www.seniorzy.lodz.pl
Strona główna Facebook Bip

Sobota, 3 Grudnia 2016


KARTA SENIORA


Program Miejska Karta Seniora to projekt skierowany do osób powyżej 60 roku życia mieszkających na terenie Miasta Łodzi. 

Od dnia 22 sierpnia 2016 r. zgodnie z ZARZĄDZENIEM NR 4331/VII/16 PREZYDENTA MIASTA ŁODZI Miejską Kartę Seniora mogą wyrabiać również osoby posiadające na terenie Miasta Łodzi ośrodek interesów życiowych, tj. centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ścisłe powiązania osobiste lub ekonomiczne)​

Posiadacze Miejskiej Karty Seniora mogą korzystać z ofert, ulg, zniżek i promocji, które są przygotowane dla nich przez instytucje oraz firmy. poprzez okazanie Karty w punktach wskazanych przez partnerów projektu. Wśród już zgłoszonych partnerów znajdują się przychodnie rehabilitacyjne, restauracje, ośrodki sportowo – rekreacyjne, ośrodki wypoczynkowe i wiele innych.

KARTY WYDAWANE SĄ OD CZERWCA 2014 ROKU. OBECNIE W ICH POSIADANIU JEST JUŻ 25 TYS. OSÓB

 

MIEJSKĄ KARTĘ SENIORA MOŻNA WYROBIĆ W PUNKTACH INFORMACJI UMŁ:

  • ul. Zachodnia 47;
  • al. Politechniki 32;
  • ul. Krzemieniecka 2;
  • ul. Piotrkowska153;
  • al. Piłsudskiego 100;
  • ul. Inflancka 45;
  • ŁCKzM ul. Piotrkowska110 (wejście od strony Pasażu Schillera).

WNIOSEK O WYDANIE MIEJSKIEJ KARTY SENIORA 

 

ABY OTRZYMAĆ KARTĘ należy zgłosić się pod w/w adresy oraz wypełnić wniosek. Po wypełnieniu wniosku oraz okazaniu dowodu osobistego Karta Seniora zostanie wydana. 

Zapraszamy do odwiedzania Punktów Informacji Urzędu Miasta Łodzi odbierania aktualnej listy z ofertami. Internautów odsyłamy na stronę www.seniorzy.uml.lodz.pl oraz profil fb - Seniorzy w Łodzi , gdzie na bieżąco zamieszczamy nowe propozycje oraz ciekawe informacje dla osób 60+.

Firmy i instytucje, które posiadają ofertę dla osób 60+ zapraszamy do włączenia się w projekt „Miejskiej Karty Seniora”. Warunkiem przystąpienia do programu jest wyrażenie woli współpracy na rzecz seniorów i przedstawienie oferty z atrakcyjnymi dla seniorów zniżkami, promocjami lub usługami adresowanymi do tej grupy wiekowej. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy