. 11-19), i w niedzielę (godz. 10-18)
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera KARTY SENIORA- Greg Sp. z o.o. , który zaprasza jej posiadaczy do restauracji Galicja oraz Tawerna Pepe Verde mieszczących się na rynku C.H. Manufaktura
60+WOLONTARIAT - relacja ze spotkania

Podczas pierwszego spotkania w nowym roku mieliśmy przyjemność gościć w Małej Sali Obrad UMŁ Rzecznika Prasowego Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego w Łodzi Narodowego Funduszu Zdrowia- Panią Annę Leder
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera KARTY SENIORA- Kina Bodo 
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

KOCHANE BABCIE I DRODZY DZIADKOWIE - życzymy Wam, aby każdy dzień był Waszym Dniem, żebyście zawsze czuli się kochani i potrzebni , ale potrafili również znaleźć czas na odrobinę zdrowego egoizmu. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera KARTY SENIORA - Ośrodka Rehabilitacyjnego Leśna Polana 
Wykład z cyklu- Łódzka Akademia Zdrowia

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu: Łódzka Akademia Zdrowia. 
Zielona Łodź zaprasza

W środę 14 stycznia Zielona Łódź ma dla Państwa propozycję typu 3 w 1 - podziwianie widoków z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Łodzi, warsztaty fotograficzne oraz wycieczkę rowerową. 
"60+WOLONTARIAT"- styczniowe spotkanie

Informujemy,że zakończyliśmy zapisy na styczniowe spotkanie, podczas którego gościć będziemy Rzecznika Prasowego ŁOZ NFZ- Panią Annę Leder, która zapozna Państwa ze zmianami, które weszły w życie z dniem 2 stycznia 2015.
Seniorze! Odbierz swoje "Pudełko życia"

“Pudełko życia” ta projekt skierowany do osób starszych, schorowanych oraz samotnych mający na celu ułatwienie niesienia skutecznej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. 
Teatr Powszechny zaprasza Seniorów

Z myślą o społecznej misji teatru postanowiliśmy zaprosić Seniorów na niektóre nadchodzące spektakle w miesiącu styczniu. Wszyscy Państwo będziecie mogli zakupić bilet w cenie 10 złoty. 
Nowe rozkłady jazdy MPK przystosowane dla seniorów

Od piątku, 2 stycznia 2015 roku trasa linii autobusowej 74 stała się polem testowym nowego wyglądu rozkładów jazdy umieszczanych na przystankach komunikacji miejskiej. Jest to efekt współpracy pomiędzy Zespołem ds. Seniorów Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi a MPK-Łódź.
SZCZĘŚLIWEGO I AKTYWNEGO NOWEGO ROKU !

Sylwester i Nowy Rok zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji życzymy Państwu, aby uśmiech nie opuszczał Was nigdy, a noworoczne postanowienia nie były źródłem wyrzeczeń, tylko motywacją do ciągłego rozwoju i aktywności.
Koncert z cyklu "Filharmonia: O co tyle hałasu?!"

Z myślą o młodzieży i seniorach przygotowujemy edukacyjne koncerty z cyklu "Filharmonia: O co tyle hałasu?!",w związku z tym pragniemy zaprosić Państwa na koncertów, który odbędzie się w czwartek (18.12.2014)
Spotkanie z kuchnią ukraińską

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi serdecznie zaprasza na spotkanie z kuchnią ukraińską pt. „Świat od kuchni”.
Chanuka Święto Świateł

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi, Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense oraz HaMakom zapraszają 21 grudnia o 17.00 na wieczór chanukowy.
Muzeum Miasta Łodzi - nadchodzące wydarzenia

Zachęcamy do zapoznania się z listą wydarzeń organizowanych przez Muzum Miasta Łodzi w okresie 15-24 grudnia . 
"Łódź pod choinką" - jarmark bożonarodzeniowy

"ŁÓDŹ POD CHOINKĄ” to zupełnie nowy projekt , wskrzeszający ideę Jarmarków Bożonarodzeniowych z prawdziwego zdarzenia, na najważniejszej ulicy miasta.
"60+WOLONTARIAT"- relacja ze spotkania grudniowego

Tematem ostatniego w tym roku spotkania uczestników projektu "60+WOLONTARIAT", które odbyło się w Centrum Aktywnego Seniora w BOK "Rondo" była pierwsza pomoc. 
"Kolędy świata" - koncert pieśni Bożonarodzeniowych z różnych zakątków ziemi.

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana i Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi zapraszają 18 grudnia 2014 o 18.00 na wyjątkowy koncert kolęd z różnych stron świata. Pieśni wykonają Jurek i Gosia Dajuk wraz z zespołem Missio Musica.
Spotkanie z Arturem Chrzanowskim w Muzeum Miasta Łodzi

Spotkanie będzie dotyczyło działalności Artura Chrzanowskiego w Łodzi, odkąd się tu (przypadkiem) znalazł. W przyszłym roku będzie to dla artysty okrągła 20. rocznica i pretekst do podsumowania dotychczasowej kreatywnej drogi, przedstawienia ostatniego dużego projektu Getto XXI oraz koncepcji kolejnych
Oferta pracy dla osób 55+

Fundacja Normalne Miasto - Fenomen do realizowanych właśnie działań z zakresu kontroli obywatelskiej poszukujemy osób (w różnym wieku, w tym osoby 55+), które pomogą nam sprawdzić jak funkcjonują instytucje utrzymywane z naszych podatków. 
MOPS zaprasza na konferencję dla Seniorów

W dniach 15 oraz 16 grudnia 2014 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi organizuje konferencje - akcje informacyjne promujące wykorzystanie technik informacyjnych i Internetu przez seniorów w codziennym życiu. 
Zaproszenie od Partnera Miejskiej Karty Seniora

18 grudnia (czwartek)  2014 roku o godz. 18:00 Księgarnia PWN przy ul. Więckowskiego 13 w Łodzi serdecznie zaprasza na spotkanie z Maciejem Kronenbergiem współautorem książki „Stawkowy przewodnik filmowy”
Wystawa stroików świątecznych

Ogród Botaniczny w Łodzi zaprasza na „Wystawę i pokaz komponowania stroików świątecznych” w dniach 12-14 grudnia 2014 r. w godz. 9.00-17.00.Wystawa odbędzie się w budynku Ogrodu Botanicznego, wejście od ul. Retkińskiej 39/65. 
Gra miejska - Łódź widziana na nowo

Fundacja Edukacyjna SIŁACZKA zaprasza wszystkich chętnych seniorów do udziału w grze miejskiej pt. "Łódź widziana na nowo". Tematem gry i miejscem jej odbywania się będzie ulica Piotrkowska, jej historia, związane z nią ciekawostki oraz rozwijanie kreatywności, trenowanie pamięci seniorów
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z nowym Partnerem Miejskiej Karty Seniora - Gebinetami Stomatologicznymi DENTES
Szybka Terapia Onkologiczna

Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. W związku z tym – z myślą o pacjentach, czyli o Was – powstała szybka terapia onkologiczna, która zacznie obowiązywać 1 stycznia 2015 roku.
Konferencja "Nie bójmy się jesieni"

4 grudnia 2014 w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi odbyła się konferencja pn. "Nie bójmy się jesieni" zorganizowana przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w ramach programu Łódź - Zdrowe Miasto. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora - Salonu Optycznego Różowe Okulary. 
Weekend Mikołajkowy w Łodzi

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wszystkich, którzy pragną poczuć moc nadchodzących świąt, szukają smakołyków czy też pomysłu na prezent zapraszamy w bieżący weekend na specjalne wydarzenia:
Spacer z Zieloną Łodzią

Olbrzymi, 40 hektarowy teren Parku Poniatowskiego kryje przed spacerującymi wiele ciekawostek. Tu znajduje się m. in. mostek zakochanych, cmentarze żołnierzy radzieckich z czasów II w. św., budynek dawnej Szkoły Rękodzielniczo- Przemysłowej, korty tenisowe, a także tor do DIRT-u
Komunikat od Narodowego Funduszu Zdrowia

Prosimy o zapoznanie się z informacjami przekazanymi przez Łódzki Oddział NFZ dot. pakietu onkologicznego (strona dla pacjentów) , skierowań do okulisty i dermatologa, recept oraz Łódzkiego Oddziału NFZ dla Seniorów.
Jarmark Bożonarodzeniowy

Takiego jarmarku miejskiego jeszcze w Łodzi nie było. W tym roku na ulicy Piotrkowskiej stanie 30 kramów. Do kolejnych sześciu organizatorzy wybiorą w konkursie kreatywnych łodzian. W pasażu Schillera zostanie ustawione lodowisko i górka z 30-metrowym zjazdem.
Gala Wolontariatu 2014

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej Centerko zaprasza wszystkich, tych którzy kochają wolontariat, a działania społeczne stanowią sens i esencje życia.VII już edycja uroczystości, realizowana przez RCW "Centerko" odbędzie się już dzisiaj o 17.00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora - Centrum Medyczne SWISS MEDICUS
Zaproszenie od Partnera Miejskiej Karty Seniora

W Teatrze Rozrywki "Lutnia" przygotowaliśmy kolejne wydarzenie ze specjalną zniżka dla seniorów. Tym razem będzie to wyjątkowy koncert kolędowy "A słowo ciałem się stało...". W całości na żywo, bez podkładów muzycznych!
Targi Sztuki Studenckiej

Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na pierwsze Targi Sztuki Studenckiej. Podczas imprezy odwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia, a także kupienia oryginalnych produktów, które stworzyli studenci łódzkiej ASP.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora - ośrodka wypoczynkowego Wioska Rowerowa.
Mikołajki w Palmiarni

Tego dnia Palmiarnię odwiedzi Święty Mikołaj. Chętnie zapozuje do pamiątkowego zdjęcia i pomoże Rodzicom wręczyć prezenty przewidziane dla ich Pociech. Oprócz tego obdaruje Zwiedzających słodkościami i drobnymi upominkami od Zielonej Łodzi.
Wykład - Lepiej słyszeć to lepiej żyć

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Spraw Społecznych UMŁ w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu - Łódzka Akademia Zdrowia
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora - Restauracji Polskiej 
Warsztaty "Seniorze, seniorko trenuj pamięć z wnukami!"

Fundacja Edukacyjna SIŁACZKA zaprasza wszystkich chętnych seniorów do udziału w warsztatach Seniorze, seniorko trenuj pamięć z wnukami!", które odbędą się 6 grudnia. Od godziny 10.30 będą odbywały się wykłady z elementami warsztatowymi w Ośrodku Kultury Karolew. 
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora- Zrzeszeniem Transportu Prywatnego Taxi DWA DWA
Koncert z cyklu "Niedziela z muzyką u św. Mateusza"

Parafia Ewangelicko - Augsburska św. Mateusza w Łodzi, Piotrkowska 283, zaprasza w dniu 7 grudnia 2014 r. godz. 17:00na Koncert z cyklu "Niedziela z muzyką u św. Mateusza". (wstęp wolny)
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora - firmy Tromed 
Granie zbliża - spotkania przy grach planszowych

Przyjdź na spotkanie sam, lub z bliskimi. Co tydzień spotkanie z inną, nową grą. Poznaj zarówno proste gry dla początkujących jak i te bardziej skomplikowane. Dowiedz się czy najbardziej lubisz gry ekonomiczne, kościane, imprezowe a może przygodowe. 
Łódzkie Spotkania Teatralne w ŁDK

W weekend 5-7 grudnia w ramach 37. Łódzkich Spotkań Teatralnych w Łódzkim Domu Kultury będzie można obejrzeć nieodpłatnie 4 spektakle. 
Najbliższe wydarzenia w Muzeum Miasta Łodzi

W nadchodzącym tygodniu Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na wystawy, wernisaż, spotkanie z Remigiuszem Piotrowskim, autorem książek Ślepy Maks oraz koncert charytatywny.  
Wystawa kanarków i ptaków ozdobnych.

Łódzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych oraz Łódzki Dom Kultury zapraszają w dniach 29-30 listopada 2014 r. na wystawę kanarków i ptaków ozdobnych.
Propozycje na ostatni weekend listopada

To już ostatni weekend listopada. Wszystkich, którzy zamierzają ten czas spędzić w Łodzi zachęcamy do udziału w imprezach andrzejkowych. Będą warsztaty, wróżby oraz inne niespodzianki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 
Dni Bułgarii w Łodzi - II Edycja

Festiwal czas zacząć! Druga edycja Dni Bułgarii w Łodzi doda kolorytu późnej Jesieni. W tym roku do nas przycumują bułgarscy artyści z prawdziwego zdarzenia. 
IV Salon Ciekawej Książki

W ostatni weekend listopada zabytkowe wnętrza Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi gościć będą artystów pisarzy i poetów, przedstawicieli świata literatury oraz miłośników dobrej książki
Bezpłatny pokaz filmu "Ida" w Kinie Polonia

Miasto Łódź serdecznie zaprasza na pokaz filmu "Ida" dofinansowanego przez Łódzki Fundusz Filmowy. Pokaz organizowany jest w ramach projektu unijnego "Łódzkie Przyjazne Filmowcom". 
60+WOLONTARIAT- relacja ze spotkania

20 listopada wraz z uczestnikami projektu oraz Seniorami, którzy zgłosili chęć udziału w spotkaniu, odwiedziliśmy siedzibę Partnera Miejskiej Karty Seniora - Sklepu Medycznego Brand Vital.
"Nie bójmy się jesieni" - konferencja dla Seniorów

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych zaprasza Seniorów na konferencję pn. "Nie bójmy się jesieni" organizowaną w ramach programu Łódź - Zdrowe Miasto. 
AŻ Festiwal Akademii Muzycznej w Łodzi

Przed nami jeszcze dwa koncerty w ramach drugiej edycji AŻ Festiwalu, z udziałem gości z Polski i zagranicy oraz studentów i pedagogów Akademii. 
Psychologiczna Akademia Filmowa - Kino Przytulne ŁDK

Kino Przytulne ŁDK (ul. Traugutta 18, II piętro, sala 232) zaprasza na pokazy filmowe w ramach Psychologicznej Akademii Filmowej, poruszające problematykę psychologiczną, pedagogiczną i społeczną. 
Weekend z Zieloną Łodzią

Cały czas staramy się przekonać Państwa, że listopad to świetny miesiąc na spacery po parkach. Na najbliższy weekend Zielona Łódź przygotowała wyjątkowo dużo atrakcji.
Projekt "60+WOLONTARIAT" w Magazynie Aktywni 60+

2 października gościliśmy w Łodzi ekipę telewizyjną realizującą "Magazyn Aktywni 60+" - program , który zapoznaje widzów z aktywnymi seniorami oraz prezentuje m.in. działania rządowe skierowane do osób 60+ w poszczególnych województwach. 
Warsztaty teatralne dla Seniorów w MMŁ

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza W co drugi poniedziałek (od 3 listopada 2014 r. do 23 marca 2015 r.) na bezpłatne warsztaty teatralne, które są częścią ogólnopolskiego projektu „Dotknij Teatru”. Udział bezpłatny. 
Zaproszenie od Partnera Miejskiej Karty Seniora

W dniach 29-30 listopada zapraszamy na Dni Otwarte dla Seniorów, organizowane w Ośrodku Odnowy Biologicznej "Impuls".
Klub Podróżnika Seniora- spotkanie inauguracyjne

Wszystkie osoby , które interesują się tematyką podróżniczą, kulturą i ekologią zachęcamy do udziału w spotkaniu inaugurującym działalność Klubu Podróżnika Seniora.
Spotkania dla Seniorów w Teatrze Nowym

Wydarzenie specjalnie zaprojektowane dla seniorów. Począwszy od listopada zaprosimy dla Państwa artystów Teatru, by przy dobrej muzyce w tle, pachnącej kawie i cieście pogawędzić o praktyce scenicznej, historii, a co najważniejsze o życiu w sztuce.
Wystawa Rockandrollowa Generacja 60+

Fundacja Etnoinspiracje zaprasza Seniorów i Juniorów na sensualną wystawę Rockandrollowa Generacja 60+, realizowaną w ramach projektu Aktywna i twórcza (re)GENERACJA 60+, która odbędzie się 21 listopada br. 
60+WOLONTARIAT

Jeśli chcą Państwo być na bieżąco z wydarzeniami w Łodzi, spędzać aktywnie czas, brać udział w interesujących inicjatywach, poznawać nowych ludzi i służyć nabytą wiedzą swoim rówieśnikom- zapraszamy do udziału w projekcie "60+WOLONTARIAT".
Zaproszenie od Partnera Miejskiej Karty Seniora

W Teatrze Rozrywki "Lutnia" kolejny raz organizujemy imprezę, na którą zapraszamy wszystkich seniorów w naszym mieście. Ponownie przygotowaliśmy dla Was specjalną zniżkę.
Zielona Łodź zaprasza

Zielona Łódź, Ogród Botaniczny oraz Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Łodzi zapraszają w piątek na kolejne spotkanie z cyklu Jesień z gwiazdami w Botaniku. W sobotę odbędzie się natomiast siódme i ostatnie w tym roku spotkanie z rzeźbami i pomnikami w łódzkich parkach.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora - Sklepu Medycznego Brand Vital
Komunikat Miejskiego Zespołu ds. Wyborów Samorządowych

Dla wyborców, którzy nie uzyskali dotąd informacji o adresie swojej komisji wyborczej uruchomiono w Urzędzie Miasta Łodzi specjalny numer telefonu, pod którym można uzyskać pomoc w znalezieniu właściwej dla miejsca zamieszkania siedziby obwodowej komisji wyborczej.
Ostatnia Sesja Miejskiej Rady Seniorów

13 listopada 2014 r. odbyła się XIX Sesja Miejskiej Rady Seniorów , kończąca pierwszą kadencję. 
Weekend z Zieloną Łodzią

Jesień z gwiazdami w Botaniku, warsztaty fotograficzne, zajęcia rekreacyjne, spacer - to jedne z wielu atrakcji przygotowanych przez Zieloną Łódź na najbliższy weekend. 
Wykład- „Suplementy diety – korzyści i zagrożenia”

13 listopada 2014 r. w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi odbędzie się wykład „Suplementy diety – korzyści i zagrożenia”. Będzie to III prelekcja w ramach cyklu „Spotkania ze Zdrowiem”, którego organizatorem jest Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi, dr n. med. Urszula Sztuka-Polińska. 
Muzeum Pałac Herbsta dla Seniorów

Wykłady o sztuce i rzemiośle artystycznym oraz spacery do miejsc związanych z rodziną Herbstów i Scheiblerów są w ofercie Działu Edukacji Muzeum Pałac Herbsta dla zorganizowanych grup seniorów.
W poszukiwaniu zaginionego kwartału -ostatnie spotkanie

W poszukiwaniu zaginionego kwartału to projekt realizowany przez Muzeum Miasta Łodzi w 2014 r. mający na celu zbudowanie historycznej makiety fragmentu Łodzi oraz liczne działania edukacyjne z zakresu architektury i urbanistyki.
Mistrzowie Scen Łódzkich - część 3

W niedzielę 16 listopada o godzinie 16:00 Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na drugą odsłonę cyklu "Mistrzowie scen łódzkich"
Warsztaty fotograficzne z Zieloną Łodzią

Zielona Łódź zaprasza na kolejny cykl warsztatów fotograficznych w łódzkich parkach.Tym razem, w każdą sobotę listopada, będziemy uwieczniać piękne kolory jesieni.Udział w zajęciach bezpłatny.
Świetlny spektakl na Nowym Dworcu Fabrycznym

Światło i dźwięk=k na Nowym Dworcu Fabrycznym oraz widowiskowy pokaz trójwymiarowej animacji na budynku Łodzkiego Domu Kultury - w najbliższą sobotę (8 listopada).
Nocny marsz śladem historii

Zielona Łódź i Kompanja Brus zapraszają w najbliższą sobotę 8 listopda na Nocny Marsz śladem historii. Przeniesiemy się w czasy II wojny światowej i w mrocznym klimacie lasu na Brusie przeżyjemy niezwykłą podróż w czasie. 
Akademia Zdrowego Starzenia - WARSZTATY

Warsztaty stanowią interaktywną formę edukacji osób starszych, mającą na celu zapoznanie Seniorów z praktycznymi zasadami utrzymania optymalnego stanu zdrowia oraz wskazania możliwości odpowiedniej modyfikacji stylu życia. Na zakończenie Warsztatów każdy uczestnik otrzymuje materiały edukacyjne. 
Weekend w Łodzi

W ten weekend Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi zachęca do udziału w XX kweście na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków oraz w innych wydarzeniach kulturalnych.
Czym na cmentarz?Zmiany na łódzkich drogach

Już na kilka dni przed Wszystkich Świętych na łódzkich nekropoliach zaczyna być tłoczno. Dlatego policja i drogowcy w pierwszy listopadowy weekend szykują dla kierowców zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach.
Spacer z Zieloną Łodzią

Z przyjemnością informujemy, że Zielona Łódź organizuje cykl jesiennych spacerów. Przez cały październik, listopad i grudzień, w każdą niedzielę o 12.00, zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnych Jesiennych Spacerach.
Bezpłatne badanie stóp dla Seniorów

Łódzka Fundacja Rehabilitacji KAMIEŃ MILOWY zaprasza 30 października na nieodpłatne badanie stóp.Konsultacje przeprowadzą specjaliści z firmy ,,TROMED- zaopatrzenie ortopedyczne''.
Warsztaty "Senior w Sieci" - zapisy

Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Latarnikami Polski Cyfrowej organizuje warsztaty komputerowe "Senior w Sieci". Podczas zajęć zaproszeni goście przedstawiają funkcjonalności wybranych stron, serwisów i portali oraz uczą Seniorów jak bezpiecznie i w pełni wykorzystywać je do swoich potrzeb.
Akademia Wiedzy Filmowej "Kino Seniora"- kolejne spotkanie

Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek (30 października) o godz. 11:00 na piąte spotkanie Akademii Wiedzy Filmowej „Kino Seniora”!
Zaproszenie od Partnera Miejskiej Karty Seniora

Studio "De Best" zaprasza na bezpłatne październikowe prezentacje ćwiczeń bezwysiłkowych na łóżkach rehabilitacyjno-rekondycyjnych Slender Life.
Komunikat od Narodowego Funduszu Zdrowia

Łódzki Oddział NFZ w ostatnich dniach rozstrzygnął konkurs na leczenie w poradni geriatrycznej.
Wycieczka do łódzkich cudów funduszy europejskich

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza na ostatnią w tym roku wycieczkę z przewodnikiem z naszego cyklu wycieczek do łódzkich cudów funduszy europejskich.
Wycieczka rowerowa z Zieloną Łodzią

Zielona Łódź zaprasza do udziału w szóstej już wycieczce rowerowej szlakiem rzeźb i pomników w łódzkich parkach. 
Piszemy+ - warsztaty pisarskie

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów "Koncentrat" oraz Muzeum Miasta Łodzi zaprasza łodzian powyżej 60. roku życia  na warsztaty pisania wspomnień, realizowane w ramach niekomercyjnego projektu "PISZEMY+ PO RAZ DRUGI”.
Akademia Zaangażowanych Seniorów

Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi w przyszłym miesiącu organizuje serię warsztatów dla łódzkich seniorek i seniorów z zakresu aktywności obywatelskiej. Zapisy trwają do końca października. 
Europejski Dzień Seniora - 20.10.2014

Życzymy Państwu zdrowia, energii oraz nieustającego głodu wiedzy i przygód, którymi będziecie mogli "zarażać" młodsze pokolenie.  
Z wyrazami szacunku, Zespół ds. Seniorów.
Nowa oferta dla seniorów - MBP Łódź Górna

Wszystkich seniorów zapraszamy do zapoznania się z październikową ofertą Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Górna.
Piknik "Żyj zdrowo i kolorowo"

III Szpital Miejski im. Karola Jonschera w Łodzi w dniu 25.10. zaprasza mieszkańców Łodzi do udziału w pikniku „żyj zdrowo i kolorowo” na terenie Miejskiej Przychodni Lecznicza w Łodzi przy ul. Leczniczej 6. Szpital zaprasza również organizacje pozarządowe do udziału w konferencji „Dziś młodzi, jutro starzy - problemy zdrowotne polskich seniorów”​. 
Tydzień Kina Irańskiego w Kinematografie

Od 17 do 23 października w Kinie Kinematograf organizowany jest Tydzień Kina Irańskiego. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. Filmy z czytaną w języku polskim listą dialogową.
Spotkania - W poszukiwaniu zaginionego kwartału

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na cykl spotkań z ekspertami z całej Polski: przewodnikami, architektami, historykami sztuki, geografami. Wszystkie spotkania odbędą się w siedzibie Festiwalu Czterech Kultur, plac Wolności 5.Wszystkie wydarzenia są otwarte, a wstęp na nie jest bezpłatny.
Europejski Dzień Seniora w Teatrze Rozrywki "Lutnia"

Teatr Rozrywki "Lutnia " - partner Miejskiej Karty Seniora przygotował z okazji Europejskiego Dnia Seniora specjalne wydarzenia dla starszych mieszkańców naszego miasta.
Piernikalia 2014

VI Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Ruchu Seniorów „Piernikalia” to cykliczna impreza popularyzująca dorobek artystyczny seniorów realizowana w Poleskim Ośrodku Sztuki filia „Karolew” w Łodzi.
Dziady Staropoleskie

Dziady Staropoleskie to święto dzielnicy, składające się z wieczornej parady maskowej dla dzieci i dorosłych, która przemaszeruje Starym Polesiem w towarzystwie nadmarionet, muzyki, ognia i chorągwi. Paradę poprzedzi cykl wydarzeń towarzyszących.Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem.
Akademia Wiedzy Filmowej - Kino Seniora

Kino Charlie serdecznie zaprasza w najbliższy czwartek (16 października) o godz. 11:00 na trzecie spotkanie Akademii Wiedzy Filmowej „Kino Seniora”!
Warsztaty "Senior w Sieci" - zapisy

Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Latarnikami Polski Cyfrowej organizuje warsztaty komputerowe "Senior w Sieci". Podczas zajęć zaproszeni goście przedstawiają funkcjonalności wybranych stron,serwisów i portali oraz uczą Seniorów jak bezpiecznie i w pełni wykorzystywać je do swoich potrzeb.
Książka kucharska stworzona przez seniorów z Polski i Niemiec

Fundacja FERSO, wraz z niemieckim partnerem Jugendhilfe und Sozialarbeit zrealizowała Projekt Wolontariatu Seniorów pt. „Taste the Culture!" w ramach programu Grundtvig.
Kinematograf - oferta dla osób 60+

W wybrane niedzielne popołudnia (zawsze o godz. 15.00) Kinematograf zaprasza osoby 60+. Każdego widza, który ukończył 60 lat, zapraszamy po seansie do muzealnej kawiarni na filiżankę kawy lub herbaty (poczęstunek gratis).
MBP Łódź- Śródmieście - oferta dla Seniorów

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Śródmieście zaprasza seniorów do korzystania z bezpłatnej oferty kulturalnej w październiku 2014 r.
Łódzka Akademia Zdrowia

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Spraw Społecznych UMŁ w ramach programu Łódź - Zdrowe Miasto zaprasza na wykład z cyklu "Łódzka Akademia Zdrowia - Nadciśnienie płucne - złożone zagadnienia zdrowotne".
Warsztaty w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich poszukuje osób w wieku 60+ , które  będą odwiedzać  lokale wyborcze w swoim miejscu zamieszkania  i oceniać je pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych. Do wykonywania tego zadania Seniorzy zostaną przygotowani w trakcie 2 - dniowych warsztatów.
Spotkanie edukacyjne skierowane do osób z wszczepionym rozrusznikiem lub ICD

W imieniu pracowników Kliniki Elektrokardiologii Regionalnego Centrum Kardiologii im. dr. S. Sterlinga serdecznie zapraszamy na spotkanie edukacyjne „Co może robić osoba z wszczepionym rozrusznikiem lub kardiowerterem-defibrylatorem (ICD), a czego powinna unikać?”
Noc Otwartych Pracowni - wystawa i warsztat w OKU!

Pracownia OKO zaprasza na warsztat plastyczny i wystawę zdjęć z okazji Nocy Otwartych Pracowni w OFF Piotrkowska w ramach Łódź Design Festival. Wstęp wolny! START O 21:00​
Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich 2014

Łódzki Dom Kultury zaprasza wszystkich, którzy kochają teatr na 27. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich – ŁóPTA 2014. Bilety w cenie 3,00 zł do nabycia przed każdym spektaklem.
Wystawa „Owoce, warzywa, kwiaty”

Ogród Botaniczny – Wydział Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę „Owoce, warzywa, kwiaty”, która odbędzie się w dniach 10-12 października 2014 r. w godzinach 9-17. 
Akademia Zdrowego Starzenia - Semestr I

Zachęcamy do zapoznania się z programem wykładów Akademii Zdrowego Starzenia organizowanych przez Centrum Badań nad Zdrowym Starzeniem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zpoznania się z ofertą nowego Partnera Programu Miejska Karta Seniora - Centrum Podologicynego
MBP Łódź- Bałuty- oferta dla Seniorów

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Bałuty im. Stanisława Czernika zaprasza seniorów do korzystania z bezpłatnej oferty kulturalnej w październiku 2014 r.
Bezpłatne warsztaty arteterapeutyczne

DOM NA ZDROWIU w ramach realizacji projektu „Wsparcie dla osób z zaburzeniami otępiennymi i ich rodzin” organizuje bezpłatne warsztatyarteterapeutyczne oraz badanie funkcji poznawczych dla osób w wieku 60+ oraz ich opiekunów.
Nowy Partner Miejskiej Karty Seniora

Zachęcamy do zpoznania się z ofertą nowego Partnera Programu Miejska Karta Seniora - Centrum Medycznego TRIMEDIC
Poradnik dla opiekunów osób starszych

Zapraszamy Państwa do skorzystania z informatora, w którym znajdziecie m.in. informacje na temat praw przysługujących seniorom oraz ich opiekunom; pomocy oferowanej przez NFZ, ZUS, ośrodki pomocy społecznej oraz organizacje pozarządowe.
Warsztaty pisarskie dla Seniorów - DODATKOWE ZAPISY

Zapraszamy serdecznie do udziału w bezpłatnych warsztatach pisarskich przeznaczonych dla osób powyżej 60 roku życia, organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”. W związku z dużym zainteresowaniem otrzymaliśmy zgodę na poszerzenie listy uczestników. 
Jesienne spacery z Zieloną Łodzią

Zielona Łódź wznawia cykl jesiennych spacerów. Przez cały październik, listopad i grudzień, w każdą niedzielę o 12.00, zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnych Jesiennych Spacerach.
Spektakl "Przeminęło z Foggiem"

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi zaprasza 7 października na spektakl w ramach obchodów drugich urodzin Łódzkiego Teatru Piosenki. 
"W poszukiwaniu zaginionego kwartału" - spotkania z ekspertami

"W poszukiwaniu zaginionego kwartału" to projekt realizowany przez Muzeum Miasta Łodzi. Jego głównym celem jest podnoszenie wiedzy łodzian z zakresu historii, dziedzictwa kulturowego, architektury, urbanistyki i planowania przestrzennego. 
Zajęcia plastyczne dla dorosłych

Instytut Działań Twórczych oraz 3 Piętra zapraszają do udziału w warsztatach plastycznych realizowanych w ramach projektu  „3 Piętra – wolontariusze, twórczość, rozwój!”
Bezpłatne seanse dla seniorów w Kinie Charlie

Kino Charlie zaprasza na bezpłatne pokazy filmów w dniach: 7 października ("Ida") oraz 8 października ("Asfaltowe kwiaty" , "Spłonie, kto najbliżej ognia stoi" )
Zajęcia samoobrony dla kobiet w wieku 40+

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi zaprasza panie na osiem spotkań odbywających się w Hali Sportowej przy ul. ks. Skorupki 21. Każde z nich będzie trwało półtorej godziny.


Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Życzymy Państwu radości z małych rzeczy, oraz siły i odwagi w dążeniu do spełniania marzeń i realizacji planów.
Z wyrazami szacunku, 
Zespół ds. Seniorów
IV edycja Light.Move.Festival. Łódź 2014

Light Move Festival 2014 potrwa od 10 do 12 października. Oprócz kamienic rozświetlony zostanie też Park Staromiejski.
Wycieczki do łódzkich cudów funduszy europejskich

Cuda funduszy europejskich w Łodzi? Tak! Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza na cykl wycieczek do łódzkich cudów funduszy europejskich.
Rowerowe wycieczki po Łodzi

Rowerowa Łódź zaprasza na kolejną odsłonę rowerowych wycieczek po Łodzi z przewodnikiem.Wszystkie wycieczki odbywają się w dni wolne od pracy (niedziele lub święta) oraz startują o godz. 11 z Pasażu Schillera (ul. Piotrkowska 112).
Akademia Wiedzy Filmowej - Kino Seniora

Aby wzbogacić i uatrakcyjnić ofertę dedykowaną starszym pokoleniom widzów, Kino Charlie stworzyło własny projekt edukacyjno-integracyjny, Akademia Wiedzy Filmowej „Kino Seniora”.
Wykład „TAK dla szczepień”

2 października 2014 r. w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi odbędzie się wykład „TAK dla szczepień”.
Wycieczka rowerowa z Zieloną Łodzią

Zapraszamy na piątą już wycieczkę szlakiem rzeźb i pomników na terenie Łodzi. Tym razem zobaczymy m.in. rzeźby i pomniki przy ulicy Piotrkowskiej oraz tereny dawnych zakładów Unionteks przy ul. Tymienieckiego.
Zaproszenie od Partnera Miejskiej Karty Seniora

Studio "De Best" zaprasza na bezpłatne wtorkowe prezentacje ćwiczeń bezwysiłkowych na łóżkach rehabilitacyjno-rekondycyjnych Slender Life. 
Bezpłatne warsztaty arteterapeutyczne

DOM NA ZDROWIU w ramach realizacji projektu „Wsparcie dla osób z zaburzeniami otępiennymi i ich rodzin” organizuje bezpłatne warsztatyarteterapeutyczne oraz badanie funkcji poznawczych dla osób w wieku 60+ oraz ich opiekunów.
III Łódzkie Forum Seniora

W imieniu Miejskiej Rady Seniorów zapraszamy na Trzecie Forum Łódzkich Seniorów pod hasłem „Przywrócimy uśmiech i radość seniorom” , które odbędzie się 23 września 2014r. o godz. 14.00 w Dużej Sali Obrad UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 104.
Parada "Maluchów"

W sobotę, 20 września o godz. 14 ulicą Piotrkowską przejedzie około 80 małych fiatów. Po zakończeniu przejazdu maluchy będzie można obejrzeć na rynku Manufaktury. 
Wycieczka autobusowa szlakiem łódzkich murali

Galeria Łódzka oraz Fundacja Urban Forms zapraszają na dwie wycieczki autobusowe szlakiem murali Galerii Urban Forms.
Literackie Podwórko + Slam Poetycki

W programie m.in. targi wydawnictw, wystawa Projekt Szpilki, slam poetycki oraz koncerty Revlovers i Babu Król. Na wydarzenie, które odbędzie się 20 września przy Piotrkowskiej 17, zaprasza na  Grupa Inicjatywna, "Niebostan", Świetlica KP w Łodzi i Dom Literatury w Łodzi.
Łódzki Dzień Legionów 2014

Sto lat temu Józef Piłsudski na czele ze swoim najwierniejszym wojskiem rozpoczął rekrutować żołnierzy do Legionów Polskich. Chcąc upamiętnić rocznicę czynu legionowego Jednostka Strzelecka 4008 Łódź zaprasza na Łódzki Dzień Legionów 2014.
Spacery po Łodzi - 19-21 września

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami spacerów po Łodzi organizowanych przez: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej, Muzeum Miasta Łodzi, Przewodników Łódzkich TOTUTOTAM oraz Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju „REGIO” 
VII rajd pieszo-rowerowy szlakiem Łódzkich Schronów

Kompanja Brus zaprasza wszystkich chętnych na VII rajd pieszo-rowerowy szlakiem Łódzkich Schronów- będący zamknięciem sezonu letniego.Po raz pierwszy będzie można zobaczyć schron znajdujący się w Parku im. Józefa Piłsudskiego 
Wycieczka rowerowa z Fundacją Jagiełło

Serdecznie zapraszamy na dwie rowerowe imprezy w najbliższy weekend. 20 bm. (sobota) zapraszamy na V Nocny Rajd Rowerowy. Startujemy ze Starego Rynku -zbiórka o 21.45. 
Łotwa w oczach seniorek – wolontariuszek Fundacji Instytut Działań Twórczych

Serdecznie zapraszamy na relację naszych wolontariuszek Barbary oraz Lucyny z wolontariatu na Łotwie w ramach projektu  „Dancing throug Europe!” -  „Tańcząc po Europie”, realizowanego przy wsparciu Unii Europejskiej. 
„Babie Lato w Białej Fabryce"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma zaszczyt zaprosić na trzecią edycję imprezy „Babie Lato w Białej Fabryce”, która będzie miała miejsce 20 i 21 września 2014 r. na terenie Muzeum.
Powitanie jesieni z Zieloną Łodzią - piknik

Zielona Łódź zaprasza na piknik rodzinny z wieloma atrakcjami."Powitanie jesieni z Zieloną Łodzią"- 21 września (godz.12-17), okolice muszli koncertowej Parku na Zdrowiu. 
Mistrzowie Scen Łódzkich - część 2

W niedzielę o godzinie 16:00 Teatr Powszechny zaprasza na drugą odsłonę cyklu "Mistrzowie scen łódzkich". Będzie to spotkanie z wybitnymi aktorami-seniorami Teatru Powszechnego w Łodzi - Barbarą Połomską, Januszem Kubickim i Michałem Szewczykiem.
Ostatni kurs Tramwajowej Linii Turystycznej 2014

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza 21 września na ostatni przejazd Tramwajową Linią Turystyczną oraz do odwiedzenia Zajezdni Muzealnej Brus
Oferta specjalna dla posiadaczy MIEJSKIEJ KARTY SENIORA

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na zorganizowany pobyt grupowy w Sanatorium Ustroń - 7 dni z zabiegami rehabilitacyjnymi oraz dodatkowymi atrakcjami w wyjątkowej cenie 685 zł/osoba przygotowaną przez Ośrodek Magnolia & Ośrodek Tulipan.
Łódzka Akademia Zdrowia

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych serdecznie zaprasza na rozpoczęcie kolejnego roku wykładów w Łódzkiej Akademii Zdrowia. 
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Zapraszamy do udziału w ogólnoeuropejskim wydarzeniu jakim jest Tydzień Zrównoważonego Transportu. W dniach 16-22 września 2014 zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które mają na celu zachęcenie mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych.
Warsztaty pisarskie dla Seniorów

Zapraszamy serdecznie do udziału w bezpłatnych warsztatach pisarskich przeznaczonych dla osób powyżej 60 roku życia, organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”. 
Sobota z Budżetem Obywatelskim

Niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu poznać projekty zakwalifikowane do II edycji BO i ich autorów.
Bezpłatne badania profilaktyczne

Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z Kuratorium Oświaty zapraszają 16 września br. na badania profilaktyczne i pokazy pierwszej pomocy towarzyszące XII Międzynarodowej Konferencji “Edukacja XXI wieku i jej wykorzystanie w ratownictwie i pierwszej pomocy. Nowatorskie rozwiązania i technologie”.
Projekt "Tu mówi miasto" - zapisy

Teatr Pinokio w Łodzi poszukuje osób dorosłych, młodzieży oraz dzieciaków do udziału w warsztatach w ramach projektu „Tu mówi miasto”.
"Akademia Wolontariatu Seniora" - spotkanie warsztatowe

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „Centerko” serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla wolontariuszy 60+, które odbędzie się w dn. 01.10 (środa) o godz. 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Próchnika 7 (Ip.). 
Propozycje na weekend w Łodzi

Zachęcamy do zapoznania się z listą  wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych sporządzoną przez Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi. 
TOTUTOTAM zaprasza na spacer

Przewodnicy TOTUTOTAM zapraszają na spacer szlakiem wiodącym śladami współtwórców ruchu oporu i innych bohaterów II wojny światowej
Wycieczka rowerowa z Fundacją Jagiełło

Fundacja Jagiełło zaprasza na kolejną niedzielną rowerową wycieczkę w dniu 7 bm.W ramach wycieczki uczestnicy wezmą udział w Festiwalu Dobrej Żywności - Księżackie Jadło. 
FiftyPlus - szkolenia z zakresu obsługi komputera i internetu

HRP Group zachęca  wszystkich aktywnych seniorów, chcących poszerzyć swoje umiejętności z dziedziny komputerów, do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych.
Nowy Partner Programu Miejska Karta Seniora

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Miejskiej Karty Seniora - firmy Availo, świadczącej telefoniczne usługi prawne