www.seniorzy.lodz.pl
Strona główna Facebook Bip

Niedziela, 20 Sierpnia 2017


KsięgarnieKSIĘGARNIA PSOTKI I ŚMIESZKI

Łódź ul. Legionów 50 lok. 1U
tel.506779373
http://www.psotki-smieszki.pl

Hej, hej Seniorzy! Zapraszamy Was do księgarni „Psotki i Śmieszki”, bajkowej księgarni rozwojowej! W naszej ukochanej Łodzi, za potężnymi murami starej kamienicy kryje się tęczowo kolorowa skarbnica książek, którą stworzyliśmy specjalnie dla dzieci w każdym wieku :-) Na półkach regałów czekają tu na spotkanie z naszymi gośćmi setki bohaterów wspaniałych bajek, wierszy i opowieści. Wiercą się ci książkowi bohaterowie niecierpliwie, a każdy zakamarek naszej księgarni napełniają głosy przekrzykujących się wzajemnie księżniczek, smoków, krasnali, podróżników przemierzających najbardziej egzotyczne zakątki świata – istna wieża Babel, wierzcie nam na słowo. Powiemy Wam w sekrecie, że w naszej księgarni rośnie nawet bajkowe drzewo, a na szerokich gałęziach tego olbrzyma stoją całe rzędy książek o przyrodzie. Trzeba wgramolić się na drabinkę, żeby sięgnąć po te z najwyższych półek. Przy najniższych gałęziach trzeba kucnąć, aby z zalegającego przy podłodze półmroku wydobyć na przykład... przyrodnicze zagadki z serii o detektywie Łodydze. Zresztą przekonajcie się sami. Hej, hej, do zobaczenia w księgarni! Kasia (skrzat Zielonka), Piotr (skrzat Makówka), Marcin (pan Gruffalo)

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora:
- 10% rabatu na całą ofertę księgarni stacjonarnej (rabat nie łączy się z innymi promocjami i rabatami).
HURTOWNIA KSIĄŻEK REMA

 

 

Księgarnie stacjonarne REMA
Łódź, ul. Felińskiego 9
Łódź, ul. Lelewela 3/7
Łódź, ul. Paderewskiego 6
Łódź, al. Piłsudskiego 135
Łódź, ul. Piotrkowska 102 A -  Księgarnia Naukowo-Medyczna
Łódź, Plac Kościelny 4
Łódź, ul. Plantowa 1A
Łódź, ul. Wojska Polskiego 124/136
Brzeziny, ul. Staszica 3
Rawa Mazowiecka, Plac Piłsudskiego 7

Hurtownia Książek Rema istnieje na rynku od 1995 roku. Posiadamy własną sieć sprzedaży detalicznej na terenie Łodzi i województwa łódzkiego. W naszych księgarniach stacjonarnych znajdziecie Państwo podręczniki, encyklopedie, albumy, literaturę dla młodzieży i dorosłych, bajki i książki dla dzieci, książki edukacyjne i malowanki dla najmłodszych, jak i propozycje sezonowe.
Szeroka oferta klocków Lego i Puzzli, zabawek kreatywnych, interaktywnych, edukacyjnych pomoże Państwu przy wyborze prezentu, sprawi przyjemność, jak i pozwoli rozwinąć talent obdarowanego. Dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oferujemy szeroki wybór najnowszych kolekcji plecaków, piórników i artykułów piśmiennych, map i globusów. 


Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora:
20% rabatu
 od cen detalicznych na produkty z oferty księgarń stacjonarnych, nie objęte inną promocją. Rabat nie obejmuje zakupu podręczników.


KSIĘGARNIA PWN W ŁODZI

Księgarnia PWN w Łodzi 
ul. Więckowskiego 13, Łódź
tel. 42 630 67 69 / 510 110 893
www.lodzwieckowskiego.ksiegarnienaukowe.pl

 

Księgarnia PWN w Łodzi przy ul. Więckowskiego 13 jest największą księgarnią PWN w Polsce (260 m 2). Oprócz wyd. naukowych, posiadamy książki z beletrystyki (powieści, biografie etc.), dział książki dziecięcej, dział reportażu, książki z historii, literatury faktu. Dużym zainteresowaniem cieszy się również dział poradników medycznych (diety, ćwiczenia etc.) będący poddziałem największego w Łodzi działu książek z dziedziny medycyny. Godnym polecenia jest również dział audiobooków,  gdzie ukazuje się coraz więcej tytułów czytanych przez znanych polskich autorów. Świetnie się ta oferta sprawdza dla osób niedowidzących. Posiadamy tytuły ze wszystkich wydawnictw działających na polskim rynku wydawniczym. W stałych zasobach mamy ok.90 tys. tytułów, które są dostępne  w księgarni stacjonarnej lub możemy je sprowadzić z  naszego magazynu na drugi dzień. 

Oprócz naszej podstawowej działalności prowadzimy również bezpłatne spotkania autorskie (np. Anna Maria Wesołowska, Andrzej Sapkowski), projekt Zapomniana Łódź, gdzie organizujemy spotkania, slajdowiska dotyczące historii naszego miasta. Serdecznie zapraszamy !

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora

20% rabatu na cały asortyment w naszej księgarni. Rabat ten nie będzie się łączył z czasowymi promocjami obowiązującymi w księgarni.


AUDIOBOOK.PL

Ateria Sp. z o.o.
ul. Towarowa 35, 61-896 Poznań
e-mail: audiobook@audiobook.pl
tel. (32) 785 02 20 / 781 776 894
www.audiobook.pl

Audiobook.pl to internetowa księgarnia, posiadająca najszerszą ofertę audiobooków tj. książek słuchanych na rynku. W swoich zbiorach posiadamy 5500 tytułów. Oferujemy możliwość zakupu audiobooków, w formie CD jak również plików mp3, bez potrzeby wychodzenia z domu.​ Sprzedawane przez nas produkty mają prosenioralny charakter- pozwalają osobom starszym obcować z literaturą, pomimo problemów ze wzrokiem. Audiobooki, czytane przez profesjonalnych aktorów, stwarzają namiastkę teatru, pozwalają cieszyć się lekturą przez osoby, które z powodu podeszłego wieku i towarzyszących chorób mogą mieć trudności z czytaniem książek papierowych. 

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora

20% zniżki na wszystkie audiobooki. Wystarczy tylko wpisać specjalny kod promocyjny, potwierdzający uczestnictwo w programie - SENIORAUDIOBOOK585. Dodatkowo na naszej stronie w Strefie dla Seniora znajdą Państwo specjalnie wyselekcjonowane tytuły dla dojrzałych czytelników.

 


GALAKTYKA

ul. Łąkowa 3/5, Łódź
Tel 042 639 50 18
www.galaktyka.com.pl

 

Galaktyka wydaje książki poradnikowo-hobbystyczne z zakresu zdrowego odżywiania i trybu życia, biegania, fotografii, jogi jak i również poradniki dla miłośników psów, kotów i koni. Nawiązujemy współpracę z najlepszymi autorami, instruktorami i konsultantami. Naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie jak najpełniejszej wiedzy naszym Czytelnikom. Prowadzimy sklep internetowy www.galaktyka.com.pl, zamówienia można składać także telefonicznie 42 639 50 18. Zapraszamy również do naszej siedziby na ul. Łąkowej 3/5 w Łodzi, gdzie można obejrzeć i kupić książki naszego wydawnictwa.

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora

30% rabatu na książki naszego wydawnictwa z wyjątkiem działu „weterynaria” i tytułów zakupionych od innych wydawnictw.​. Książki można nabyć w naszej siedzibie na ul. Łąkowej 3/5 w Łodzi lub zamówić telefonicznie 42 639 50 18.


"PIĘĆ PÓR ROKU W NASZEJ KUCHNI"

„Pięć pór roku w naszej kuchni”
Aldona Kujawa i Jerzy Buczyński 
www.gotowaniedlazdrowia.pl
Księgarnia„Astro 3”, ul. Wólczańska 27

Szanowni Państwo Seniorzy!

Jak Państwo widzicie na zdjęciu, oboje jesteśmy wiekowi. Mąż ma 91 lat a ja 84. Pomimo tego wieku, jesteśmy w pełni sił. Dużo podróżujemy po kraju i zagranicę. Czyli daty urodzenia nie można wiązać z przypadłościami tego wieku. Otóż w naszym przypadku jest to rzecz niepojęta. Oboje czujemy się dobrze, a nasza sprawność jest rewelacyjna. Nie jesteśmy pisarzami, a zaczęliśmy pisać książki i bajeczki dla dzieci. Ostatnia nasza książka „Pięć pór roku w naszej kuchni” wydana została w 2013 roku. Cieszy się sporym powodzeniem. W pewnym okresie mojego życia na mej drodze spotkałam i przeżyłam wielką przygodę „wiedza o zdrowym odżywianiu i stylu życia”. Zaczęłam ją wcielać w życie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W książce podajemy recepty odkryte przez własne doświadczenia, dotyczące zasad żywieniowych. Sugerujemy, aby za naszym przykładem wiele osób wiekowych zmieniło swój sposób żywienia a młodzi – by nie zapaść na niepożądane choroby i dojść do późnego wieku w zdrowiu.

Zapoznanie się z naszą książką pozwoli Państwu zastosować się, wdrożyć i zmienić dotychczasowy sposób żywienia. Prowadzimy też stronę internetowa, na której również piszemy o zdrowym odżywianiu i stylu życia a także o wielu innych ciekawostkach. Adres naszej strony: www.GotowanieDlaZdrowia.pl

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora

15 % rabatu na zakup książki "Pięć pór roku w naszej kuchni". Książkę można kupić z tą zniżką w księgarni „Astro 3” w Łodzi przy ulicy Wólczańskiej 27.


ŚWIETLICA KRYTYKI POLITYCZNEJ W ŁODZI

Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi
ul. Piotrkowska 101, lewa oficyna, I piętro, Łódź
tel. 42 207 13 18
www.krytykapolityczna.pl

 

Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi to przestrzeń debat, miejsce, w którym wykuwane są idee, oraz księgarnia Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Zapraszamy na otwarte dyskusje, wykłady, warsztaty i projekcje filmowe. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! W Księgarni ceny zawsze niższe od ceny okładkowej o 5 zł!

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora

20% zniżki na wszystkie książki Wydawnictwa Krytyki Politycznej.
WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

Łódź ul. Williama Lindleya 8
tel. 42 235 01 64
http://www.wydawnictwo.uni.lodz.pl

Jesteśmy jedną z największych oficyn uczelnianych. Nasze publikacje dotyczą m.in. historii, Łodzi i humanistyki w ogóle. Ponadto są skupione wokół podstawowych dyscyplin uniwersyteckich oraz tematyki interdyscyplinarnej.W tym roku ukaże się książka "Jesień życia – wiosna możliwości. Przewodnik po późnej dorosłości" pod red. Moniki Mularskiej-Kucharek i Ewy Czernik, która została objęta Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Łodzi.

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora:
- 25% zniżki na wszystkie publikacje wydawnictwa