www.seniorzy.lodz.pl
Strona główna Facebook Bip

Sobota, 22 Lipca 2017


Cyfrowi Latarnicy



Pierwsze kroki w sieci - poradniki

Poradniki i podręczniki przygotowane dla nieinternautów pokazujące jak internet może pomóc dojrzałym Polkom i Polakom w codziennym życiu.




Serial "Latarnicy.pl"

„Latarnicy.pl” to tytuł cyklu 12 programów poświęconych pracy Latarników Polski Cyfrowej oraz aspektom życia związanym z internetem.

Program pokazuje historie Latarników Polski Cyfrowej oraz osób z pokolenia 50+, które stawiają pierwsze kroki w internecie, a dzięki temu otwierają się na zupełnie nowe możliwości.

Internet dziś to narzędzie ułatwiające dostęp do rynku pracy, rozrywki czy informacji – i o tym opowiadać będą zarówno ci, którzy dopiero przełamali barierę jak i ludzie, dla których internet jest sposobem na życie. O praktycznych zaletach internetu jak i bezpieczeństwie w sieci powiedzą ludzie znani, naukowcy, dziennikarze, a przede wszystkim użytkownicy.




Muzyka i internet w łódzkich parkach

Wakacje, ładna pogoda sprzyjają spacerom alejkami łódzkich parków, tym bardziej, że w tym roku sporo się w nich dzieje. Latarnicy Polski cyfrowej postanowili pokazać, że w otoczeniu zieleni również można korzystać z internetu.