www.seniorzy.lodz.pl
Strona główna Facebook Bip

Piątek, 28 Lipca 2017


KulturaCENTRALNE MUZEUM WŁÓKIENNICTWA W ŁODZI

Łódź ul.Piotrkowska 282
tel. 42 683 26 84 / 42 638 26 85
http://cmwl.pl

 

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora:
- Bilet wstępu na wszystkie wystawy w cenie 8 zł
- Bilet indywidualny na jedną wystawę stałą lub jedną czasową lub wszystkie wystawy stałe w Skansenie w cenie 6 zł
- Bilet na warsztaty w cenie 8 zł
- Bilet na wydarzenia towarzyszące w cenie 4 zł
- Bilet wstępu z oprowadzaniem przez przewodnika dla grupy 10-30 osób w cenie 10 zł od osoby
TEATR WIELKI

Łódź pl. Dąbrowskiego
tel. 42 647 20 00
http://www.operalodz.com

 

 

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: 

- spektakle Halka : 28.01.29.01 Holender Tułacz: 03.03, 05.03 Don Giovanni: 06.04, 07.04 w poromocyjnej cenie 35 zł (I strefa) i 30 zł (strefa II)
- Organizowanie wycieczek po teatrze dla uczestników programu MKS zorganizowanych w grupy od 10 do 30os.  – bilety w cenie  1 zł / os.
- Rabat w wysokości 2 zł od biletu na Magiczne Moce Sceny dla uczestników programu MKS  zorganizowanych w grupy min. 10 os. Magiczne Moce Sceny to seria comiesięcznych, trwających około godziny spotkań edukacyjnych na widowni Teatru Wielkiego w Łodzi. Formuła zajęć jest dwuczęściowa i została pomyślana w taki sposób, by była atrakcyjna zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców.
W bieżącym sezonie pierwszą część każdego ze spotkań poświęcamy prezentacji kunsztu wybranych pracowni technicznych naszego teatru, natomiast w drugiej części proponujemy obejrzenie pokazu działania maszynerii scenicznej z jednoczesną nauką podstawowej terminologii teatralnej. Koszt biletu  5  zł
- Pierwszeństwo w informowaniu Seniorów o wydarzeniach bezpłatnych w Teatrze np. Spotkania w Sali Kameralnej czyli najnowsza propozycja spotkań edukacyjnych Teatru Wielkiego w Łodzi.
Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu, zawsze w poniedziałek o godz. 18.00 (wejściówki bezpłatne dostępne w kasach Teatru)
TEATR NOWY im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Łódź ul. Zachodnia 93
tel. 42 6334494
                                               www.nowy.pl

 

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora:
Bilety na wszystkie spektakle w cenie 25 zł zamiast 60 zł . Oferta nie dotyczy premier i imprez obcych.
FUNDACJA FILMOWA SE-MA-FOR

Łódź, ul. Targowa 1/3B 24
tel. 42 682 26 01
                                   
www.se-ma-for.com
 

Muzeum to jedna z najciekawszych łódzkich placówek kultury, powołana by promować animację, dorobek oscarowego studia Se-ma-for oraz szeroko pojętą sztukę audiowizualną. Powstałe na kanwie utworzonego w 2008 r. Muzeum Bajki, odeszło od tradycyjnej formy muzealnej na rzecz najnowocześniejszych rozwiązań. Dziś muzeum to już nie statyczne wystawy, ale sztuka animacji, której można dotknąć.
Treści wystaw tworzone są zgodnie z najnowszą ideą muzeum partycypacyjnego. Pulpity multimedialne, przestrzenne ekspozycje, storyboardy, dubbingowanie bajek czy gra światłem – takie fragmenty Se-ma-for Muzeum Animacji łatwo wciągają do wspólnej zabawy. Przystankiem każdej wycieczki są projekcje krótkometrażowych filmów we własnym, kameralnym Kinie Se-ma-for. Zasady multimedialności, interaktywności i partycypacyjności pozwalają zaangażować się w wystawę zarówno z perspektywy odbiorcy, jak i twórcy, inspirując do pogłębiania wiedzy, a być może też tworzenia własnych produkcji.

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora:
- cena biletu za zwiedzanie muzeum SE-MA-FOR oraz projekcja w kinie 12 zł (cena standardowa 20 zł)
TEATR LALEK ARLEKIN

Łódź, ul.1Maja
tel. 42 633 08 94
www.teatrarlekin.pl

Teatr "Arlekin" dąży do tego, by jak najpełniej zaspokoić wcale niemałe oczekiwania wielbicieli sztuki lalkowej - tych najmłodszych ale również i tych dorosłych. Nie ustaje w doskonaleniu starych i poszukiwaniu nowych rozwiązań technicznych i środków wyrazu artystycznego. Dba o to, by przybliżyć dzieciom powszechnie znane bajki, a zarazem stara się mówić o otaczającej nas rzeczywistości w sposób nowoczesny. W ofercie teatru znajdują się przedstawienia w tradycyjnych technikach lalkowych, działania łączące pracę z lalką z grą w tzw. "żywym planie", ale przede wszystkim spektakle wykonywane marionetkami zawieszonymi na długich 2,5 metrowych niciach. "Arlekin" jest jednym z nielicznych teatrów w świecie posługującym się tą trudną ale niesłychanie atrakcyjną techniką.

 

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora:

- bilety w stałej cenie 15 zł na spektakle dla widzów dorosłych. Miejska Karta Seniora upoważnia do zakupu jednorazowo maksymalnie 2 biletów w cenie promocyjnej.
TEATR PINOKIO

ul. Kopernika 16, Łódź 
42 636 59 88 
www.teatrpinokio.pl

Seniorzy korzystają z oferty Teatru Pinokio jako opiekunowie oraz organizatorzy czasu wolnego dzieci. Uczestniczą w spektaklach dla widzów dorosłych oraz spektaklach plenerowych. Oferujemy bezpłatne lub tańsze bilety na organizowane przez nas wydarzenia, o czym informujemy na stronie internetowej, Facebooku oraz telefoniczne.

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora:
- 20 zł dla widza dorosłego (Duża Scena)
- 25 zł dla widza dorosłego (Mała Scena)

 
KINO BODO

Spółdzielnia Socjalna ODBLASK
ul. Rewolucji 1905 r. 78/80, Łódź 
539 801 858 
www.kinobodo.pl 

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora

10% zniżki na ceny biletów na seanse filmowe 

 


TEATR ROZRYWKI "LUTNIA"

ul. Piotrkowska 243, Łódź
Kasa czynna od pon. do pt. w godz. 08:00 - 16:00, 
w weekendy w czasie spektakli.
kasa: 795 036 770 , zamówienia grupowe: 605-645-923
email: biuro@teatrlutnia.pl
www.teatrlutnia.pl


Teatr Rozrywki „Lutnia” zaprasza na przedstawienia, koncerty oraz występy najlepszych polskich kabaretów. Głównym założeniem teatru jest dobra zabawa. Stawiamy na komedię oraz lekkie spektakle wywołujące pozytywne emocje, o czym będą mogli się Państwo przekonać podczas najbliższych wydarzeń.

Dodatkowo w Teatrze Rozrywki „Lutnia” organizowane są imprezy skierowane głównie do seniorów. Występowali już u nas między innymi Jerzy Połomski oraz Halina Kunicka. Ceny biletów na te wydarzenia są zawsze przystosowane do możliwości finansowych seniorów. 

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora

10% zniżki na bilety


KINO CHARLIE

ul. Piotrkowska 203/205, Łódź
tel.: 42 636 00 92
e-mail: charlie@kinosfera.pl
www.charlie.pl

Kino Charlie zaprasza aktywnych i zaangażowanych seniorów, którzy kochają kino i dobre towarzystwo na seanse filmowe do Kina Charlie. Jeśli wiesz, że Twój dziadek lub babcia uwielbiają oglądać filmy i o nich dyskutować koniecznie zaproś ich do nas!
Chcąc przywrócić film, jako trwały element udziału emerytów w życiu kulturalnym, powołaliśmy do życia cykl seansów ŚRODA SENIORA. Specjalne dobrany repertuar filmowy, wyświetlamy w każdą środę (aż trzy projekcje!) Głównym celem jest zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz umożliwienie seniorom spędzenia wolnego czasu w sposób miły i kreatywny, poprzez możliwość regularnych spotkań z wartościowym, artystycznym repertuarem filmowym. i jego ofertą.

Środa Seniora w Kinie Charlie
Co tydzień dla naszych dojrzałych widzów: specjalnie dobrany repertuar, dogodne godziny projekcji oraz bilet za 10 zł. 

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora

2 bilety w cenie ulgowej (10 zł)

 


KINO ŁDK

ul. Traugutta 18, Łódź
tel.: 42 633 70 13
e-mail: kina@ldk.lodz.pl
www.ldk.lodz.pl


W 1999 roku do naszego kina zgłosiły się Uniwersytety Trzeciego Wieku Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej w sprawie organizowania dla słuchaczy pokazów filmowych. Początkowo seanse były okazjonalne, jednak z czasem zainteresowanie ze strony widzów z ŁUTW było tak duże, że obecnie właściwie cały repertuar jest układany pod kątem gustów i upodobań wiernych bywalców. Największe powodzenie mają filmy polskie, europejskie, laureaci festiwali filmowych, filmy obyczajowe i psychologiczne, biograficzne i historyczne, a także cykle filmowe (m.in. reżyserskie i aktorskie). Poza filmami fabularnymi ogromną popularnością cieszą się pokazy filmów turystycznych, dokumentów oraz rejestracje przedstawień teatralnych, operowych, operetkowych i baletowych. Często niektóre filmy dobierane są pod kątem tematów wykładów ŁUTW. Seniorzy mogą liczyć na przystępne ceny biletów - w zależności od tytułu bilety kosztują od 10 złotych. Bieżący repertuar można znaleźć na stronie ŁDK-u - www.ldk.lodz.pl