www.seniorzy.lodz.pl
Strona główna Facebook Bip

Niedziela, 20 Sierpnia 2017


Seniorzy obradowali w Łodzi

drukuj wpis

W UMŁ 7 grudnia odbyło się wspólne posiedzenie Zarządu Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów oraz Miejskiej Rady Seniorów w Łodzi. Gości powitała prezydent Hanna Zdanowska, która podkreśliła znaczenie działań na rzecz seniorów w kontekście niekorzystnych zmian demograficznych. Łódź jest aktywna pod tym względem

Od 2011 roku działa Miejska Rada Seniorów jako ważny organ doradczy i konsultacyjny. Realizowany jest specjalny program skierowany właśnie do najstarszych łodzian - w każdej części miasta powstało Centrum Aktywnego Seniora z bogatą ofertą w zakresie edukacji, upowszechniania kultury oraz profilaktyki zdrowia, z której korzysta rocznie ok. 50 tys. osób. Miejską Kartę Seniora, dającej różnego typu zniżki i promocje posiada ponad 25 tys. osób. Uruchomiony został specjalny portal internetowy dedykowany łódzkim seniorom, a także program edukacyjny „Senior w sieci". Projekt „60+ Wolontariat" ma uaktywnić i wykorzystać potencjał tej grupy wiekowej, angażując ich, informując i zachęcając do udziału w wydarzeniach w mieście. Od trzech lat zwieńczeniem różnego typu działań są majowe „Łódzkie Senioralia", na które składają się setki działań, w których udział bierze ponad 50 tysięcy ludzi. Z dobrym przyjęciem wśród seniorów spotkały się takie akcje jak: „Pudełko życia" czy międzypokoleniowy „Telefon Życzliwości".
Podczas spotkania z udziałem ekspertów i przedstawicieli Rad Seniorów z innych miast dyskutowano m.in. na temat ochrony zdrowia osób starszych, pomocy społecznej, współpracy środowiska seniorów z władzami samorządowymi. W obradach uczestniczył wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.